Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Padły hamulce e23 728i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    2
    BMW
    e23 728i e34 520i 24v
    Skąd
    Kołobrzeg

    Padły hamulce e23 728i

    Witam bardzo serdecznie mam problem z hamulcami w moim e23 728i nie ma serwa a ta kule ciśnieniową ,ale do sedna autko stało przed domem kolega nacisnął na hamulec przy zgaszonym silniku i pękł przewód . Wymieniłem przewód no i hamulec wpada jest bardzo miękki . Pompa hamulcowa została wymieniona na nową a;e dalej to samo .Czy winna jest ta gruszka co odpowiada za wspomaganie układu jak tak to jak ją wymienić Pozdrawiam Robert

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    gruszka jak pada to hamulec jest twardy, a nie miękki, brakuje bufora ciśnienia do nagłego wspomagania pompy hamulcowej. Nie odpowietrzyliście dobrze układu to wszystko.

    Poza tym gruszki wytrzymują około 10 lat, więc jak nie miałeś wymienionej to i tak już nie działa.

    Sprawna powinna dać około 10. wciśnięć hamulca na wyłączonym silniku, aż pedał stanie się twardy.

    Jeżeli jest twardy zaraz po wyłączeniu silnika, to gruszka jest już bez gazu.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli chcesz wiedzieć czy masz w 100% sprawną gruszkę (akumulator ciśnienia) to odkręć ją jak da się włożyć w gruszkę śrubokręt to znaczy, że złom.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    Rowniez gruszke obstawiam,w 87r e32 mialem ten sam problem,hamulce jak w maluchu

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Witam, nie chcę zakładać nowego wątku dlatego zapytam tutaj, również posiadam bmw e23 728i ale bez systemu abs, obecnie zajmuję się tematem hamulcy ( dodam tylko co jest zrobione: zregenerowałem w całości zaciski przód tył, nowe tarcze, klocki, wymieniona część przewodów, kupiłem zestaw naprawczy do pompy hamulcowej i pompa też jest zregenerowana bo wcześniej ciekła ) Obecnie auto jest u mechanika, dostałem info że servo hamulcowe [link] też cieknie, i tu moje pytanie? Czy ktokolwiek z was regenerował ten element? Czy może mi coś podpowiedzieć w tym temacie? Z tego co widzę na stronie [link] element jest niedostępny, nie ma dostępnego zestawu naprawczego.

    Nie dodałem jakie są objawy: pedał przy wciśnięciu jest twardy, a po chwili robi się miękki i dopiero wtedy można go wcisnąć do końca. Zakładam że to może być wina gruszki [link] natomiast jest ona dostępna do kupienia nowa, w rozsądnej cenie więc nie stanowi to problemu. Chciałbym to naprawić , auto i tak jest unieruchomione, serwo cieknie i chciałbym uniknąć późniejszych problemów

    Znalazłem taki manual jak to zrobić samodzielnie ale nie będę ukrywał że się na tym znam.

    Zdjęcie elementu: zdjęcie1, zdjecie2
    Załączone miniatury Załączone miniatury BMW-34331152825-i.jpg  
    Ostatnio edytowane przez mikolaj ; 08-10-2015 o 18:56

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    bardzo proszę, dopiero to robiłem:

    http://7er.pl/showthread.php/43697-r...224#post487224
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    ok, więc temat rozwiązany, przynajmniej na chwilę obecną więc napiszę krótko co i jak. Jeśli chodzi o uszczelniacze pompy hamulcowej to zestaw oringów jest bardzo łatwo dostępny. Jeśli chodzi o zestawy uszczelniające servo to nie ma nic gotowego na rynku do kupienia chyba że zamówicie z USA. Nowe servo z ASO kosztuje ponad 4.000zł, w sieci można dostać nowe ATE za około 1200-1800zł link1, link2. Mój mechanik rozkręcił serwo, sam dobrał oringi ale jednego uszczelnia nie mógł znaleźć, od strony sprężyny ( zdjęcie pożej ) wciśnięty jest simmering, więc i tak stanęło na tym że musiałem szukać używki.

    Załącznik 8190

    Rozwiązania są w sumie 3. Zakup nowego serva w PL za około 1200-1800zł, albo wysyłka serva do USA - do gościa co zrobił ten manual - link - więcej info w wątku http://7er.pl/showthread.php/43018-U...l=1#post486815 - koszt około 1000-1200zł. Ja zakupiłem używkę od e32 ( pompa + servo ) za 200zł, z zamieram wyciągnięcia tego simmeringu bo doczytałem na stronie link że teoretycznie są podobne. Okazało się jednak że zestaw był na tyle spoko że cały trafił jako zamiennik do auta. Był problem delikatny z mocowaniem ale się udało. Wymieniony został też akumulator ciśnienia, są nowe przewody hamulcowe + wcześniej zregenerowałem wszystkie zaciski i teraz całość nawet hamuje. pozdrawiam i @ttrol dzięki za zainteresowanie tematem.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Jest chyba jeszcze 4-te rozwiązanie: w Naszym Kraju produkuje się szeroki asortyment rozmaitych uszczelnień z gumy wielu rodzajów, silikonowej także. Sam korzystam "od zawsze" i nie było przypadku, żebym miał trudności z dobraniem jakiegoś o-ringu lub simmerringu. Google i trochę telekomunikacji, koszty zazwyczaj mniej niż 10% cen ASO. Jakość zadowalająca lub wręcz doskonała, tylko dobrze jest wiedzieć, czego się szuka i jednoznacznie to określić producentowi.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    41
    BMW
    A8 D2
    Skąd
    Ostróda
    Od siebie mogę polecić hurtownie Agrotechniczne , oni często mają w ofercie bardzo nietypowe simmeringi i oringi.

Podobne wątki

  1. Łukasz_P --> BMW E23 728i - czyli 27 letni rekin
    Przez Łukasz_P w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 11:35
  2. [E23] E23 728i Executive by patyk1985
    Przez patyk1985 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 12:43
  3. [e23] BMW 728i
    Przez peczek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 17:20
  4. [mechanika] hamulce
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •