Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: 750i wyróżniony przez BMW POLSKA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Dragon
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    9
    BMW
    Obecnie A6 przed zakupem E32 750i
    Skąd
    Toruń

    750i wyróżniony przez BMW POLSKA

    http://otomoto.pl/bmw-750-individual...C29071201.html
    Jak to mawiają Rzymianie-Pojechałem-Zobaczyłem-Nie kupiłem.Refleksja...szkoda było gonić auta 400km.
    Foty z otomoto.pl obrabiane komputerowo w szczególności fota fotela kierowcy.Stan licznika to nie 200k,a 193k,ale patrząc na fotel kierowcy i kierownicę to dobrych 100K mu brakujeJa u siebie mam 201K,a siedzenie i kierownica to bajka w porównaniu do tamtej skóry.A wiadomo,że teraz szyją z byle czego i trudno to w A6 nazwać skórą.
    To takie mniejsze mankamenty.Dawno w benzynie nie siedziałem,a i słuch już nie ten,ale na moje ucho,coś nie tak jest z 1 lub 2 cylindrem patrząc od lewej.Odpalił ładnie,ale z okolic tych 2 pierwszych dochodził taki głuchy szum,klekot,który prawie zupełnie ustał po około 5 minutach.Nie byłem wcześniej przy V12 także trudno mi to dokładnie określić,czy tak jest normalnie w co wątpię,bo druga strona chodziła idealnie.Mam nagrany filmik.
    Uszczelka przedniej szyby też już swoje przeszła,a sądząc po przebarwieniach na szybie,chyba lubi złapać wodę.
    Jazda testowa.Jeśli ktoś jeździ V12 to będzie wiedział,czy to normalny objaw,czy nie(moim zdaniem nie,ale ja wcześniej nie miałem do czynienia z niczym powyżej V10 z Vipera z 99.-to dopiero chodziło!!!),a chodzi o to,że podczas depnięcia w pedał,auto zaczęło się zbierać dopiero,jak weszło na ponad 2,5tys.Do tego pułapu obrotów też przyspieszało,ale tak to i mój diesel przyspiesza.Zbiera się ładnie ze startu(choć moim zdaniem V6 zbiera się tak samo,ale jadąc pomiędzy 50,a 80 i chcąc depnąć,pójdzie,ale dopiero po przekroczeniu 2,5tys.
    Kolejna bajka to po przekroczeniu 100 zaczynają się drgania na układzie kierowniczym,na tym punkcie jestem wyczulony!Aluchy niby miały odważniki,czyli można przypuszczać,że były wyważone...gość tłumaczył mi,że jak auto stoi długo to opony się odkształcają i mogą mieć bicie.Mam też Mondeo mk3 (taka robocza fura),stał 9 miesięcy nie ruszany,po tym czasie musiałem go użyć do przeprowadzki i najmniejszych drgań na kierownicy.Po drugie,jeśli bym sprzedawał samochód to taką duperelę,jak wyważenie,zrobiłbym nawet się nie zastanawiając.Po pierwsze kosztuje to tylko kilka złotówek,a klient nie ma do czego się przyczepić.Czyli reasumując,bicia na układzie kierowniczym to moim zdaniem nie brak wyważenia opon.
    No i ostatnia ciekawostka,całe auto poza dachem i klapą bagażnika ma podwójną warstwę lakieru,a na tylnych drzwiach jego grubość znacznie przekracza 300.
    I to tyle z tego wyjazdu krajoznawczego:-)

    Ps.Jeśli ktoś zainteresowany objawami pracy silnika,proszę podać na priv swój adres e-mail,wyślę filmik.

    Hihi,tak gość odniósł się do mojego e-meila po oględzinach(nie było go na miejscu,musiał wyjechać).Cyt..."W tych rocznikach możemy kupić tylko materiał i sami go obrobić. Mój został wyróżniony przez BMW POLSKA więc Pańska opinia mnie nie interesuje."
    Bez komentarza:-)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Na zdjęciach wygląda pięknie. W E38 za tyle kasy na prawdę nie powinno być czego się czepić. Lakier jak lakier bo różnie to bywa ale takie rzeczy jak bicie kół to jakaś parodia

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dzwonek
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    162
    BMW
    F01 730d ex E86 Z4 coupe,F11 525d, E65 740i, E38 750il, E38 735i
    Skąd
    Vinkeveen
    Ten szum jak to nazwales to pompa powietrza ukryta pod zderzakiem od strony pasazera i przy zimnym starcie chodzi do momentu az nie zlapie odpowiedniej temperatury(w wiekszosci przypadkow jest zepsuta a ze kosztuje prawie 1200zl to nikt jej nie wymienia bo to tylko ekologiczny gadzet), jezeli chodzi o fotel kierowcy to akurat nic dziwnego bo to individualna opcja champagne creme i po 200k km wyglada nie najlepiej a widzialem juz pare przy tym przebiegu w holandii,
    jezeli chodzi jednak o moc to raczej nie powinno tak byc bo jednostka v12 zbiera sie od razu, wiem bo mam:D

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Nie ten dział.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Ja z wielkim pożądaniem patrzyłem w stronę tego auta. A tu się okazuje, że poza ceną z kosmosu wcale nie jest tak różowo.

    V12 musi iść od razu, bez zastanowienia i czekania na 2500 obr

    Co do odkształcających sie opon to może być po części prawdą. Ja od wielu lat mam z tym doświadczenie i wiosną kiedy wyciągam BMW z garażu po zimowym postoju też pierwsze kilka kilometrów tłucze ale potem jest idealnie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    527
    BMW
    X5 4.6IS+E38 LIFT+330i Cabrio
    Skąd
    ŁÓDŹ-OKOLICA
    Nie wiem czego się spodziewałeś po handlarzu :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To ja napiszę parę słów, ponieważ kolega Dragon wizytował mnie w ubiegłą sobotę w Łodzi.

    Z opowieści wynika, że auto mocno zaniedbane, zarówno silnik jak i skrzynia. W skrzyni najwyraźniej nie działa kick-down, a silnik po tym co usłyszałem na filmie ma ewidentny problem z rozrządem, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że łańcuch już obciera o jakąś obudowę.

    Po przejażdżce moją M70 kolega był pod dużym wrażeniem mocy i auto z ogłoszenia nawet nie udaje, że jest V12.

    Generalnie dziwne ogłoszenie w stylu, szukam jelenia.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dopowiem tylko o oponach, mieszkam w takim miejscu ze otwieram brame, i wyjezdzam autem od razu na droge krajową i lece 120km/h i mam bicie ktore przechodzi po okolo 2-3km, pozniej wracam do domu, wyjezdzam z pracy, jade po miescie max 50-60km/h, znow wypadam na krajowke 120km/h i brak bicia, A co sie dzieje? opony naprawde sie odkształcają

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Dragon
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    9
    BMW
    Obecnie A6 przed zakupem E32 750i
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    dopowiem tylko o oponach, mieszkam w takim miejscu ze otwieram brame, i wyjezdzam autem od razu na droge krajową i lece 120km/h i mam bicie ktore przechodzi po okolo 2-3km, pozniej wracam do domu, wyjezdzam z pracy, jade po miescie max 50-60km/h, znow wypadam na krajowke 120km/h i brak bicia, A co sie dzieje? opony naprawde sie odkształcają
    Pomijając mój drugi samochód i zero bicia po 9 miesiącach stania,a patrząc tylko konkretnie pod tym przypadkiem.Po pierwsze,zrobiłem jazdę próbną około 8 km,bicie nie ustało,po drugie gość w rozmowie tel.stwierdził,że to samochód żony i ona nim jeździ,a co za tym idzie nie do końca jest pewna,czy chce go sprzedać.Czyli wynika z tego,że samochód jest użytkowany,zatem nie miał długiego postoju.
    Jeśli kolega stwierdza,że użytkuje swój samochód codziennie(tak odbieram to stwierdzenie z dojazdem do pracy)i codziennie jest taki obiaw z oponami to ja już bym się tych opon pozbył.
    Odwiedziłem niedawno kolegę z Łodzi,użytkuje On swoją E32 sporadycznie,ale w przejażdzce jaką mnie uraczył nie było nawet delikatnego bicia układu kierowniczego(to widać gołym okiem,gdy się obserwuje kierownicę).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    krzywy 191

    a na podjeździe nie masz błota czy czegoś takiego? i ci koła sie brudzą i zanim wyczyszczą to z 2-3 km minie.. przy 120 -

Podobne wątki

  1. [E38] Świeżak na BMW 7 Klub Polska !!
    Przez W_A_S_I_K w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 16:12
  2. [E32] Cabrio... tak było, ale tym razem Polska Edycja i Polska Cena :D
    Przez grim w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •