Tak jak w temacie po wybraniu opcji NAVI 3/4 części ekranu robi się czarne i nic się nie dzieje. Próbowałem wykonać diagnostykę przez INPE - pokazuje informację, że nie może połączyć się ze sterownikiem. Sprawdziłem podłączenie do czytnika w bagażniku to wszystko wydaje się w porządku oprócz dwóch kabli światłowodów które zamiast wpięte w NAVI są połączone ze sobą zamykając obwód świetlny. Rozłączyłem je i próbowałem podłączyć pod NAVI (na dwa sposoby bo nie jest tam określona "biegunowość" - o ile można to tak nazwać) ale wtedy wszystko od RADIA po DŹWIĘK w systemie czujników cofania w iDrive przestaje działać i nie można się dostać do żadnej funkcji poza Klimatyzacją. Czytnik DVD ma zasilanie i po naciśnięciu przycisku na nim uruchamia się po czym po około 30 sekundach wyłącza. Płyta z mapami jest oryginalna.

Czy któryś z kolegów jest w stanie podpowiedzieć co może być przyczyną - czy jest to wina tego czytnika - DVD NAVIGATION SYSTEM (6590 6 959 114-01) czy może wiązki ??
Nie wiem co ktoś tam namieszał, takie auto kupiłem i teraz próbuje dojść z nim do ładu.