Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Błąd DME nr 100

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    Błąd DME nr 100

    problem:

    Motronic 1.3, silnik M30B35. Carsoft znajdował błędy nr 16,17,100. Po instalacji emulatora wtrysków (gaz I generacji) i resecie komputera błędy 16 i 17 już się nie pojawiają. Błąd 100 jednak występuje znowu. Po skasowaniu jest ok przez kilka kilometrów a następnego dnia już znowu jest. W międzyczasie wymieniano przepływomierz więc to nie to.

    Nie potrafię nic znaleźć w internecie na ten temat. Jedyne co wypluwają google to lakoniczne hasło:
    DME Control Unit Final Stage

    Literatura (White, Randall, "Kody usterek") podaje, cytuję:
    100 Stopień wyjściowy (tylko Bosch Motronic 1.3)

    Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

    Silnik ma osiągi bardzo OK, na równych jakby gubi zapłony ale nie faluje, spalanie złe (12-14 gazu trasa, 25-27 gazu miasto).

    Szukam przyczyn dużego spalania oraz tego, że jak postoi w korku to potem strasznie muli (ale wskazówka temp w normie).

    Co oznacza ten błąd?

    P.S. Przed chwilą podłączałem Carsoft do M30B35. Również błąd 100 ...

    Dodane:
    Według książki "Autoporadnik: wtrysk benzyny" bład 100 oznacza:
    100 Stan wyjścia (opis usterki: luźny zacisk).

    Sterownik Motronica był wyjmowany, wtyk i gniazdo oglądane i czyszczone, więc z tej strony wiązki jest wszystko ok...

  2. #2
    Nie wiem co to jest i nawet nie bardzo wiem gdzie szukac, ale wspolczuje Ci przyjacielu z calego serca. 25-27 LPG w miescie jest nie do przyjecia.

    Jak znajdziesz co i jak, daj znac w tym temacie.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Równowartość 12 litrów benzyny. Nie jest tak źle :) Większość aut z pojemnością około 2 litrów tyle pali :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    mnie palil jak kupilem rowniez kosmos 25 27 w miescie wymienilem niedawno reduktor na nowy BRC wyregulowalem zawory... przyplywka mi kuluje i prawdopodobnie mam walniety sterownik silnika ale to zrobiem wkrotce
    teraz pali mi w miescie kolo 20 i na srubie wydaje mi sie nie zejdzie sie nizej zwlaszcza ze chyba w ksiazce benzyny lyka 18
    trasa mysle minimalnie 11 plus 5 murzynow z tylu :>
    asterix 2 litrowy palil mi 15 w miescie to jak na 3.5 wynik zajefajny duzy motor duzy apetyt a sruba to sruba

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jeśli Ci to pomoże to u mnie błąd nr 100 oznaczał "zbyt duża odchyłka prędkości obrotowej" aczkolwiek był to sinik M60 sterownik o ile pamiętam Motronic 3.1. pół roku walczyłem z tą usterką choć auto jeździło jak należy jedyne co było to niesprawne ASC. Problem polegał na tym że w momencie startu silnika diagnozował czujniki położenia przepustnic i w momencie gdy były złe parametry na wstępie diagnozy wywalał błąd nr 100 i kontrolkę od ASC.Wystarczyło ustawić śrubką obie przepustnice aby miały wartość początkową (wziąłem z autodaty) i po problemie U Ciebie pewnie jest przepustnica elektroniczna w przepływce i problem może być w czym innym ale mam nadzieję że choć trochę pomogłem

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Jeśli Ci to pomoże to u mnie błąd nr 100 oznaczał "zbyt duża odchyłka prędkości obrotowej" aczkolwiek był to sinik M60 sterownik o ile pamiętam Motronic 3.1.
    Dzięki za sugestię. Wedle książek był to pewnie Motronic 3.3 i tam błąd ten oznacza 'Output Amplifier Stage - Group 1'. Opis tej usterki w Motronicu 3.3 obejmuje kilka czy kilkanaście pozycji, które mogą wywołać ten błąd. Sprawdzę potencjometr przepustnicy i styczniki, bo kiedyś przy tym grzebałem. Nie mam EML, wedle tego co wyczytałem w internecie u sterownik silnika używa styczników zamkniętej i otwartej przepustnicy. Jest tez potencjometr ale według schematu elektrycznego używa go chyba tylko skrzynia biegów.
    Zaprzęgnę Autodatę i obadam ten czujnik.

    mnie palil jak kupilem rowniez kosmos 25 27 w miescie wymienilem niedawno reduktor na nowy BRC wyregulowalem zawory... przyplywka mi kuluje i prawdopodobnie mam walniety sterownik silnika ale to zrobiem wkrotce
    Jak kupiłem palil mi 33 :) a na trasie 14. Po zmianie reduktora z dwóch BRC AT90 na jeden OMVL, regulacji zaworów, regulacji gazu na analizatorze, wymianie przepływomierza, uszczelnianiach dolotu itd zszedłem do 25-27.


    P.S. A propos reduktora OMVL dwukomorowego - ponieważ akurat tak mi wąż pasował (wcześniej miałem dwa reduktory) podłączyłem oba wyjścia. Czy zaślepić jedno z nich (była w komplecie zaślepka)? Czy ktoś kto ma u siebie OMVL w rzędówce mógłby napisać czy używa obu wyjść czy tylko jednego (górne czy dolne?)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    hmmm mamy dokladnie ten sam motor miales dwa reduktory ? omvl jest znacznie bardziej wydajniejszy ale faktycznie jest cos za duze spalanie poszukaj innego sterownika silnika i zobacz czy sie cos zmieni.. ja dzisiaj jestem po tej operacji i jak narazie auto lepiej sie zachowuje

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Używam reduktora OMVL90 - korzystam tylko z górnego wyjścia, dolne jest zaślepione. Elektronika instalki to BINGO M, mikser od Mitsubishi Gallant nałożony bezpośrednio na przepustnicę, przepływomierz z OPLA z tzw. ciepłym drutem (bez klapki ;) ). Spalanie w mieście 21l LPG, odpalanie na Pb ale przejście na LPG po osiągnięciu temp. 15stopni... Jazda na takiej modyfikacji ponad rok i jeden strzał w dolot....
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    P.S. A propos reduktora OMVL dwukomorowego - ponieważ akurat tak mi wąż pasował (wcześniej miałem dwa reduktory) podłączyłem oba wyjścia. Czy zaślepić jedno z nich (była w komplecie zaślepka)? Czy ktoś kto ma u siebie OMVL w rzędówce mógłby napisać czy używa obu wyjść czy tylko jednego (górne czy dolne?)
    hello skalpel! sam sie wlasnie zastanawiam nad zmiana reduktora i tak sie sklada ze oba sa mocno chwalone, z tym ze OMVL podobno bardziej pasuje do V6 wlasnie ze wzgledu na 2 wyjscia. jestem mocno zainteresowany BRCem AT90 podobno ma byc do 200 kW jednak kazdy sprzedajcy pisze o tym modelu co innego?

    zastanawiam sie wiec nad tym BRCem 90 + blos tez BRC i z checia poznalbym wrazenia kogos kto tego juz probowal przy M30!

  10. #10
    Och Panowie! Takie spalania? U mnie jak jezdze do pracy 3,5 km w jedna strone na klimie - bo jak nie? - to pali 21 LPG. Na OBC wychodzi 18 PB. Mam 4.0, troche nowoczesniejszy motor, ale Wasze spalania po 27 LPG to jakies z nieba! Przyznam szczerze, ze ponizej 14 LPG nie udalo mi sie zejsc, ale moja zona jak jechala 350 km w trasie za TIR-em (Ania bardzo slabo jezdzi i na szczescie zdaje sobie z tego sprawe) spalil - UWAGA!!! - 11 LPG. Ja uwazam ze to niemozliwe, ale jednak...
    Cos u Was daje ciala. To malo prawdopodobne zeby 3,5 litra motor palil takie ilosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •