Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: 3 miesiące po zakupie BMW 740i F01 - moje wrażenia i problemy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL

    3 miesiące po zakupie BMW 740i F01 - moje wrażenia i problemy

    Witam - piszę ponieważ chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z moim pierwszym bmw ( 740 i F01 11.2009 przebieg 47tkm)

    Generalnie moje wrażenia są pozytywne ( komfort i dynamika super ) ale jest też kilka minusów.
    Wg. mnie auto sprawia wrażenie bardzo delikatnego - mam na myśli zawieszenie.
    Dużo czytałem opinii negatywnych na temat kiepskiego wygłuszenia .
    Coś w tym jest - choć może szum rzuca się bardziej w uszy ponieważ silnik bardzo cicho pracuje.
    W każdym razie tragedii nie ma, choć mogłoby być lepiej. Może to kwestia aluminiowego poszycia (?)
    Spalanie średnie 11 - 12 l / 100 km - więc całkiem nieźle.

    Oto moje problemy :

    1.Po pierwszych tygodniach jazdy były słyszalne b. lekkie stuki z przedniego zawieszenia
    2.Brak chłodzenia ( brak klimatyzacji ) auto kupiłem w marcu - o braku klimy zorientowałem się 2 maja gdyż zaczęło robić się cieplej.

    Udałem się do ASO w Poznaniu - gdzie diagnoza jak potem się okazało, była nietrafiona ,a gwarancja europlus (obowiązująca w krajach Euro )którą otrzymałem przy zakupie samochodu w salonie BMW W Niemczech nie została zaakceptowana.
    Jednym słowem otrzymałem spory kosztorys naprawy i listę części do wymiany które - jak potem się okazało - wcale nie były do wymiany. Zapłaciłem 400 zł za sprawdzenie auta i na tym moja przygoda z tym serwisem się skończyła.

    Umówiłem samochód do serwisu w Berlinie.

    1. W zawieszeniu stwierdzono problem z poduszkami przedniego zawieszenia - zostały wymienione całe amortyzatory przednie z poduszkami jak sądzę - problemu nie ma
    2. z klimatyzacją stwierdzono wyciek pod chłodnicą czynnika chłodzącego- wymieniono chłodnicę oraz kompresor ( mimo że kompresor jak się dowiedziałem nie był uszkodzony )
    3. poza tym na badaniu serwisant znalazł jakiąś część do wymiany w tylnym zawieszeniu - została wymieniona ( niestety nie wiem dokładnie co to było - jakiś tylny axel )
    4. wymieniony hamulec drzwi tylnych ( faktycznie lekko trzeszczał )- mimo że nie zgłaszałem z tym żadnego problemu.

    Wszystkie problemy zostały załatwione w ramach gwarancji bez żadnego problemu. Otrzymałem auto zastępcze i po 10 dniach odebrałem naprawiony samochód.

    Zdumiewa mnie różnica w podejściu Polskiego serwisu a Niemieckiego. Niestety w Polsce obowiązują inne standardy i to jest smutne.

    Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie - podsumowując - faktem jest że dziś pojęcie solidny samochód już chyba nie istnieje. Miałem już samochody róźnych marek i te solidne skończyły się z 10 lat temu :)
    Ostatnio edytowane przez ML79 ; 15-06-2013 o 21:10

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    dla nas ten model to jeszcze egzotyka ... niestety.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    dla mnie też :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Heh...a ja cieszę się, że kolega opisuje problemy autka po tak małym przebiegu (jeżeli faktycznie ori)...
    Moim zdaniem przydatna rzecz dla przyszłych nabywców tej serii...bo wiadomo póki co "egzotyka"...ale chyba lepiej wiedzieć w co się pakuje...zwłaszcza, że do tej F-ki części z pewnością przyprawiają o zawrót głowy...:p Fakt, że jak się ma gwarancję, to jest to obojętne czy się psuje...co i za ile PLN, bo za większość serwis pokryje koszt naprawy...;)!! Ale mimo wszystko nie ulega wątpliwości, że mając autko prawie "nówka sztuka" awaria czegokolwiek nie należy do przyjemności, lecz niestety to jest norma w dzisiejszych czasach...i to nie tylko w BMW...
    Mimo to życzę koledze przysłowiowej już "radości z jazdy BMW" no i jak najmniej nieplanowanych wizyt w serwisie...:D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    Szczerze - to sam jestem zdziwiony takimi problemami przy tym przebiegu. Nie wiem jak autko było traktowane przez poprzedniego właściciela. Co do przebiegu jestem raczej pewny - auto kupione w BMW i przebieg potwierdzony w Poznaniu w ASO. Natomiast planując taki zakup warto trochę więcej zapłacić i kupić auto z pewnego źródła z gwarancją. Koszty naprawy mojego auta wyniosły prawie 7000 EUR. Z tej sumy mój wkład to 300 EUR - tylko dlatego że zażyczyłem sobie wymiany wycieraczek i pękniętego jednego elementu plastykowego.

    Jeżeli chodzi o radość z jazdy BMW - to jest radość z jazdy BMW :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    zniesmaczony??? tak ,ale nieważne ,tak czy siak to samochód "marzeń"który prędzej czy później będe dopieszczał;))!!! pozdro i pewnie buzia sie śmieje jak się wsiada...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Żałuję że nie kupiłem F02 750Li w tamtym roku bo byłem już blisko, ale widzę że i nowy model tez awaryjny.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    buzia się śmieje jak się wsiada , jak się jeździ . A co do awaryjności - to wszystkie nowe auta już chyba tak mają . Dziś nie sztuką jest kupić - tylko umieć serwisować , albo przeznaczać dużo pieniędzy na serwis - mam na myśli ASO które i tak w zasadzie nie gwarantuje załatwienia ew. problemów.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Tak jak napisałeś , dobre auta skończyły się już dawno temu. Za dużo w tych nowych elektroniki , ochrony środowiska i wielu innych pseudo-gadżetów zupełnie zbędnych .
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar vori
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    167
    BMW
    ex E32 730i 1993
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wiku Zobacz posta
    Tak jak napisałeś , dobre auta skończyły się już dawno temu. Za dużo w tych nowych elektroniki , ochrony środowiska i wielu innych pseudo-gadżetów zupełnie zbędnych .
    Eee, jakby naprawdę chciano, to wszystko chodziłoby bez zarzutu długie lata. Tyle że po pewnym czasie ludzie przestaliby kupować nowe auta.

Podobne wątki

  1. [F01/02] Moje pierwsze BMW :)))) 740 i F01
    Przez ML79 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 22:32
  2. [skrzynia] Problemy z automatem e32 740i 5HP30
    Przez AdrianM w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 17:31
  3. [elektronika] Pierwsze problemy po zakupie e65
    Przez technics w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 07:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •