Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: e38 2.8 ciężko odpala

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW(Bóg Miał Wizję)
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    58
    BMW
    E61...ex E34,E39,E38
    Skąd
    FZ
    Czujnik kupowałem w "AutoPunkt",Al.Wojska Polskiego(teren Centrali Nasiennej) i nie pamiętam teraz ile mnie kosztował.Z moja Lalą był problem z uruchomieniem silnika-w ogóle nie chciała zamruczeć-i Sławek przyjeżdżał do mnie żeby ją uruchomićDlaczego?Dlatego,że pewnych błędów nie można odczytać bez 'pracującego"silnika.Kiedy udało mu się uruchomić silnik wtedy miał "pęłny" odczyt co ją bolało.Powiedział żeby przyjechać do Niego po wymianie czujnika,podłączył się jeszcze raz,coś tam 'poczarował" i Lala mruczy za każdym przekręceniem kluczyka
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Ok podjade z czujniczkiem ktory mam moze akurat:) jak nie trzeba bd nowy.. Innym slowy wielkie dzieki kolego przy okazji chetnie postawie browara:D

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW(Bóg Miał Wizję)
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    58
    BMW
    E61...ex E34,E39,E38
    Skąd
    FZ
    Spoko,co wiem z własnej "wojenki" z problemami to mogę opowiedzieć.Nie przejmuj się zbytnio,że to może być coś poważnego+kosztownego,może się okazać, że masz rozrusznik do wymiany.I nie rób teraz czytając to wielkich oczu hehe-jeżeli rozrusznik jest padnięty i kręci zbyt wolno to "mózg" Twojej 728i też nie będzie zezwalał na jej uruchomienie.Także głowa do góry,moze się okazać,że to coś niezbyt skomplikowanego i kosztownego.
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Witam. Dla mających podobny problem okazało się że uszkodzony był czujnik wału oraz dziurka w membranie parownika. wszystko zrobione powymieniana i poczyszczone i hula aż miło:)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Korszakkk, dzięki za powrót z wyjaśnieniem tematu. Odgrzewam, bo chcę zapytać, co za czary trzeba odprawiać z komputerem po wymianie czujnika wału. U mnie trzeba bardzo długo kręcić po pół godziny (lub dłuższym) postoju. Zaraz po zgaszeniu odpala od strzała oraz z rana na zupełnie zimnym też spoko. Tylko średnio ciepły załapuje długo. Problem na Pb i na LPG (awaryjne odpalenie) tak samo. Błąd, który wraca dość często to:

    https://zapodaj.net/55456f6078784.jpg.html

    Czujnik wałka rozrządku podmieniałem, został czujnik wału. Zamierzam sam wymienić, mam do dyspozycji INPĘ i chciałbym wiedzieć, czy to zwykły reset DME, czy coś bardziej zaawansowanego z tymi "czarami" po wymianie. Przy okazji czy ktoś może podać dokładną instrukcję na reset DME za pomocą INPY? W necie są sprzeczne i nierzeczowe informacje.
    Ostatnio edytowane przez Prezeslaw ; 17-04-2017 o 14:08
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Korszakkk, dzięki za powrót z wyjaśnieniem tematu. Odgrzewam, bo chcę zapytać, co za czary trzeba odprawiać z komputerem po wymianie czujnika wału. U mnie trzeba bardzo długo kręcić po pół godziny (lub dłuższym) postoju. Zaraz po zgaszeniu odpala od strzała oraz z rana na zupełnie zimnym też spoko. Tylko średnio ciepły załapuje długo. Problem na Pb i na LPG (awaryjne odpalenie) tak samo. Błąd, który wraca dość często to:

    https://zapodaj.net/55456f6078784.jpg.html

    Czujnik wałka rozrządku podmieniałem, został czujnik wału. Zamierzam sam wymienić, mam do dyspozycji INPĘ i chciałbym wiedzieć, czy to zwykły reset DME, czy coś bardziej zaawansowanego z tymi "czarami" po wymianie. Przy okazji czy ktoś może podać dokładną instrukcję na reset DME za pomocą INPY? W necie są sprzeczne i nierzeczowe informacje.
    U kolegi wymieniłem czujnik położenia wału w 728 i nie trzeba było nic resetować.poprostu po wymianie znikł problem z opalanie ciepłego silnika.
    Czujnik oryginał , używka.

    Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Korszakkk, dzięki za powrót z wyjaśnieniem tematu. Odgrzewam, bo chcę zapytać, co za czary trzeba odprawiać z komputerem po wymianie czujnika wału. U mnie trzeba bardzo długo kręcić po pół godziny (lub dłuższym) postoju. Zaraz po zgaszeniu odpala od strzała oraz z rana na zupełnie zimnym też spoko. Tylko średnio ciepły załapuje długo. Problem na Pb i na LPG (awaryjne odpalenie) tak samo. Błąd, który wraca dość często to:

    https://zapodaj.net/55456f6078784.jpg.html
    Czujnik wałka rozrządku podmieniałem, został czujnik wału. Zamierzam sam wymienić, mam do dyspozycji INPĘ i chciałbym wiedzieć, czy to zwykły reset DME, czy coś bardziej zaawansowanego z tymi "czarami" po wymianie. Przy okazji czy ktoś może podać dokładną instrukcję na reset DME za pomocą INPY? W necie są sprzeczne i nierzeczowe informacje.
    Masz uszkodzony regulator cisnienia paliwa .Miałem to samo kiedyś w A8 Zrzuć z niego wężyk podcisnienia i sprawdź czy odpali normalnie po jakiejś pół godzinie i czy z tego wężyka nie poleci czasem benzyna. http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-...783888271.html
    Ostatnio edytowane przez miro ; 17-04-2017 o 21:28

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Miro, regulator wymieniłem niedawno (3.5 bar) i specjalnej różnicy nie widzę. Czy przy uszkodzonym regulatorze tak samo kiepsko paliłby na benzynie i wymuszając odpalenie na LPG? No i zimny po nocy pali od razu, chociaż kultura pracy na wolnych pozostawia wiele do życzenia. Na uszkodzonym po całej nocy chyba też by musiał pokręcić?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zrzuć w takim razie wężyk podcisnienia z regulatora natychmiast po zgaszeniu auta i zobacz czy nie pojawia sie w nim czasem benzyna. Jak tak to masz winowajcę jak nie to trzeba pomyśleć dalej. Jeżeli pojawia się w nim paliwo to spływa do kolektora i potem musisz kręcić tak długo az zaciągnie tlenu. Po nocy pali na strzał bo poprostu wszystko odparuje. Wygląda wszystko podobnie jak przy nieszczelnym reduktorze gazu lub nieszczelnym wtrysku lpg. Próbowałeś zakręcić gaz na butli i jezdzić tylko na samej Pb ? Jak nie to spróbuj bo moze wtrysk lub reduktor masz nieszczelny.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 18-04-2017 o 17:19

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Miro ma rację, ten regulator jak siada to są poważne problemy z paleniem na gorącym na początku. No ale wtedy problemy byłyby tylko na benzynie.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Ciężko odpala-długo kręci
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:21
  2. [mechanika/elektryka] Ciężko odpala
    Przez marcus1328 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:51
  3. M60 ciężko odpala po chwili postoju
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:39
  4. [Mechanika] Ciężko odpala / Nie ciągnie
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 14:28
  5. [mechanika] ciężko odpala
    Przez tomek26 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •