Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: chip tuning e38 3.5v8 lift

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    tuning elektroniczny benzyny wygląda tak że w większości moc zwiększa się lekko w górnych zakresach. ja robie to głownie ze zwględu na podniesienie odcinki nie oczekując szału. bo niby zkąd niby miała by się ta moc pojawić? z samego paliwa bez powietrza? Co innego diesle z turbo. tutaj nawet rezystor lub potencjometr za 1zł robią robotę. Więcej paliwa, więcej spalin, turbo szybciej wstaje, więcej pompuje względem obrotów do określonego piku. Wtedy zazwyczaj zyskujemy na dole i zabijamy sprzęgło i przy optymistycznych nastawach czasami silnik.
    Tak więc tuning pb to raczej mechaniczny ewentualnie jakiś gwizdek, td jak najbardziej wszczepiać zarazka.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    czemu nie chcesz dać namiaru???? ja serio z chęcią skorzystałbym z takiego chipa.

    Technics twoja wiedza to już temat ustalony a w zasadzie jej brak.

    Po prostu prawda jest taka jak napisał laki7, że nawet dolanie paliwa bez powietrza innego wydechu mało co da bo go sensownie nie spalisz. W turbodeislu przyrost nawet 20% samym programem jest relany bo ma turbo a w n/a to wyniki 5-7% są bardziej realne

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    kupiłem anglika 740iA m60 i jak nim jeździłem to coś mi nie pasowało bo mam takie samo auto a tamto zbierało się odczuwalnie lepiej a przede wszystkim kręciło się ciutke wyżej a skrzynia mieniała biegi przy końcu z takim efektem że po włożeniu następnego biegu auto ewidentnie dostawało kopa a spalanie ok 1-1.5 L mniej ni moje. Zacząłem go rozbierać i z ciekawości rozkręciłem sterownik i siedzi tam coś na dodatkowej podstawce na w podstawkę jest wsadzona kość z napisem superchips. Można wejść na stronę http://www.superchips.co.uk i sprawdzić ile jest przyrostu. Nie wiem czy coś to daje ale przełożyłem do swojej bo skrzynia lepiej zmienia biegi a spalanie spadło.

  4. #14
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja jestem na etapie strojenia swojego silnika. Jak na razie za mało przejechałem aby sprawdzić spalanie ale jest odczuwalna zmiana pracy silnika. Dopiero zacząłem ale już lekko czuć efekty.
    Z powodu braku czasu wszelkie zmiany są wprowadzane rzadko. Może do zlotu uda mi się skończyć. Mam magiczny guziczek który przełącza mapy w czasie jazdy. Dzięki niemu łatwiej odczuć różnicę między ori a zmodyfikowanym.

    Nie wiem czy wiecie ale komp jest pisany na paliwo średniej jakości i pod ekologię. Zalewając paliwo lepszej jakości lub lpg można śmiało zapłon trochę pociągnąć. To zmniejsza spalanie i lekko poprawia osiągi.
    Gadka że zwiększenie dawki nic nie daje jest bez sensu. Silnik jest zestrojony na ekologię a można jeszcze trochę dawkę zwiększyć.
    Ori afr u mnie jest przy pełnym obciążeniu około 14,5.
    Największa moc jest przy 12,5-13 a ekologi żadnej. Trochę trzeba jednak dodać tego paliwa aby był afr 12,5 . Do tego można bardziej zwiększyć zapłon przy bogatszej mieszance niż przy normalnej.

    Jak mi się uda to na zlocie pokaże efekty pracy. Wtedy może się wypowie ktoś obiektywny w tej sprawie.
    Zrobi się mały test.
    Dam się przejechać kilku osobom moim autem na różnych programach nie mówiąc na jakich jechali. Zobaczymy czy odczują różnicę i czy trafnie wskażą program z większą mocą.

    Mam sondę szerokopasmową i sprzęt do wykrywania spalania stukowego tylko ten nieszczęsny czas a dokładnie jego brak.

    Oczywiście na koniec prac będą wykresy z hamowni z ori i modem.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 05-05-2013 o 15:36
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no i to jest konkretna robota i wypowiedź a nie mam 10% z nie wiadomo czego bo ktoś mi tak powiedział czekam na postepy i relacjonuj :)

    I co by nie było ja wierze w przyrosty tylko nie 10% z samej mapy jeżeli zyska sie 5% to już będzie odczuwalne sam od dłższego czasu modyfikuje swój zabytek przerobiłem już 4 wersje dolotu , 3 wydechu do tego kapitalka silnika swap na manual inny reg ciśnienia apliwa i jestem w stanie stwierdzić, że uzyskałem około 8-10% mocy więcej także śmiem po prostu wątpić w 10% mocy z chipa gotowca zwłaszcza, że znam kilka drogich projektów z V8 i nikt 10% sama mapa nie zrobił to sa bajania osób opychających gotowce właśnie za kilkaset złotych jak chodzi o silniki N/A to nawet robiąc profi program na hamowni za 1500zł nikt nam 10% nie obieca wiem sam długo badam ten temat

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Zdzira a ty jakie masz dowody na to ze te twoje sztachety zamiast tlumikow i karton zamiast dolotow daj 8 % prosze wklej mi tu wykres z hamowni . Ja podalem stronke gdzie obiecuje paramtry zbadane na hamowni a nie jakies szlifierka ciete rurki . Tak sie sklada ze bacznie przeczytalem tematy jakie piszesz i jedyne na czym sie znasz to na wybebeszaniu katalizatorow ...

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    hahah tak dobrze wybebeszam te katy, że na ostatnim spotkaniu z paroma znajomymi w poznaniu udało sie przerobić e-65 745ia, e-38 740ia i e-46 330i , oraz e-32 750i manual ale co Cię to po drugie nie jestem osobą która chwali sie wszędzie tym co robi i robi 100 ston galerii ale moje auto ma lepszty serwis jak twoja nowa padlina to mogę akurat zagwarantować. Karton w dolicie hmmm jaki karton zrobiona na wymiat metalowa pucha z dolotem ze zderzaka to karton??? rury cięte szlifierką hmmm gdzie mam tłumiki na zamówienie pod wymiar z nierdzewki i kolanka z nierdzewki, żeby układ nie miał kątów ostrych do tego wywalone zwężki z wydechu spod tylniej belki o których istnieniu ty pewnie nie miałbyś nawet pojęcia :))) Nie wierzysz zapraszam zaloguj sie na bmw-sport do działu kille tam masz temat odnośnie mnie i wymienionych aut oraz dowody, że to są zdrowe sztuki.

    Aha w ten sam dzień starcie z m3 e-36 3,0 o mocy 291km 60-200 2 długości mi odeszła tragedia normalnie

  8. #18
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Zdzira, fakt faktem wykres z hamowni będzie dobrym dowodem bo teraz to takie''opowieści z krypty''... Osobiście znam nie jedno auto z dużym silnikiem co by go nie jedno seicento łykło ot tak bez problemu....Nie wspominam już o umiejętnościach kierowcy ;) Nie przepychajcie się tylko dawajcie tu dowody a nie słowa na wiatr ;) co , gdzie kiedy i z kim mało interesuje ludzi , jak coś jest czarno na białym to wtedy inna bajka..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja dowody podalem stronke www . Ja nic u nich nie robilem ale czytalem opinie i ludzie zadowolone . I koniec . Tak jak Jakub pisze opowiesci z krypty nie podparte dowodami .

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja sobie mogę też napisa.c na stronce przyrosty a hamownia spoko w końcu jest manual także jak będę w wrocku lub poznaniu zrobię no problemo

    co do umiejętności kierowcy ja jechałem z 745ia także umiejętności nie mają nic do rzeczy a auta zdrowe ludzisków których znam osobiście i wkładają w autka całą duszę i kase podobnie jak ja co jakis czas zbieram sie w poznaniu nocą i trochę dajemy czadu na jakiejś opuszczonej obwodnicy :))

    a co do przyspieszenia proszę bardzo np najnowsze świeżo po kapitalce i swapie na manuala:

    https://www.youtube.com/watch?v=-iFZE_xMdUg po rozebraniu na klatki masz 16,5s przedział 100-200 dodaj jakieś 6,5s do setki i masz 23s 0-200 gdzie seryjne jak przywiozłem miało koło 27-28s na różnicę 3-4s w przyspieszeniu do 200 potrzeba sporo koni każdy kto się ściga to potwierdzi

    drugi filmik tak dla jajc

    https://www.youtube.com/watch?v=vQlPIYEr-no

    i wykres kolegi po kapitalce i podobnych modach ogólnie jak u mnie

    http://i.imgur.com/BzOeNvZ.jpg

    także nie chce się już z Wami kłócić ale ogólnie po prostu nie dowierzam już w cuda czyli robienie czegoś za półdarmo co daje niby super efekty. zbyt dużo sam się nawojowałem i wiele osób które znam się nawojowało i włożyło kupę kasy w uzyskanie stosunkowo niewielkich przyrostów w N/A żebym wierzył w 10% z chipa nawet bez hamowni. W 5% jestem w stanie uwierzyć i to dla kierowcy będzie już odczuwalne

    Sory jak kogoś uraziłem

    Link do tematu tak w ogóle: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=71&t=128871 i nie obrażajcie nie znanych Wam ludzi pisząc, że jeździć nie umieją i żaden cinkuś by tych aut nie ruszył, chyba że miałby silnik przynajmniej R6 zamiast tylniej kanapy z tych aut z którym jechałem 330i ma wykres na 232KM i jest w manualu start zjebałem bo paliłem laka ale przy 160 przeszedłem obok niego i sobie pojechałem dalej 740ia e-38 z którym jwechałem ma inny kolektor dolotwy krószty dyfer szperę i nowiutkie cewki świee i wszelkie czujniki z aso za równowartość większości e-38 na allegro

    tutaj film z go pro na pokłądzie 330i z którym pojechałem i na starcie uciekł mi 3 długości prawie bo obecnie mam problemy z trkacją olbrzymie na starcie zaznacze, że odrobić 3 długości w wyścigu równoległym nie jest lekko, na tym samym filmie jest mój pojedynek z e-65 kręcony z tegoż 330i zza nas, oraz drugi film na którym jade z e-35 750i z manualem którego właściciel ma wykres na 283KM i 429Nm także wygrana

    https://www.youtube.com/watch?v=jC1O4TZF5Es
    https://www.youtube.com/watch?v=uOxbiimObLc


    A lista moich zmian:

    wydech kompletnie przebudowany
    dolot przebudowany ( sam filtr 350zł )
    dolot zimnego powietrza z kratki obok halogenu
    brak zwężek w dolocie i wydechu
    inny regulator ciśnienia paliwa ( 4,0 bar zamiast 3,5 bar )
    kolektor wydechowy owinięty bandażem termoizolacyjnym
    manual
    remont kapitalny silnika w styczniu tego roku za koszt 6k złotych silnik złożony ze wszystkim nowym pierścienie rozrząd itp itd
    Ostatnio edytowane przez Zdzira 850I ; 05-05-2013 o 22:28

Podobne wątki

  1. Chip Tuning
    Przez Riki w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 23:00
  2. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:47
  3. chip tuning od bmw
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 18:23
  4. CHIP TUNING 730D
    Przez Przybysz w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 09:58
  5. [tuning] chip tuning diesla
    Przez bonopingwin w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 20:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •