Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] Albo ONA albo JA - kres mej wytrzymałości dobija

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    [mechanika] Albo ONA albo JA - kres mej wytrzymałości dobija

    Drodzy koledzy. Jak wiecie borykam się z problemami chłodzenia auta. Otóż dzisiaj postanowiłem jeszcze wymienić wisco i to zrobiłem. Kupiłem nowe vicso i je wymieniłem (jak sie później okazało tamto było dobre ;( ) ale co tam mam teraz nowe. Zakładając visco mechanik dokrecając je kluczem zahaczył o wąż od chłodnicy i spadł on razem z kawałkiem wlewki od chłodnicy (urwał się wlew ten z prawej strony od węża chłodnica-blok). Nie chciałem dac papudrynowi tego kleić bo nie jestem zwolennikiem drutów, kleju i taśmy. Więc mówię mu zwalaj chłodnicę a ja biorę twoje auto i smigam do arpolu po nową. Czekając aż ją wyjmie doznałem szoku, jak ja wyjął to omal nie zemdlałem - zdjecia poniżej - tak więc mieliście racje grzał się od brudnej chłodnicy tylko nie było tego widać bo syf był pomiędzy chłodnica a tą drugą chłodnicą(interkoolerze), potem na dodatek było pare zaśniedziałych miejsc więc wniosek że ciekła(mikrowycieki). Wymieniłem chłodnicę , odpowietrzyłem (hardcore - ta czynnośc dla mnie to za kare...) i dojechałem do domu. Potem po godz wchodze do auta tak sprawdzić czy poziom wody ok itd. zapalam auto i k.... zapala się ciśnienie!!!!!! I to bez żadnego dodatkowego komunikatu na kompie że mało oleju czy coś w tym stylu. Pomyslałem że lepiej jakby wybuchł bym nie miał już problemu ale co tam uwielbiam usterki. Zaraz odpaliłem carsofta i wymazałem wszystkie błędy zgasilem auto i jeszcze raz zczytałem i stały błąd wywala mi w opcji LCM/CCM błąd 40 Thermische Ol Niveau Sensor ale myslę że nie ma to nic wspólnego z kontrolką ciśnienia oleju. Po krótce odpalałem go z 20 razy i zaobserwowałem: Odpalając jak jest ciepły to lekko się rzarzy (żarzy??) i powoli kontrolka robi się wyraźniejsza - gazowanie nie ma wpływu na kontrolkę. Jak jest chłodny silnik to zapala sie po krótkiej chwili (10 sek) i też lekko się rzarzy i powoli mocniej świeci. Moje pytanie brzmi co teraz??? Dla info 2 tygodnie temu tj. około 1000 km temu wymieniłem olej i filtr na castrol edge 5w30 czy 40 juz dokładnie nie pamiętam. może olej za rzadki??? ponadto filtr różnił sie plasticzkiem takim nic szczególnego ogólnie to samo prosze sie tym nie sugerować podaje tylko do wiadomości w sumie jakby olej był nieodpowiedni to od razu po wymianie paliło by sie ciśnienie prawda???










  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A myślałem że ja miałem syf w chłodnicy.
    Dziwne są te objawy świecenia kontrolki. Może w samej kontrolce lub instalacji leży przyczyna?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    7ka
    Gość
    kiedys przerabialem ten temat...bylem w szoku.. chcialem wymienic tylko chlodniczke oleju od skrzyni... dzieki bogu przy okazji oczysczona byl caly uklad chlodniczy z tego syfu!

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Koledzy w te chłodnice to za przeproszeniem jeszcze nasra... rozmazać i węża wpuścić, nawet pióra jakiegoś futrzaka były... ale pomóżcie co z tym ciśnieniem??? można tak jeżdzić czy go zatre??? Olej barwa normalna stan full. Czy wymienić na jakiś 10W czy mineralny 15W??? co robić może faktycznie coś w instalacji??? ale to by chyba wyszło w carsofcie. POMOCY Dodam iż teraz to napewno problem przegrzewania został odpukać zażegnany bo jak stoi to temp max 105-106 stopni a jak jadę lub visco załączy to około 102-103. Co z tą kontrolką??? koledzy pomocy

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Dzisiaj w dalszym ciagu kontrolka cisnienia oleju rzarzy się i pyłga w sposób jakby było gdzies przerwanie na obwodzie, wykręciłem czyjnik oleju ten obok puszki z filtrem oleju i okazało sie że jest to ten z miernikiem ciśnienia na 2 piny a oferowane w sklepach czujniki sa na 1 pin tzn tylko zwykłe niby do 2.8 i powiedziano mi że do mojego nie ma w sprzedaży???? mój troche sie różni od tamtego chociażby wysokościa i pinem - wtyczka ta sama ale wkręcając ten od 2.8 nie pali się wogóle kontrolka. Kolega wziął "wykałaczke" (tak - dobrze słyszycie) wykałaczkę i rozruszał ten stary mój czujnik wciskając ja w dziurkę, na podłączonym reagował czujniku lecz wykręconym z obiegu (próba na sucho wciskając wykałaczkę w dziurę - taka badziewiana próba ciśnienia) reagowała kontrolka na desce prawidłowo, odziwo po wkreceniu po tym niby przeczyszczeniu przez cały dzień tylko 2 razy na pare sekund mi się ciśnienie lekko zarzarzyło wiec może to i trafna diagnoza że ten czujnik padł. Ponadto ja stawiałem na to że gdzieś kabelek jest przerwany który doprowadza kostkę do tego czyjnika lecz teraz obstawiam że to ten czujnik co wy na to??? Aha i gdzie dostanę oryginalny filtr oleju do 3.5 V8 bo z filtrona i bosha jak już wspomniałem różni się trochę od tego co wyciągnąłem przy wymianie, różnica jest nie wielka ale może cos to robi??? wszędzie w sklepach dają mi ten sam który jest inny od tego co wyciągnąłem.

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    a ) gdzieś kiedyś czytałem jak można sprawdzić czy ciśnienie oleju jest ok po wyciągnięciu bagnetu na uruchomionym silniku !! teraz tego odszukać nie mogę ale może ktoś zna tą metodę.
    b ) moim zdaniem to bardziej wina czujnika ... może warto WD40 jeszcze styknąć.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Dzięki za wskazówke z tym WD40 jutro tak zrobię. Jeszcze szukam czujika w używkach (wiem że taki czujnik nie bardzo kupować używany ale orzynajmniej to coś tam wykluczy - jestem w desperacji)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Co do filtra to może z katalogu MAN-a u mnie do M60 B30 w e32 tylko z tego katalogu inny nie pasuje. Może warto sprawdzić.
    Pozdrawiam i życze powodzenia. :D

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    O kolega z mojego rejonu. Dzieki za podpowiedź. Jutro atakuje jeżeli beda mieli ten katalog. Pozdrawiam

  10. #10
    Jedz do ASO - jesli masz niedaleko. Filtr kosztuje w granicach 50 PLN, czujnik cisnienia oleju tez w granicach 50 PLN. Nie wiem czy masz daleko, ale zadzwon sobie, zamow - szkoda nerwow. Ja trenowalem z Mann-em i tez do M60 nie moglem dojsc do ladu.

    A gdzie w 735 masz intercooler?
    Powodzenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •