Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Oświetlenie wnętrza

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Oświetlenie wnętrza

    Witam mam taki problem, a mianowicie chodzi o to że lampki wewnątrz auta działają tylko przy włączonym zapłonie. W powszedniej e38 włączały się przy otwarciu auta z pilota, otwarciu drzwi itd. Czy da się coś z tym zrobic?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    co znaczy, że tylko po włączonym zapłonie ?, czy jak otwierasz drzwi to się zapalają ?, jeśli nie to przytrzymaj kilka sekund środkowy przycisk w podsufitce i sprawdź czy wróciło do normy . Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    co znaczy, że tylko po włączonym zapłonie ?, czy jak otwierasz drzwi to się zapalają ?, jeśli nie to przytrzymaj kilka sekund środkowy przycisk w podsufitce i sprawdź czy wróciło do normy . Pozdrawiam
    Właśnie że nie zapalają się przy otwieraniu drzwi. A kiedy przytrzymać ten przycisk przy włączonym zapłonie?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    kolega rosomak mial na mysli jest taka zasada ze jak przytrzymasz srodkowy przycisk od lampek przez 3 sekundy to wylacza sie oswietlenie wnetrza i nie bedzie sie ono wlaczalo samoczynnie podczas otwierania drzwi. Natomiast krotkie zwykle nacisniecie tego przycisku (w dowolnej chwili) powoduje znow uaktywnienie lampek i powinny sie one zapalac same zawsze podczas otwierania drzwi. Jak nie dziala to masz chyba jakas usterke w elektryce, nie wiem jaka. Ta lampka cala w podsufitce sie wyciaga jak sie ja podwazy, mozesz zajrzec czy prad dochodzi, czy zarowka sie nie spalila

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Skoro dziala przy wlaczonym zaplonie to zarowka raczej dobra...
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez BartekMW75 Zobacz posta
    Skoro dziala przy wlaczonym zaplonie to zarowka raczej dobra...
    Właśnie o to chodzi w lato mi to nie przeszkadzało ale teraz o 6 rano jest jeszcze ciemno i chciałbym coś z tym zrobic. Proszę o jakąś konkretną pomoc.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    za uruchamianie lampek odpowiada moduł komfortu schowany pod schowkiem pasażera, u mnie jak kupiłem swoją e38 podświetlenie w bagażniku świeciło tylko po przekręceniu zapłonu co było bez sensu i okazało się że ktoś przy module odciął kabel i podłączył w inne miejsce czyli prąd szedł dopiero po zapłonie-dlaczego tak było nie wiem do tej pory bo podłączyłem tak jak powinno być i jest ok.,podejrzewam że u ciebie może się uruchamiały lampki jak auto stało zamknięte i rozładowywało akumulator i ktoś mógł zastosować taki patent
    sławomir

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    za uruchamianie lampek odpowiada moduł komfortu schowany pod schowkiem pasażera, u mnie jak kupiłem swoją e38 podświetlenie w bagażniku świeciło tylko po przekręceniu zapłonu co było bez sensu i okazało się że ktoś przy module odciął kabel i podłączył w inne miejsce czyli prąd szedł dopiero po zapłonie-dlaczego tak było nie wiem do tej pory bo podłączyłem tak jak powinno być i jest ok.,podejrzewam że u ciebie może się uruchamiały lampki jak auto stało zamknięte i rozładowywało akumulator i ktoś mógł zastosować taki patent
    A jak wygląda ten moduł i gdzie dokładnie go znaleźć?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Moduł znajduje się pod schowkiem po stronie pasażera.Wpięte są w niego trzy wtyczki o ile dobrze pamiętam. Wygląda podobnie jak moduł świateł np.LCM

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Moduł znajduje się pod schowkiem po stronie pasażera.Wpięte są w niego trzy wtyczki o ile dobrze pamiętam. Wygląda podobnie jak moduł świateł np.LCM
    Dzięki kolego sprawdzę jutro bo teraz nie mam jak mam nadzieję że to będzie to bo jak nie to już nie wiem. Jak to sprawdzę to dam znać co i jak.

Podobne wątki

  1. Oświetlenie wnętrza który bezpiecznik ?
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 07:29
  2. [elektryka] oświetlenie
    Przez PatricK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 18:15
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 15:27
  4. [ elektryka] Oświetlenie wnętrza
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 16:22
  5. [ elektryka] Oświetlenie wnętrza
    Przez goldfighter w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •