Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    11
    BMW
    750 il e32
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    dzieki za wszystki odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanko gdzie się znajduje korek wlewu do skrzyni

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Uszczelnienia się mogą 'zużyć' na ten przykład. Ale nie muszą. Olej wlewa się przez bagnet.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    11
    BMW
    750 il e32
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Te problemy z przełączaniem biegów zaczęły sie już wcześniej ale ostatnio raz tylko lub dwa wyskoczył mi taki błąd GETRIEBEPROGRAMM czyli usterka w elektonicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów czy to może być jakoś powiązane ze sobą

    pozdrawiam

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Mi też wyskoczył Getriebeprogramm ale dopiero wtedy gdy przegoniłem ją na kickdownie na 2 biegu do końca i nie mogło wbić 3 biegu. Sterownik zgłupiał i wywalił błąd. Powiedziałbym, że mechaniczna niemożliwość zmiany biegu skutkuje błędem sterownika. Jeżeli nadal masz problemy kup gdzieś tanio skrzynie i wsadź do siebie układ sterowania (godzina-dwie roboty jak masz kanał oczywiście, nie trzeba skrzyni wyciągać, żadnych specjalnych narzędzi itp.) a jestem przekonany, że wszystko będzie git. Chyba, że uda Ci się wyrwać sam układzik. Tylko musisz mieć pewność, że tamta skrzynka działała.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    32
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli przy dodaniu gazu prędkościomierz stoi a obroty idą w gore to mogą być wypalone tarczki, jeśli szarpie przy zmianie biegów to przyczyna najprawdopodobniej jest sterowanie a jeżeli tylko " zapomina " zmienić bieg i robi to później niż zwykle proponuje wyjąc przełącznik trybów skrzyni przy dźwigni i jeśli wtedy się uspokoi to albo on jest winny albo komp skrzyni ( nad prawym przednim głośnikiem ). Polecam również na początek wymianę oleju ( co 30 000km )

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Podepnę się, bo mam podobny problem.
    Skrzynia w trybie automatycznym nie przełącza biegów w ogóle.
    Na manualu bez problemów biegi przełącza.
    Autem praktycznie nie jeżdżę. Skrzynia przy pozycjonerze jest mokra. Olej kapie, bo są plamy na ziemi. Wyciek jest znikomy, albo już znikomy.
    INPA nie pokazuje żadnych błędów. Dokładnie nie pamiętam, ale problem pojawił się jakoś po zmianie potencjometrów na nowe na przepustnicach. Nic więcej nie było grzebane jeśli chodzi o elektrykę.
    Ciekawostką jest to, że jak ogólnie wiadomo, automat przy ruszaniu jest "ospały". W moim przypadku rwie jak na manualu.

    Nie wiem kiedy samochód zacznie regularnie jeździć, więc tak tylko pytam... może miał ktoś podobny problem.
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 09-09-2017 o 17:57
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    52
    BMW
    e32 750 88r,e38 4,4
    Skąd
    gizycko
    Objawy masz podobne te co ja dzisiaj zaobserwowałem u siebie.Skrzynia wrzuca tylko 1 bieg i nie przełacza na pozostałe .Wsteczny wchodzi bez zarzutu.Odłaczyłączenie aku na godz. nic nie poskutkowało .Wciskanie klawiszy M i S jak i przełaczanie lewarka 1..2..3. zero reakcji.Jest tylko 1 bieg.Jak znajdziesz przyczyne u siebie daj znać,bo juz jestem na etapie zezłomowania klasyka,bo wiecznie co nie naprawie to drugie sie sypie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Czyli nie jestem sam. Robert, dzięki za podzielenie się informacją! Rzeczywiście, objawy identyczne.
    Obawiam się, a raczej pewne, że już w tym roku nie "zajrzę" do tej skrzyni. Długo by opowiadać dlaczego.
    Mnie cały czas jednak dręczy myśl, czy ja nieświadomie czegoś nie zrobiłem, że ta skrzynia teraz szwankuje.
    A u Ciebie ta skrzynia, to tak z dnia na dzień przestała działać? Bez powodu?
    Skoro nas jest dwóch z takim problemem, to takich przypadków musiało być więcej.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    52
    BMW
    e32 750 88r,e38 4,4
    Skąd
    gizycko
    Tak dosłownie sama z siebie po nocy.Rano zaraz po odpaleniu wyskoczył kom.getribe.Odrazu zgasiłem silnik i po chwili ponownie uruchomiłem.Komunikat sie nie pojawił.Wsteczny oki,wachlowanie lewarkiem na tablicy wskazuje wszystkie pozycje na tablicy,ale do przodu tylko i wyłącznie bieg 1 i koniec. Przed dzień żadnych nie pokojących objawów ze cos sie może dziać.Zazwyczaj na forum sa tematy slizga sie,brak biegów , wogóle nie jedzie....ale podobnego przypadku oprócz Twojego nie znalazłem.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Panowie na początek proponuje wam wyciągnąć sterownik skrzyni przeczyścić, u mnie kiedyś to pomogło. Nie wiem czy u was tez, ale warto spróbować.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Rozgrzana skrzynia 5hp24 nie zmienia biegów
    Przez Makaron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:15
  2. Skrzynia automatyczna... - Zmiana biegów.
    Przez Niebieskobiały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2009, 13:20
  3. [mechanika] automatyczna skrzynia biegów
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 17:18
  4. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •