Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dziwne zachowanie zegarów- proszę o pomoc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja

    Dziwne zachowanie zegarów- proszę o pomoc

    Panowie mam zagwozdkę, mianowicie od niedawna podczas jazdy zegary szaleją tzn. wychylają sie od oporu bądź poprostu wskazówki pokazują pełną prędkość, obroty max i temperatura na czerwonym polu jak i poziom paliwa. Co to moze być, pierwszy raz sie z tym spotykam i nie wiem gdzie szykać przyczyny. Pomóżcie, z góry dziękuje
    BMW - radość z jazdy!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Przyczyna być może kryje sie w samych zegarach tak samo jak i W E32 były wersje przedliftowych zegarów ale i tu różnie bywało z ich występowałem zegary z błędem miały długi kod swojej nazwy te bez błędu miały w nazwie EG02 lub EG03. Objawy podobne jak w przypadku błędów zegarów E32 wiec głównym podejrzanym są tu dla mnie zegary. Bo chodzi to o parametry różne jeżeli był by to objaw pojedyńczy np szaleństwa temperatury lub prędkości to mogła by to by być wina czujników za nie odpowiadających ale tu szaleje wszystko wiec nie możliwe że wszystkie czujniki naraz zwariowały.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Same zegary juz zmienialem jakis czas temu ze wzgledu na pixele. Dodam jeszcze ze gdy zegary glupieja to i wyswietlacz po radiem gasnie na chwile, tak jakby cos sie restartowalo po czym wraca do normy
    BMW - radość z jazdy!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    jak masz ori radio sprzężone z licznikiem np do RDS to licznik też może powodować błędy wstaw stary zegar i zobacz, spotkałem się już z przypadkiem chwilowych śmierci zegara w E36 działo się to na mrozie zegar nie żył po czym po zagrzaniu się w środku ożywał.
    Ja nadal stawiam na zegar, bo na starym miałeś tylko pixele a nie ten sam objaw.
    Ja sam miałem jeden zegar od 750 który miał błąd nie dość martwe pixele to jeszcze jakieś zwarcie bo gong brzmiał nieustannie odrazu go oddałem i kupiłem inny. Drugi okazał się ok, jak do tej pory bardzo długo działa świetnie.
    Zegary to zegary nawet w głupiej ibizie analogowy prosty licznik bez obrotka tylko z zegakiem w jego miejscu sie zepsuł ;) dziwna konstrukcja analogowy przebieg ale sygnał do licznika elektroniczny bez linek żadnych, Teraz mam zegar od cupry ale też się zepsuł mianowicie silniczek od nabijania analogowego przebiegu. Jak widać zegary czasem odmawiają posłuszeństwa :P

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    6
    BMW
    E38 4.4 + podtlenek LPG
    Skąd
    SYCÓW
    Koledzy odgrzewam kotleta. Mianowicie w trakcie jazdy jak i na postoju zdarzyło się zegarom zwariować. Tzn co chwile pokazywały inne wskazania. Pacjent E38 4.0 benzyna. Raz przy tym pojawił się błąd skrzyni. Ktoś, coś wie?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Moze głupie, ja tak miałem w e38 728. Odłączyłem akumulator i problem zniknął...

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie zegara...
    Przez arturo193 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 18:24
  2. Dziwne zachowanie elektryki ... ??
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 09:54
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 18:05
  4. dziwne zachowanie auta...
    Przez Szwed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-04-2008, 21:18
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •