Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kodowanie nowego kluczyka / wykodowanie zgubionego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Marios
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    53
    BMW
    E65 730d, E60 530xd
    Skąd
    Sopot

    Kodowanie nowego kluczyka / wykodowanie zgubionego

    Czy wykonywał ktoś z was następujący zabieg: kodowanie nowego pilota (kluczyka) i wykodowanie jednego (zgubionego) z dwóch starych oryginalnych? Jest jakaś dokładna instrukcja jak to wykonać, żeby mieć pewność, że zgubiony kluczyk został usunięty z pamięcie IMMO i nie odpali auta? Obecnie kabelek i INPE wykorzystuje jedynie do odczytywania i kasowania błędów. W grupie aut VAG z którymi miałem styczność przez ostatnie kilka lat wszystko było o wiele prostrze, w kodowaniu BMW poruszam się jeszcze jak dziecko we mgle.

    Chcę dodatkowo zablokować możliwość otwierania auta z grota (mechanicznie), czy zamontowanie do drzwi kierowcy klamki identycznej jak tylna lewa jest możliwe? czy będzie pasować? w ostateczności chcę rozłączyć / uszkodzić mechanizm w tej klamce tak aby nie było reakcji na przekręcenie zamka.

    Auto o którym mowa to 730d po lifcie z 2005 roku.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Da się zdezaktywować nieposiadane klucze. Istą lub disem powinno się dać to zrobić.
    Da się zakodować nowe ale to już inna bajka. Nie da się tego zrobić inpą. Są do tego specjalne urządzenia.

    A co do zamka to kup klamkę od anglika. Nie ma wkładki. Lub zdemontuj element z wkładki który odpowiada za przekręcanie zamka.
    Jak już zaczynasz się bawić w zabezpieczenie auta to odetnij linię komunikacyjną z gniazda diagnostycznego. Jak robić to już wszytko.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Musisz pamiętać ze decydując sie na wymontowanie jedynego zamka do kabiny samochodu możesz w przyszłości mieć problem z otworzeniem auta w momencie braku prądu. (przy dużej liczbie elektroniki jak w e65 nigdy nie wiadomo czy jakiś moduł przy awarii nie rozładuje aku).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Prościej ubezpiecz auto ,AC załatwi sprawę po co kombinować.Auto za 70tys bez zamka he.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Marios
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    53
    BMW
    E65 730d, E60 530xd
    Skąd
    Sopot
    Poprzednie auta miałem zabezpieczone w ten sposób, że nie posiadały zamków. Całkowicie eliminuję to nawet próby dostania się do auta przez przekręcenie zamka "surówką" z łamakiem. Raz miałem sytuację, że AKU się rozładował. W razie awarii zasilania mam wyprowadzony (ukryty i zaizolowany) "+" z aku. Ubezpieczenie AC swoją droga ale auto bez zamków zniechęca potencjalnego złodzieją i szuka innej sztuki z zamkiem gdzie wejście będzie prostrze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    ŁoŁ :dirol:

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Kurdę, nie wpadłbym na to, żeby likwidować zamek. Jakiś sposób to jest, ale jak bandit zdesperowany, to wybije szybę i już. Dobre ...

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zrób prosty test.
    Zamknij się w aucie pilotem. Spróbuj otworzyć auto od środka. Powodzenia życzę.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. [elektronika] Zakodowanie nowego kluczyka !
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 21:00
  2. Szczęśliwego Nowego Roku.
    Przez siwymetal w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-01-2014, 12:42
  3. [E32] POZDROWIENIA od nowego
    Przez vramzes w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 10:32
  4. Kodowanie NCS'em.
    Przez BMW750i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 19:08
  5. kodowanie webasto
    Przez konrad1654 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 21:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •