Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: chip tuning e38 3.5v8 lift

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    zdzira i dopiero teraz przydałby ci sie jakiś ogarnięty magik co by ci to wszystko wysterował. dopiero teraz chip tuning ma sens, czyli zmiany mechaniczne i pod to elektronika!

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    wiem tylko ponoć nie bardzo magicy chcą się brać za sterownik silnika w e-32 M60B40 po drugie wjebałem tyle kasy w swap i remont na początku roku że teraz musze troche odsapnąć finansowo

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Nie jest zle to zwykły bosch, masz szczęście, gorszy jest siemens. To powinien być następny krok w twoim przypadku. Ale spokojnie, powoli czytaj jak znowu sie przyzwyczaisz do osiągów autka.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa
    A myślałem, że na forum o 7kach nie będzie takich zabawnych tematów jak programy +10% :D Ale jak widać to nie marka ma znaczenie, a mentalność ludzi.

    Nie ma tam żadnych +10% mocy. Jak jest +5% to już super. A tego nie odczujesz na tzw. "dupohamowni" bo będzie jechał dokładnie tak samo jak przed chipem. Ludzie się jarają ile to kasy władowali w strojenie itd. a to najczęściej programy ze strony "MietekZenekCompanyTuning", które nie mają żadnej wartości - czasem jest -5% zamiast +5%. I wtedy faktycznie wgrywając właściwy wracamy do serii, lub trochę lepiej na tym wychodzimy.

    Siedzę w branży od kilku lat, także mam niezły ubaw z tym, jak komuś szwagier ciotki za 500zł zrobił sam program na +25-50KM. Albo wykres albo masz -50KM. Takie moje zdanie :P Lepiej było tą kasę wydać na pełny zbiornik paliwa i nie żałować jazdy pod "odcinkę", bo nie jeden robi chipy, IC i co tam dusza zapragnie, a tankuje miesiąc w miesiąc za 50zł 95tkę i auto stoi w garażu.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Cytat Zamieszczone przez MrPr0h Zobacz posta
    A myślałem, że na forum o 7kach nie będzie takich zabawnych tematów jak programy +10% :D Ale jak widać to nie marka ma znaczenie, a mentalność ludzi.

    Nie ma tam żadnych +10% mocy. Jak jest +5% to już super. A tego nie odczujesz na tzw. "dupohamowni" bo będzie jechał dokładnie tak samo jak przed chipem. Ludzie się jarają ile to kasy władowali w strojenie itd. a to najczęściej programy ze strony "MietekZenekCompanyTuning", które nie mają żadnej wartości - czasem jest -5% zamiast +5%. I wtedy faktycznie wgrywając właściwy wracamy do serii, lub trochę lepiej na tym wychodzimy.

    Siedzę w branży od kilku lat, także mam niezły ubaw z tym, jak komuś szwagier ciotki za 500zł zrobił sam program na +25-50KM. Albo wykres albo masz -50KM. Takie moje zdanie :P Lepiej było tą kasę wydać na pełny zbiornik paliwa i nie żałować jazdy pod "odcinkę", bo nie jeden robi chipy, IC i co tam dusza zapragnie, a tankuje miesiąc w miesiąc za 50zł 95tkę i auto stoi w garażu.



    .....AMEN.....;)
    BUMERMANIAK

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Hmm . Tak sie sklada ze jakis czas temu mialem okazje jechac 735 na vanosach z wirusem na 260 KM i roznica jest ogromna z tym ze orginalnie auto mialo 5KM giftu . Wiec nie wiem czy to takie bezsensowne robic czipa .

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    załóżcie temat na racingforum.pl to Wam powiedzą co myślą na wirusowaniem takiego m60 czy m62

    nic przyjemnego...

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez MrPr0h Zobacz posta
    A myślałem, że na forum o 7kach nie będzie takich zabawnych tematów jak programy +10% :D Ale jak widać to nie marka ma znaczenie, a mentalność ludzi.



    Siedzę w branży od kilku lat, także mam niezły ubaw z tym,
    Domyślam się że siedzisz w branży samochodowej ,a konkretnie wulkanizacyjnej.Bo te głupoty co piszesz mijają się daleko z prawdą.W wolnossącym silniku bez grubszych modów , czipa nie robi się żeby generować przyrosty rzędu ileśtam procent.
    W tym chodzi o charakterystykę oddawania mocy i przeniesienia jej wraz z momentem obrotowym , pod preferencje danego kierowcy.Do tego poprawia się znacznie użyteczny zakres Nm i KM.Czip daje bardzo dużo.Poprawia elastyczność i często zmniejsza spalanie przez optymalizację pracy silnika.
    No chyba że jesteś takim PROdriverem że latasz tylko w maxymalnych zakresach i tylko one Cię interesują,jeśli tak to sorry...
    A może opierasz się na danych wyssanych z rolek, które w najmniejszym stopniu nie zobrazuj tego co zostało osiągnięte przez czipowanie? Bo w końcu to tylko 6 dodatkowych KM z seryjnych 300 i 40Nm gdzieś tam na wykresie...

    Na podstawie silników M50 mogę powiedzieć że czip to gra warta świeczki, szczególnie jeśli jest zrobiony prawidłowo.
    Silnik zyskuje naprawdę wiele i jest to odczuwalne.
    Co jak co,na przyrosty nawet 10Km bym nie liczył.Za to moment można znacznie i odczuwalnie tym podnieść i przesunąć na niższe partie obrotów.
    Jak na razie z M60 nie miałem do czynienia w tym temacie,ale patrząc na przebiegi momentu i mocy a do tego fabryczną charakterystykę silnika,rokuje to naprawdę ciekawe efekty.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 05-08-2013 o 09:17

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa
    Szanowny cinkupl. Jeśli uważasz, że jest to odczuwalne, to powiedz mi jak to zmierzyłeś? Testowy przejazd na torze, jakaś próba 80-120 lub 80-160? Bo na razie to widzę, że przepisujesz tu wiedzę zaczerpniętą trochę z głowy, trochę z forum tuningowych. Nie pracuję w wulkanizacji, nie pracuję też w markecie na dziale motoryzacja&artykuły ogrodowe. Moja wiedza poparta jest wieloma zmodyfikowanymi samochodami przez znajomych siedzących w branży tuningowej - i to od czasu jak ja jeszcze mogłem się jarać swoim "tuningiem" motoroweru z 50 na 70ccm. Sam jestem informatykiem i to jako informatyk mam z tymi ludźmi do czynienia. Współpracujemy, czasami sam im coś polecam do zrobienia. Nigdy natomiast nie było spektakularnych wyników z silników tego typu jak zamontowane w 735... NIGDY nie było to spowodowane samym chipem. Najczęściej grube mody za minimum 1/3 wartości bazowej auta. Wtedy faktycznie - była różnica nie tylko w postaci poprawionego wykresu z hamowni, ale również starty z rolki, a nawet starty z miejsca.

    Nie lubię jak ktoś pisze tylko po to żeby pisać. Albo podnieca się ile to będzie miał KM/Nm więcej, a koniec końców się okazuje, że może za rok, może za dwa, bo nie ma teraz kasy na mody.

    Chcesz sportowe auto - kup sportowe. Bo nawet jeśli te Twoje chipy urwą 0,5s przy przyspieszaniu w jakichś rozsądnych zakresach prędkości to co to da? Ktoś szybciej wciśnie pedał gazu i zniweluje tą przewagę. Sens mają zabawy typu UNLIM 500+, gdzie faktycznie idzie gruby hajc i konkretne mody. A takie chipy to sztuka dla sztuki.

    Ostatnio ciekawy projekt jaki śledzę to pierwsze w Polsce Seicento 4x4 z silnikiem Subaru WRX wystrojone na ok. 300KM. I to jest zabawa. A nie 5-10KM/Nm w e38...

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez MrPr0h Zobacz posta
    Szanowny cinkupl. Jeśli uważasz, że jest to odczuwalne, to powiedz mi jak to zmierzyłeś? Testowy przejazd na torze, jakaś próba 80-120 lub 80-160? Bo na razie to widzę, że przepisujesz tu wiedzę zaczerpniętą trochę z głowy, trochę z forum tuningowych.

    Na czym bazują.

    Na tym że miałem odniesienie z dupo hamowni to po 1.
    Po 2. Przedtem 328 nie dawała mi szans.Po strojeniu sytuacja zmieniła się na odwrotną przy próbach z 60 km/h z 4biegu jak i z drugiego.
    Po 3. Na torze owszem byłem i poprawa również była ,gdyż w ciasnych łukach już nie było trzeba się zastanawiać czy już 3 czy jeszcze 2(tu warto dodać że jeździłem tam praktycznie co tydzień , wiec akurat sporo mogę powiedzieć).Na czasach nie bazuje gdyż móje czasy nigdy nie były powtarzalne co do 0.X sec.
    po 4. I co ciekawsze ,nie było to 0.5sec do 100 .A całe 1,3 wg DriftBox'a... Sporo ? Też tak uważam.Nawet wiem dlaczego.Odcięcie obr zostało tak przeniesione na moje życzenie ,że po zmianie z 1 na 2 , wskazówka uderzała idealnie w max moment obr który i tak był zwiększony samym faktem czipowania.
    Do tego warto zaznaczyć że użyteczny moment obrotowy pojawiał się przy niższych obrotach niż przedtem.Co poprawiło elastyczność w ruchu miejskim i na torze.

    Może to głupi przykład...
    Lotnisko- zlot bmw i amatorsie wyścigi na 1/4 (czasów nie pamiętam a i tak mierzone były stoperem).

    M50 czip vs 328 - ok 2 długości dla mnie
    m50 czip vs 540 e39 manual - wynika taki sam ,chociaż widziałem że mnie dogania
    m50 czip vs m50seria (przedtem praktycznie równo jeździliśmy) - na mecie co najmniej 3 długości dla mnie , przy czym na starcie zostałem dość znaczneił przez buksowanie kół...

    Może to nie przyrost mocy, ale poprawa osiągów i możliwość pełnego wykorzystania potencjału stockowego silnia ,a myślę że oto właśnie chodzi w tym zabiegu, bo na cyferkach i wykresach się nie jeździ.

    Choć byłem bardzo sceptycznie nastawiony do remapu wolnossącego silnika , bo wychodziłem z takiego samego założenia jak Ty.Siadając za kółko po tym modzie,nie liczyłem że cokolwiek zauważę.A okazało się że daje to naprawdę dużo,patrząc na to że takie(wolnossące) silniki notują dość małe przyrosty po takim zabiegu.BMW zostawia jak widać naprawdę duży potencjał w elektronice ,wiec wg mnie warto to zrobić nawet w e38 chociaż myślę że na automacie aż takiego wpływu nie zobaczymy ,dlatego skłoniłbym się bardzie do tego zabiegu przy skrzyni manualnej.

    Swoją drogą nawet archaiczne m30b35 zamontowane w e30 mojego kolegi ,pokazało że czip działa i to bardzo dobrze.
    W jego przypadku górny zakres poprawił się bardzo odczuwalnie,gdzie te silniki wyraźnie tam tracą.I wyszła bardzo fajna charakterystyka, czyli mocna góra jak w silniku 24v przy nie zmiennie mocnym dolnym zakresie.

    I tu chyba czas na pytanie, na podstawie jakiego silnika BMW z którym miałeś styczność przed i po ,na tyle aby wyciągnąć jakieś wnioski ocenić że czipowanie nic nie da?

    Cytat Zamieszczone przez MrPr0h Zobacz posta
    Nigdy natomiast nie było spektakularnych wyników z silników tego typu jak zamontowane w 735... NIGDY nie było to spowodowane samym chipem. Najczęściej grube mody za minimum 1/3 wartości bazowej auta. Wtedy faktycznie - była różnica nie tylko w postaci poprawionego wykresu z hamowni, ale również starty z rolki, a nawet starty z miejsca.

    Chcesz sportowe auto - kup sportowe. Bo nawet jeśli te Twoje chipy urwą 0,5s przy przyspieszaniu w jakichś rozsądnych zakresach prędkości to co to da? Ktoś szybciej wciśnie pedał gazu i zniweluje tą przewagę. Sens mają zabawy typu UNLIM 500+, gdzie faktycznie idzie gruby hajc i konkretne mody. A takie chipy to sztuka dla sztuki.
    .
    Przecież nikt nie chce tu robić nie wiadomo czego, a jedynie poprawić minimalnie parametry silnika.Oczywistą rzeczą jest to że czip nie zrobi jak z M50/M52 silnika klasy S50b30 tak z M60 silnika S62B50.
    Chodzi jedynie o poprawę komfortu poruszania się w ruchu miejskim lub pozamiejskim ,stosunkowo niewielkim kosztem bez większej ingerencji w jednostkę napędową ,która dla użytkowników 7er ma być nadal żywotna ze względu na przeznaczenia auta.A czip wg mojej oceny ,to wyjście na przeciw tym oczekiwaniom.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 06-08-2013 o 09:44

Podobne wątki

  1. Chip Tuning
    Przez Riki w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 23:00
  2. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:47
  3. chip tuning od bmw
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 18:23
  4. CHIP TUNING 730D
    Przez Przybysz w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 09:58
  5. [tuning] chip tuning diesla
    Przez bonopingwin w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 20:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •