Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje

    witam
    troche ogarnalem moj nowy nabytek, ale nie do konca. otoz wymienilem kopulke, palec, przeplywomierz, wyczyscilem przepustnice, krokowy, wyregulowalem gaz (stag 300, wtryski hana), wyregulowalem zawory na 0,30, tam gdzie w kolektorze ida podcisnienia zaslepilem jeden otwor, bo nie wiem gdzie ma isc, drugie podcisnienie idzie do regulatora cisnienia paliwa. Po tych zabiegach samochod kuleje na wolnych obrotach, dosc mocno na zimnym silniku, na cieplym mniej, tak samo dzieje sie na benzynie i gazie. Obroty biegu jałowego 800-820obr/min. brak bledow.
    gdzie mozna szukac przyczyny??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    moze to byc wina podcisnienia, jedno idzie z dekla zaworow od wezyka z pokrywy zaworow z odmy a drugie idzie wlasnie do regulatora cisnienia paliwa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    28
    BMW
    730
    Skąd
    bielsko
    to moze ja sie podepne pod temat co by nie zakladac nowego
    robilem dzis reset DME i musze stwierdzic ze lepiej chodzi ale zauwazylem ze obroty silnika wzrosly
    przed resetem utrzymywalu sie na ~800 obr/min a teraz ta wartosc wzrosla do 1000 obr/min
    tak ma byc? czy moze cos mi sie przestawilo ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Podpinam się pod temat, bo moje m30b30 po raz pierwszy od 9 lat zaczęło coś niedomagać...mam nadzieję, że uda mi się ją uleczyć

    Problem zaczął się podczas podróży na tegoroczny zlot do Ślesina, gdzie auto na wolnych obrotach miało dość spore skoki obrotów.
    Tzn. falowały obroty tak, że autko lekko się przyduszało. A podczas zrobionej trasy 1.000 km 3 raz zgasło podczas dojazdu do skrzyżowania na luzie.
    Wczoraj natomiast po powrocie ze spota pojawił się nowy objaw, czyli po wyprzedzeniu jednego tira wolne obroty oscylowały w okolicy 1.500/min i nie spadały.
    Poza tym jadąc na biegu (skrzynia manual)...podczas hamowania silnikiem cały czas ekonomizer pokazywał pobór paliwa, czego wcześniej nie było...a samochód nie zwalniał, tak jakbym jechał na tempomacie...(oczywiście mam taki, ale nie był w tym momencie włączony)...
    Co to może być...???

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez moloko5 Zobacz posta
    Podpinam się pod temat, bo moje m30b30 po raz pierwszy od 9 lat zaczęło coś niedomagać...mam nadzieję, że uda mi się ją uleczyć

    Problem zaczął się podczas podróży na tegoroczny zlot do Ślesina, gdzie auto na wolnych obrotach miało dość spore skoki obrotów.
    Tzn. falowały obroty tak, że autko lekko się przyduszało. A podczas zrobionej trasy 1.000 km 3 raz zgasło podczas dojazdu do skrzyżowania na luzie.
    Wczoraj natomiast po powrocie ze spota pojawił się nowy objaw, czyli po wyprzedzeniu jednego tira wolne obroty oscylowały w okolicy 1.500/min i nie spadały.
    Poza tym jadąc na biegu (skrzynia manual)...podczas hamowania silnikiem cały czas ekonomizer pokazywał pobór paliwa, czego wcześniej nie było...a samochód nie zwalniał, tak jakbym jechał na tempomacie...(oczywiście mam taki, ale nie był w tym momencie włączony)...
    Co to może być...???
    Zaczninj od czyszczenia krokowca ,powinno pomuc
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez ufo Zobacz posta
    to moze ja sie podepne pod temat co by nie zakladac nowego
    robilem dzis reset DME i musze stwierdzic ze lepiej chodzi ale zauwazylem ze obroty silnika wzrosly
    przed resetem utrzymywalu sie na ~800 obr/min a teraz ta wartosc wzrosla do 1000 obr/min
    tak ma byc? czy moze cos mi sie przestawilo ?
    Jak robiłeś reset ? bo sam reset nic ci nie da ,ważne jest późniejsze postępowanie z silnikiem,komputer musi na nowo zczytać czujniki i resztę parametrów ,jeśli nie zrobisz resetu poprawnie ,jazda na kompa cię nie ominie (mapa wtrysku )
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar norbi 735il
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    281
    BMW
    było BMW e34-520i, 2x e32 735i......jest BMW e38 4.0i 94r.
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez pluskwa9 Zobacz posta
    witam
    troche ogarnalem moj nowy nabytek, ale nie do konca. otoz wymienilem kopulke, palec, przeplywomierz, wyczyscilem przepustnice, krokowy, wyregulowalem gaz (stag 300, wtryski hana), wyregulowalem zawory na 0,30, tam gdzie w kolektorze ida podcisnienia zaslepilem jeden otwor, bo nie wiem gdzie ma isc, drugie podcisnienie idzie do regulatora cisnienia paliwa. Po tych zabiegach samochod kuleje na wolnych obrotach, dosc mocno na zimnym silniku, na cieplym mniej, tak samo dzieje sie na benzynie i gazie. Obroty biegu jałowego 800-820obr/min. brak bledow.
    gdzie mozna szukac przyczyny??
    miałem takie same obroty jak ty i na benzynie i na gazie,
    okazało się ,że przy przepustnicy jest kostka od wolnych obrotów,wyjąłem kostke ,a tam zaśniedziałe styki ,
    wyczyściłem styki ,prysłem wd40 i jest ok

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno

    Post

    Cytat Zamieszczone przez norbi 735il Zobacz posta
    miałem takie same obroty jak ty i na benzynie i na gazie,
    okazało się ,że przy przepustnicy jest kostka od wolnych obrotów,wyjąłem kostke ,a tam zaśniedziałe styki ,
    wyczyściłem styki ,prysłem wd40 i jest ok
    piszesz o przepustnicy z eml_em??bo na zwykłej jest tzw TPS

    Miłosz tak jak mówiłem na spocie wyczyść krokowca i go sprawdz tak jak mówiłem ma się nie zacinać i lekko chodzić

  9. #9
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    No dziś się będę brał za czyszczenie i sprawdzenie tego silniczka krokowego...oczywiście dam znać czy pomogło...choć nie chce mi się wierzyć, że to taka błahostka by była...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar norbi 735il
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    281
    BMW
    było BMW e34-520i, 2x e32 735i......jest BMW e38 4.0i 94r.
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    piszesz o przepustnicy z eml_em??bo na zwykłej jest tzw TPS

    Miłosz tak jak mówiłem na spocie wyczyść krokowca i go sprawdz tak jak mówiłem ma się nie zacinać i lekko chodzić
    mówie o zwykłej na linke

Podobne wątki

  1. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 11:05
  2. M70 v12 - wolne obroty 1000obr/min
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 07:20
  3. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 00:45
  4. [mechanika] zbyt wolne obroty na jałowym
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 16:45
  5. Wolne obroty w parowniku Lovato Super..
    Przez jabollo w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •