Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: kontrola trakcji nie dziala!!!

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    a tu mi sie kontrolka od kontroli trakcji pali
    Założyłem, ze ABS też :-)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Założyłem, ze ABS też :-)
    No właśnie też się przyglądałem bo może przeoczyłem i w tym wypadku też pierwsze co to bym czujniki obstawiał, ale jak u mnie trakcja świeciła, to po przeczytaniu paru postów na różnych forach w większości była to linka, która spadła przy półksiężycu obok przepustnicy, albo urwana linka ( tak jak ktoś wspomniał latała luźno w kołnierzu ). Jeszcze coś przeczytałem, że czasami w sterowniku ASC pojawiały się zimne luty i to powodowało wyłączenie trakcji. Bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    A to chyba kwestia czy się ma ASC czy DSC przecież ? Pewnie tutaj ma ASC ale nic pewnego :)
    Sam przez to przechodziłem prawie dwa tygodnie (ASC + ABS) - u mnie akurat dwa przewody od sterownika ASC do pompy musiały się gdzieś przetrzeć na izolacji bo zaśniedział← i zwiększył się opór przez co sterownik wywalał błędy dwóch zaworów pompy.
    ZImne luty pojawialy sie ale nie w sterowniku ASC a w elektronice pompy z tego co kojarzę.
    A sprawdzal czy ABS działa ?
    Bez komputera będzie ciężko.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    witam halo nie mialem czasu tu zajrzec...ABS mi sie nie swieci tylko trakcja...i sprawdzalem ABS na piachu i na mokrej trawie i dziala poprawnie tylko Asc nie dziala....sprawdze ta linka jeszcze dokladnie i te wtyczki ale nie mialem wczesniej zadnych problemow od momentu wymiany parownika ta linka byla na drodze montazu tego parownika i moze naprawde cos tam poluzowalem....dzieki za pomoc pozdrawiam

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    witam halo nie mialem czasu tu zajrzec...ABS mi sie nie swieci tylko trakcja...i sprawdzalem ABS na piachu i na mokrej trawie i dziala poprawnie tylko Asc nie dziala....sprawdze ta linka jeszcze dokladnie i te wtyczki ale nie mialem wczesniej zadnych problemow od momentu wymiany parownika ta linka byla na drodze montazu tego parownika i moze naprawde cos tam poluzowalem....dzieki za pomoc pozdrawiam
    Jeśli była na drodze to faktycznie mogła spaść z mocowania. Ja tak miałem jak robiłem. Wszystko poskładałem, posprawdzałem a nie zwróciłem uwagi na linkę. Powodzenia.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    hmmm tak zaczalem myslec o tym i po waszych odpowiedziach skumalem od czego to wlasnie urzadzenie jest i przypomnialem sobie ze jedna sruba mocujaca byla jakas inna chyba nie orginalna i ciezko wchodzila jak ja dokrecalem z ciezko wiec odkrecilem ja i zobaczylem ze sroba weszla az do srodka a tam jest koleczko z ta linka i podejzewam ze cos tam sie porobilo i pewnie jakas czesc sie urwala i tam zalega czy cos takiego..... :/

  7. #17
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    jedna sruba mocujaca byla jakas inna chyba nie orginalna i ciezko wchodzila jak ja dokrecalem
    Za długie śruby to taki cichy zabójca w motoryzacji...


    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    weszla az do srodka a tam jest koleczko z ta linka i podejzewam ze cos tam sie porobilo i pewnie jakas czesc sie urwala i tam zalega czy cos takiego..... :/
    Może nic nie pękło, tylko kółeczko było przyblokowane przez śrubę?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    no pewnie bylo tylko tam byla jakas nie wiem jak to nazwac zaslepka blokad sruby zeby wlasnie dalej nie przeszla a ja tak mocno krecilem ze chyba kawalek tej obudowy jest w srodku....bo srube wykrecilem i wkrecilem krotka i dalej to samo....co to za przyzad jest jak sie nazywa i czy sa jakies rozne rodzaje bo pewnie czeka mnie wymiana bo widzialem ze rozebrac sie chyba tego nie da :/

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    no pewnie bylo tylko tam byla jakas nie wiem jak to nazwac zaslepka blokad sruby zeby wlasnie dalej nie przeszla a ja tak mocno krecilem ze chyba kawalek tej obudowy jest w srodku....bo srube wykrecilem i wkrecilem krotka i dalej to samo....co to za przyzad jest jak sie nazywa i czy sa jakies rozne rodzaje bo pewnie czeka mnie wymiana bo widzialem ze rozebrac sie chyba tego nie da :/
    Hej. Zerknij jeszcze do tego tematu: http://7er.pl/showthread.php/21840-R...-problem-z-ASC jest tu parę zdjęć poglądowych może zobaczysz czy wszystko masz wpożądku. I jeszcze jeden: http://7er.pl/showthread.php/21551-Problem-z-ASC/page2
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    Krzysiek dzieki na jednym zdjeciu zobaczylem ze to gowienko sie robiera a ja nie chcialem tam bardzo sie z tym silowac bo nie wiedzialem czy to sie rozbiera...i nie chcialem nic wiecej namieszac ale teraz sie zabiore za to i zobacze co tam w srodku sie nabroilo...

Podobne wątki

  1. Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo
    Przez Sor3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:52
  2. [elektronika] Kontrola Trakcji
    Przez Tommy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 11:35
  3. [elektronika] Kontrola trakcji
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 10:07
  4. kontrola trakcji.
    Przez maniakowy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 13:45
  5. ABS i kontrola trakcji
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •