Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 153

Wątek: Spory problem m62, wibracje silnika po odpaleniu

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Po resecie mam tylko komunikat o żarówkach i niskim stanie płynu hamulcowego.

    Odłączyć wszystko na raz i zapalić czy zapalić i wypinać pojedynczo? W sumie napisałeś ale tak dla pewności.
    Czujnik położenia wałka to ten z wtyczką na listwie wtryskowej?

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Usuwaj wtyczki pojedynczo. Wszystkie razem zapewne skutecznie unieruchomią silnik.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    A więc tak, samochód z dnia na dzień, pali coraz gorzej, odpala i zaraz gaśnie jeśli nie potrzyma się go na gazie. Obroty na biegu jałowym ciepły czy zimny równe 500. Pierwsze odpalenie po nocy po dodaniu gazu zapali, dodaje sobie kilka razy obrotów a na samym początku dodaje do 1000 obrotów, i skaczą kilka razy do 800 trzymając się tam chwile.

    Za zimnym odpięty czujnik wałka, przepływomierz czy czujnik temp nic nie dają.
    Na ciepłym odpięcie czujnika wałka, przepływomierza skutkuje zgaszeniem silnika, jednak z odpiętymi można odpalić.
    Czujnik temp nic nie zmienia poza tym, że w teście 7 temp wskakuje na -128 stopni, a po wpięciu go temp na zegarach wchodzi na koniec czerwonego pola.

    Nagrałem film jak samochód pracuje, wydech bulgocze jak w amerykańskim V8, przerywa, słuchać taką nierówną pracę, silnik drga i ewidentnie go buja, od wczoraj totalny brak mocy. Żeby coś się ruszyło konieczny kick-down. Nie wiem już co mu jest, chyba niestety doktor i odchudzanie.

    Dodam jeszcze, że dymi szaro niebieskim dymkiem kiedy rano jest trochę zimniej a jak stoi na chodniku to chodnik za końcówkami wydechu jest taki taki jak po rosie, widać wilgotne plamy.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 18-10-2012 o 09:10

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Mam identyczny problem, po odpaleniu na zimnym silnik ledwo co chodził, bronił sie przed zgaśnięciem, telepało nim rzucało dławiło, złapał 30 stopni przełączał na gaz i od razu lepiej ale dalej te drgawki, auto stoi teraz u mojego mechanika i stwierdził że to kolektor ssący, jest popękany gdzieś tam na końcu, podjadę dziś do niego i zrobię zdjęcia.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Powiem ci, że mam też podobne odczucia, że to kolektor, wszystko jest szczelne, wszystko wygląda na sprawne, zapłon jest i nic nie pomogą, jednak jak poruszałem wtryskami, naciskałem na kolektor to auta reagowało takim podnoszeniem i odpadaniem obrotów, tylko dlaczego aż tak ciężko by palił rano?

    A czy z M62 jest jakiś silnik krokowy, który mógł się zabrudzić?
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 19-10-2012 o 09:56

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, a sprawdziłeś szczelność metodą psikania samostartu/plaka w okolice łączenia kolektora z blokiem?
    To jest prosty i tani test, kosztuje tylko kilka groszy i 5 minut, a będziesz miał pewność, żę jest szczelne, albo jeśli jest nieszczelne to namierzysz przyczynę i miejsce.

    Dociskanie kolektora sugeruje nieszczelne uszczelki. Obroty wzrastają bo lewe powietrze przestaje dolatywać.
    U siebie miałem kiedyś podobnie - ujawniało się tylko w zimne dni na zimnym silniku. Okazało się, że uszczelki straciły elastyczność a po nagrzaniu ich od silnika problem znikał.

    Wymiana uszczelek kolektora jest do ogarnięcia w ciągu jednego słonecznego dnia. Zaproś kolegów 7er z okolicy i pogrzebiecie sobie razem (taki spot techniczny).
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Mój mechanik odkrył że sprawcą takiego stanu jest uszkodzony czujnik temp znajdujący się na chłodnicy od strony pasażera przy zakrętce do dobijania gazu do klimy. Czujnik u mnie właściwie był nie od tego auta i ktoś mądry postanowił sobie nim zaślepić chłodnice.

    W efekcie (szczególnie w chłodne dni) samochód wnioskował, że ma 90 stopni i odpalał na bardzo ubogiej mieszance a właściwie prawie tylko na powietrzu.
    Czujnik jeszcze nie wymieniony gdyż czekam na nowy jednak po wymianie opisze czy problem ustąpił.

  8. #28
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten czujnik nie ma wpływu na palenie. To jest czujnik na wyjściu z chłodnicy do sterowania termostatem. On prawie zawsze pokazuje inną temp niż temp silnika, z reguły sporo niższą . Powiedz mechanikowi aby szukał dalej. A dokładnie zobaczył jak wyglądają korekty i jak pracują sondy. Bez kompa to bardzo żmudny i długi proces szukania usterki. Można by się pokusić o analizę spalin. Silnika krokowego nie ma. Jest elektryczna przepustnica co warto umyć od czasu do czasu. Ona jak jest mocno zabrudzona powoduje wyżej wymienione objawy. Odma również to powoduje. Takie usterki lepiej dawać elektrykowi/elektronikowi niż mechanikowi. Mechanik przeważnie nie ma pojęcia jak jest sterowany silnik. Z reguły zaczyna szukać usterki od dupy strony jak w Twoim przypadku.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Niestety wymiana czujnika przy chłodnicy nic nie dała, samochód nadal rano ma trzepaczkę, strzela itd, zobaczymy co kolega z tym kolektorem powie.

    A czy są jeszcze jakieś inne czujniki temp, które odpowiadają za dobieranie mieszanki? Może gdzieś w innym tkwi problem. Mam urwany czujnik temp. zewnętrznej ale to nie powinno chyba być problemem, problem pojawił się właśnie kiedy na dworze jest coraz zimniej.

    A jest coś takiego jak czujnik temperatury powietrza zasysanego? Może on jest winny? Też chyba ma wpływ na rodzaj mieszanki?

    Dodam, że stare świece były suche jednak były wymieniane około 5 tyś km temu też był 4 elektrodowe boscha, jednak świece były dość mocno zabrudzone czarnym osadem, może komuś to coś podpowie.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 20-10-2012 o 08:36

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Auto nie ma totalnie mocy, nie może ruszyć z miejsca do przodu. Po odpięciu przepływki gaśnie, po zapaleniu już z odłączoną znacznie nabiera na mocy, jednak na ludzi czuć takie jak by bicia na silniku co kilka chwil. Przepływomierz chyba raz sobie działa a raz nie. Ale to chyba nie jest powodem moich porannych wstrząsów?

Podobne wątki

  1. [silnik] Płyn chłodzący. oraz spory problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 19:58
  2. [skrzynia] spory problem po regeneracji skrzyni
    Przez egz3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 09:21
  3. szyberdach spory problem
    Przez Przemik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 13:54
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 16:23
  5. [ elektronika] Klimatronik spory problem
    Przez SzeryfA3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •