Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak zdiagnozować wtryski w BMW 740i (N54B30) przy pomocy ISTA?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post Jak zdiagnozować wtryski w BMW 740i (N54B30) przy pomocy ISTA?

    Szukałem, szukałem i nie mogę znaleźć. Jak mogę zdiagnozować wtryskiwacze, przy pomocy tego programu? Ktoś pomoże?

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja jakiś miesiąc temu wysłałem tu:
    http://wtryskiwacz.com.pl/wtryskiwac...nzyny_gdi.html

    Na 6 wtrysków, jeden przeszedł test, 4 były do regulacji (nie mylić z regeneracją), a jeden do śmieci. Sam test jest spoko, ale mam mieszane uczucia co do usługi regulacji i nadawania nowego kodu. Nie dają na to gwarancji, czyli jest to trochę takie pudrowanie trupa. Największy plus całego zabiegu taki, że komputer zaczął pokazywać spalanie zgodne z tym liczonym z tankowań.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Ale ja chciałbym programowo sprawdzić wtryski, bez wyciągania ich. Jakie miałeś objawy, że wysłałeś do nich wtryski? Jaki koszt takiej usługi?

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Musisz się zastanowić co chcesz tak naprawdę sprawdzić. W ISTA z tego co kojarzę można odczytać jedynie korekty wtrysków. Nie miałem żadnych objawów, ale ze względu na przebieg auta i nieznaną historię czy wtryski były kiedykolwiek zmieniane, postanowiłem zrobić test na maszynie. Ceny masz w linku co podałem. Sam test myślę, że wart przeprowadzania. Co do usługi nadawania kodu i/lub regulacji dawek to tak jak pisałem wcześniej, mam mieszane uczucia. Skorzystałem z niej, ale teraz bym chyba jednak tę kasę przeznaczył od razu na zakup nowych wtrysków.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jest możliwy test układu paliwowego. Ista wymaga zimnego silnika i w pewnym momencie obniżenia ciśnienia na listwie(odkręcania przewodu)
    Opcja ta nie znajduje się w funkcjach serwisowych, tylko w "Struktura funkcjonalna"(function structure w angielskiej wersji)

    Ostatnio R6 nie robiłem. Na screenie opcja z N63. Kojarzy mi się, że podobną widziałem w N55, nie pamiętam czy w N54 też jest
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    cursor dziękuję, dzisiaj sprawdzę czy mam taką opcje...

Podobne wątki

  1. Chiptuning F01 740i - N54B30
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-10-2020, 08:49
  2. Turbiny do N54B30, F01 740i
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2018, 10:55
  3. e38 740i 95r. Czy takim interfejsem OBD2 i INPA z windows 8 mogę zdiagnozować błędy?
    Przez damianoo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-06-2016, 07:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •