Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 136

W±tek: Jak± wersjê silnikow± E-65 wybraæ...???

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    43
    BMW
    e38
    Sk±d
    warszawa
    Dziêkujê wszystkim za rady :) W³a¶nie jestem po wekeendowych jazdach próbnych.Mia³em na kilka dni E-65 z dieslem 3.0L,ok.235 Km(wiem ¿e fabrycznie maj± chyba 218 Km),2003 rok i autko absolutnie bezwypadkowe,full opcja-wszystkie bajerki itd,natomiast wcze¶niej polata³em troszkê 745 z tego samego roku,podobnym przebiegiem i wyposa¿eniem i wiem ju¿ na bank ¿e diesel odpada-przynajmniej u mnie :hah: Pod moj± nog± spalanie oscylowa³o w dieslu na poziomie 11l-benzynka ok 17-18l na setkê,osi±gi mo¿e i s± podobne ale mi nie pasuje zupe³nie charakterystyka silnika diesla,co benzynka to benzynka(nawet sam w³a¶ciciel go nie poleca³ i szuka czego¶ mocniejszego w benzynie bo ju¿ raz wtryski i turbinkê wymienia³).Aha co do systemu audio-to mo¿e i po E38 siê przy³o¿yli,ale moim zdaniem w aucie za te pieni±dze powinno graæ o niebo lepiej,do tego ilo¶æ miejsca z ty³u jest delikatnie mówi±c sk±pa jak na tê klasê auta,a deska rozdzielcza jest pod¶wietlona co najmniej sk±po,na pochwa³ê zas³uguje zawieszenie i wyciszenie auta:what: Opinie handla¿y z allegro o kosmicznie niskim spalaniu to mega mity wyssane z ich bujnej wyobrazni i olbrzymiej chêci sprzedania auta-DEBILE Je¿eli chodzi o wybór wersji silnikowej to wiem ju¿ na pewno ¿e chcê benzyne,natomiast muszê siê jeszcze powa¿nie zastanowiæ co do marki :razz: (i wiem ¿e tu pewnie mi siê oberwie od forumowiczów),ale s± to moje prywatne odczucia.Robiê rocznie ok 80-100 ty¶ km wiêc kupuj±c auto i wydaj±c na to sporo kaski chcia³bym nabyæ autko do którego bêdê wsiada³ z rado¶ci±,a ka¿dy przejechany kilometr bêdzie utwierdza³ mnie w tym,¿e dokona³em dobrego wyboru :x .
    Longer E38 4.0

  2. #12
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Sk±d
    wodzislaw slaski
    jak kupowac to 745 daje niezlego kopa a spalanie 15 no 17 na 100km. i nikt mi niepowie ze mniej moze jak ktos jezdzi caly czas na tepomacie . a jak bedziesz kupowal to patrz przedewszystkim kto spszedaje auto . bo po wlascicielu wszystko wywnioskujesz. sory za bledy pisze zawsze pod wplywem emocji ;)

  3. #13
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Sk±d
    Tychy, ¦l±sk
    no 745 ma kopa na poziomie e38 750.... sprawdzane z Tigerem... :what:

  4. #14
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2008
    Posty
    10
    [quote="Urba¶"] Pod moj± nog± spalanie oscylowa³o w dieslu na poziomie 11l-benzynka ok 17-18l na setkê,osi±gi mo¿e i s± podobne ale mi nie pasuje zupe³nie charakterystyka silnika diesla,co benzynka to benzynka(

    Co tak bardzo Cie draznilo w Diesel..ku, jezeli osiagi tak bardzo od siebie nie odbiegaly, jest troche przymulony, za glosno w srodku, czy cos innego ?
    Pytam, bo sam mysle o tym autku, nigdy diesla nie mialem, ale jednak 6 - 7 litrow roznicy ( jezeli tak samo deptales ) , to jest duzo
    Pozdrawiam
    Adam

    VOLVO V70, 2,4 benzyna, 2001 r.

  5. #15
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    740d chodzi piêknie, w³asciwie na postoju tam sie mozna domy¶leæ ze to diesel, w czasie jazdy tylko moment obrotowy przypomina (na ka¿y¶æ) - dosyæ duzy:) Natomiast 6 garowe diesle niestety s± g³o¶ne :(

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Sk±d
    ddz
    Przejedz sie 745d to zobaczysz roznice miedzy 745i, moment miazdzy w dieslu. A w trasie przy wyprzedzaniu wlasnie on sie najbardziej przydaje. Jadac za 750 na trasie w momencie wyprzedzania u mnie reakcja byla duzo szybsza i smialo moglem wjechac 750 w tyl :)
    ale potem odchodzi jak juz zlapie obroty.

  7. #17
    745d je¼dzi na prawdê ¿wawo i brzmi te¿ ca³kiem ca³kiem. Mo¿e i pali te 5 czy 6 litrów mniej, ale moje zdanie jest takie, ¿e prêdzej czy pó¼niej turbina albo wtryski powiedz± "papa" i rachunek z ASO sie w 10 ty¶ nie zamknie :? No chyba ¿e kto¶ kupuje auto na rok czy dwa, to mo¿e uda siê przeje¼dziæ bez takich rozrywek. Chocia¿ z nasz± pseudo-rop±, jak± w dlaszym ciagu serwuje nam zdecydowana wiêkszo¶æ stacji to nigdy nic nie wiadomo. W benzynie masz du¿o mniejsze ryzyko kosztownej awarii, a w dieslu jak co¶ padnie, to kaplica i w parê minut zostawisz w warsztacie to co zaoszczêdzi³e¶ w 2 lata na paliwie. Jakbym mia³ diesla kupowaæ, to Audi 80. Co by¶ nie wla³ to i tak pojedzie :) A nawet jak sie wtrysk przytka resztkami frytek, to za naprawe dasz góra kilka stówek.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #18
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Sk±d
    ddz
    Wszystko zalezy jak trafisz. U ciebie pisales tez byl remont silnika ciekawe jaki koszt? Mi na przyklad nie odpowiada diesel w takim aucie jak bmw 7 ale coz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Kazdy ma inne przekonania i inne mozliwosci finansowe. Pozdrawiam. PS. moglbys napisac co sie u Ciebie stalo z motorem bo ciekawi mnie to. Myslalem ze tak duze silniki sa zywotne.

  9. #19
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Wszystko zalezy jak trafisz. U ciebie pisales tez byl remont silnika ciekawe jaki koszt? Mi na przyklad nie odpowiada diesel w takim aucie jak bmw 7 ale coz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Kazdy ma inne przekonania i inne mozliwosci finansowe. Pozdrawiam. PS. moglbys napisac co sie u Ciebie stalo z motorem bo ciekawi mnie to. Myslalem ze tak duze silniki sa zywotne.
    Jey ma 750 - ja mam 740d ale nic przy nim na szczê¶cie nie musia³em robiæ, na forum raz spotka³em siê z awari± turba w tym modelu, chyba kto¶ z Gdyni to robi³ !?

  10. #20
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Sk±d
    ddz
    Tez mam to co Ty czyli 740d i tez poki co spokoj. Ale auto na postoju slyszane z zewnatrz chodzi brzydko. Mogli wyciszyc troche bardziej komore silnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •