Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 118

Wątek: Drgania w kierownicy ??

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Możesz miec lekkie luzy na sworzniach wahaczy ,albo na sinenblokach ,na tym etapie moze to byc jeszcze niewykrywalne no i jak wcześniej ktos napisał drążek środkowy
    Drążek środkowy wymieniałem w tym aucie ok rok temu i drgalo przed jak i po wymianie ehh juz nie pierwsza beemka z taką przypadlością, w tej mojej teraz coprawda nie drga przy jeźdże aż tak bardzo ale za to przy hamowaniu. Jak ją kupiłem to było ok, dopiero jak dorwała polskich dziur to szlak to trafił.... drogi mamy do dupy a masa auta robi swoje ehh

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    witam! nie wiem czy to coś pomorze ale ja tak miałem w e30, wyważyłem koła zrobiłem zbieżność i drgania ustały

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    To własnie mam zamiar jutro zrobić :)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    To własnie mam zamiar jutro zrobić :)
    Samo wyważanie wątpie że cos da ale spróbować, ale mooże się uda, wiem że jak to robili na aucie to pomogło... ale taka przyjemnosć kosztuje ok 100zł i szlak to trafia przy zdejmowaniu koła przy okazji zmiany klocków itp... tzn mówili że najlepiej zaznaczyć miejsce jak było założone i zapamiętać śróby, bo jak je potem pomylisz to na bank szlak to trafi --- przekonałem sie niestety...

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    drgania

    Witam!

    Duzo sklada sie na drgania kierownicy :(

    Ze swojego doswiadczenia wymienie Ci jakie usterki mialem z tym zwiazane:

    -wywarzenie
    -krzywa felga
    -zle osadzenie na piascie(zalorzyc pierscien centrujacy)
    -wybita tuleja wachacza
    -drarzek kierowniczy(sprawdz wszystkie koncowki)

    Uwarzam,ze w takiej kolejnosci sprawdz i napewno cos z tego!

    POWODZENIA!! :D

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    znajdz moj post na temat warsztatow polecanych i nie polecanych- zobaczysz co bylo robione (przednie zawieszenie- dolaczona fakturka do wgladu) bo mialem ten sam problem... robilem to w stando i mialem podobne drgania- ustalo to kiedy odebralem auto ze stando, teraz mozesz strzelac co ;) bo ja nadal nie wiem...e38 to wielka zagadka bo wszystko moze wplywac na te drgania... tarcze byly nie ruszane a byly zuzyte..
    strasznie nie moge sie skupic na tym co pisze bo easy chrapie jak ursus c-360 przy oraniu pola przy plugu 6skibowym ;D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  7. #17
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Obstawiam na krzywą felge taka przypadłośc Tz przy 80-90 to siła obrotowa, która jest właśnie na wyważarkach ! Wulkanizator wyważy ale i tak felga jest krzywa a mało który patrzy jak sie kręci na wyważarce bo osłone nasówa ! Sprawdż u wulkanizatora czy jest prosta albo jedż do gościa co prostuje felgi ? A jak bije kierownica przy hamowaaniu to wtedy jest tarcza ham. winna Panowie !

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Witam ... okazało się że miałem pękniętą felge :P i lekko pokrzywioną, pokuszę się nawet o stwierdzenie, iż była w cholere pokrzywiona :P drgania przy predkościach podanych powyżej ustały natomiast przy hamowaniu z wiekszych prędkości dość gwałtownie dalej bije mi w kierownicy ... wykluczam tarcze hamulcowe bo dopiero co zmieniłem cały układ ... hmmm ciekawe co to może być ... przy okazji jak bede zmieniał sprężynki to zobacze ...

  9. #19
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To mogą być zaciski a raczej tłoczki w zaciskach. Jeśli nie równo pracują są takie drgania na kierce. ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    To mogą być zaciski a raczej tłoczki w zaciskach. Jeśli nie równo pracują są takie drgania na kierce. ;)

    Wiesz może jak to zdiagnozować?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •