Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sportowe sprężyny Jamex na przód?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    63
    BMW
    E32
    Skąd
    Z STAD

    Sportowe sprężyny Jamex na przód?

    Witam,
    Jakiś czas temu wymieniłem sprężyny przednie na nowe Lesjofors, gdyż jedna ze starych pękła. Po wymianie auto poszybowało do góry o kilka dobrych centymetrów dzięki czemu straciło na urodzie :( Stare sprężyny były o jeden zwój krótsze i zapewne dzięki temu stało niżej. By powrócić do poprzedniego stanu chciał bym założyć sportowe sprężyny JAMEX -40 mm http://darstuning.com.pl/sprezyny-ob...ia-7--40-00mm/ . I teraz pytanie do was. Czy ktoś ma może zamontowane takie sprężyny i może coś o nich powiedzieć oraz czy -40 mm można założyć do zwykłych amortyzatorów?

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Również jestem ciekaw co i jak .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    -40 właściwie można ale da to tylko efekt w postaci obniżenia i lepszego prowadzenia na prostej,gładkiej powierzchni. Co stracimy to komfort,szybciej padnie amor,zwiększy się nerwowość autka,na większych dołach pojawi się dobijanie. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie twardszych amortyzatorów i nie za twardych lekko krótszych sprężyn. Niestety komplet poważnych amortyzatorów to nie zakup springów z allegro.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Mam u siebie Jamexy -40 z tyłu, sporo twardsze od seryjnych spręzyn, możesz śmiało zakładac do ori amorów, nic nie będzie dobijało, a co do nerwowości która to wszyscy namiętnie powatarzaja jeden po drugim(a zapewne 10% z nich jeździło na takim zestawie...) to nie wiem skąd to biorą, po pierwsze nie odczuwam u siebie żadnej "nerwowości" po drugie nie wiem kto xxxx po dziurawych drogach na tyle aby odczuć, że mu auto ucieka czy coś w tym stylu
    Ostatnio edytowane przez EVAN ; 26-02-2013 o 21:44
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  5. #5
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    ja latam już dość długo na jamexach -40 przód,cała zawiecha przednia była odnawiana,amory były jeszcze w bd stanie....co mogę powiedzieć...zobaczymy po zużyciu się szybszym lub późniejszym,jak dla mnie jest ok,przód poszedł niżej jak chciałem ze smakiem,komfort na 8x17 i profilu 45 był obniżony w porównaniu do tych samych felg i sprężyn ori, poza tm mówię też ze wszystko jest sztywniejsze bo wszystko jest nowe,wg mnie prowadzenie się poprawiło,natomiast ten sezon polatam na 16 calowych felgach i troszkę wyższym profilu i myślę że nic więcej nie trzeba mi będzie :) :D
    o żadnym dobijaniu u mnie nie ma mowy ( tak na marginesie )

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    63
    BMW
    E32
    Skąd
    Z STAD
    W takim razie nie będę się zastanawiał i wstawiam Jamexy na przód. Nawet jeśli trochę szybciej padną amory to i tak warto, bo póki co przód wygląda jak od terenówki i strasznie razi to w oczy.

  7. #7
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez piotrek85 Zobacz posta
    W takim razie nie będę się zastanawiał i wstawiam Jamexy na przód. Nawet jeśli trochę szybciej padną amory to i tak warto, bo póki co przód wygląda jak od terenówki i strasznie razi to w oczy.
    otóż to :) ja właśnie dlatego zmieniałem springi :D i ten układ mi odpowiada nie za nisko i nie za twardo,a z zużyciem się okaże....jak padnie amor to trzeba będzie złożyć nowe już dostosowane

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Panowie a jeżdziliście kiedyś na poważnym sportowym zawieszeniu typu np. b8,koni - chyba najbardziej popularne,a nie na zwykłych amorach i obcietych springach czy pseudo gwintach. polecam. Z własnego doświadczenia, może nie z 7er ale z mniejszych bmw, różnica jest ogromna, prowadzenie, kontrola, i ciągła styczność z kół z asfaltem a nie nerwowość i podskakiwanie na dołkach. Fakt e32 nie jest stworzone na tor ale zakładanie sztywnych, niskich sprężyn na ori amor i mówienie że to jest dobre to :(. Chyba że zależy nam tylko i wyłącznie na wyglądzie i obniżeniu środka ciężkości to jak najbardziej. Lecz tu najlepiej sprawdziło by się zawieszenie pneumatyczne.
    Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem:D . Wyraziłem tylko moją subiektywną opinie!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja osobiscie nie widzę sensu zmiany ori amortyzatorów czy samych sprężyn na krótsze-sztywniejsze. Zwłaszcza w 7er. No moze jedynie względy wizualne.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    12
    BMW
    e32
    Skąd
    Osjaków
    ja też mam jamex-y na przodzie -40mm. wizualnie ok-jest tak jak chciałem, komfort lepiej niż na orignałach które miałem bo nie wynosi na zakrętach.jest twardziej sztywniej ale bez przesady, jeździ się dobrze chociaż na większej dziurze czy wyboju zdarza się że dobije. przejechałem na nich około 20tyś. przez 4 lata i nadal się trzymają chociaż wizualnie rdza i odpadająca farba. -40 dobry wybór na originale amory ale następne spężynki kupię juz lepszej jakości-firmy.

Podobne wątki

  1. Sprężyny JAMEX do e38
    Przez asluk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 21:59
  2. Sprężyny przód JAMEX
    Przez Derreg w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 21:06
  3. [pozostale] Sprężyny Jamex -45 mm.
    Przez bitek-bitek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 10:04
  4. Sprężyny Jamex wymiary
    Przez tomi5 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 10:41
  5. [mechanika] Sportowe sprężyny od e34 przód
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 19:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •