Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: E23 opinie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód

    E23 opinie

    Siema,nie wiem ile jest na forum użytkowników E23 ale chciałbym ich zapytać o ten właśnie model.Chodzi mi o ogólne informacje gdzie zaglądać w razie zakupu.Słabe punkty blacharskie,bolączki,taki instruktaż,jeśli chodzi o silnik to chyba wiem ale też poczytam.
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm tez jestem ciekaw - chociaż ja bardziej chcę kupić aby jechać w niedziele do kościoła, a że raczej nie chodze tam to hmm no fajnie będzie POPACZEĆ !

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Stare dobre BMW, czyli w zasadzie najważniejsza korozja, reszta do zrobienia, ale...

    Wszystko zależy jaki masz budżet, jak duży to i tak kupisz rodzynka, jak mały to jest bez sensu, bo auto jednak zbyt skomplikowane na odbudowy, a pewnie dużo mniej części już w ASO, nie mówiąc o zamiennikach.

    Wystarczy, że poleci na przykład jakiś moduł sterowania klimy, z rozbiórki nie znajdziesz, to nie e32, a cena nowego to będzie kilka tysi, w latach siedemdziesiątych koszt produkcji tak skomplikowanej elektroniki był kosmiczny.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 28-12-2013 o 20:41
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Istnieje opinia że e23 jest mocno niedopracowane względem e32, zwłaszcza pod względem zabezpieczenia antykorozyjnego i sztywności nadwozia.

    Do sprawdzenia bardzo dokładnie kielichy przód i ich okolice, oraz profile zakańczające górną cześć błotnika z przodu.

    Większość tych aut ma tam bardzo zaawansowaną korozję, lub wręcz się łamie, często kielichy z przodu się rozchodzą.

    Pas tylny należy do słabych elementów, podłoga bagażnika i kopuły amortyzatorów tył.

    Znalezienie jeżdżącego i nie zgnitego e23 w cenie zakupu ~5 tys w obecnej chwili to troche niełatwy trik.

    Kupowanie tego w okolicach dychy i tak oznacza remont, a samo auto jest niewarte wydatków rzędu 20 tys, gdyż niewiele sobą reprezentuje dla kogoś kto nie ma personalnego sentymentu akurat do e23.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Tak jak kolega wyżej napisał kielichy to jest bolaczka. Co do kupna to nie do końca się zgodzę. Kolega ma do sprzedania w naprawdę swietnym stanie, zresztą wystawialem tu na forum:http://7er.pl/showthread.php/33605-S...446#post399446

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A jak z częściami ? Ogólnie dostępne ?

  7. #7
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Części to różnie, ale moim zdaniem da się wszystko załatwić :-) np. Nowa pompka paliwa
    jest bez problemu dostępna i nawet nie droga. Da się w sumie wszystko kupić. Jeśli kupisz auto nie pordzewiale i bez przygód to spokojnie i bez problemów długo będziesz się nim cieszyć. Może zabrzmi to jak reklama, ale naprawdę mogę Ci polecić to auto z linka wyżej. Za naprawdę dobre pieniądze i z małym wkładem zrobisz super auto i zarejestrujesz na żółte blachy. Fotele do tapicera, amortyzatory zmienić i rejestrować. Potem już tylko cieszyć się z każdego wyjazdu :-) pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT To mi sie mega podoba, ale cena wrr

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Szczerze to mniej mi sie podoba...

Podobne wątki

  1. Wyścigowe E23
    Przez anjinsan w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 20:47
  2. [e23] Witam
    Przez Bercik_e23 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 13:13
  3. [e23] Zduncio, to ja :))
    Przez zduncio w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 17:03
  4. [e23] Witam
    Przez albercik728 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •