Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Wątek: Zamulone M60b30 ???

  1. #41
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to nie do ciebie zdzira a do wszystkich którzy twierdzą ze wymiana filtra na niestandardowy podnosi moc samochodu

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    jeszcze raz powiem, wyjmij filtr powietrza i sie przejedz, zobaczymy czy ktos poczuje wzrost mocy... w bajki niewierze ze wkladka sportowa poprawia moc silnika....
    No wyjecie filtra napewno nie poprawi bo ona tak nie dziala ale taka wkladka moze dac 2-4km ktore napewno nie odczujesz przy mocy 286km.Napewno nie pogorszy..

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Koledzy pomyślcie na zdrowy rozum O dawkę-odpowienią dawkę, przy filtrze zwykłym papierowym, wkładce sportowej czy też stożku nie mamy się co martwić jeśli mamy sprawne lambdy bo komputer sam ustali odpowiedni czas wtrysku a kiedy damy nagle w deche to ciąg w dolocie jest znaczny i oczywistym jest że jeśli będzie silnikowi łatwiej i szybciej zassać powietrze to zebranie będzie lepsze. To nie gaźnikowiec że zmieniając cokolwiek w dolocie to cała praca się poknoci przez zmianę przewidzianych dawek potem regulacje, zmiana dysz itp. Ale to nas nie dotyczy nawet zwykły monopunkt ogarnie bez problemu inny dolot i jak to zrobione jest dobrze to wyjdzie tylko na +.

    W przypadku stożków w większości stożków ich montaż jest nieprzemyślany przez niedoświadczonych tunerów któży myślą że wystarczy go poprostu założyć zyskują sykot i fajny dźwięk w przypadku przepływki klapkowej ale moc ? Pójdzie w dół. Jest coś takiego jak mokry dolot, zimny dolot jeśli ktoś ma choć troche oleju w głowie to zrobi to dobrze. Niestety w przypadku stożków zazwyczaj to wygląda tak że założony jest bezpośrednio lub pośrednio ale bez pojęcia na przepływke zasysa bez wartościowe gorące powietrze i jest tragedia. Do tego często zapomina się że papierówki się też zmienia a od takiego połączenia nie ma nic chyba gorszego. Jak ktoś chce to proszę bardzo polecam Filterek Gąbkowy nasączony olejem na zimnym dolocie będzie super Dźwięk i moc powinny wyjść na +.

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Na podstawie swojego przykrego doświadczenia chciałbym stwierdzić, że sportowe wkładki nie tylko zwiększają moc. Są też tańsze w użyciu bo praktycznie się nie zużywają. Zamiast wymieniać co kilkanaście tys.km. myje się je i nasącza olejem. Mi kiedyś wciągnęło papier z filtra do przepływomierza po przekręceniu stacyjki. Samochód dość długo stał nieużywany pod chmurką i filtr po prostu zawilgotniał. Dlatego kupiłem K&N :-)

  5. #45
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    aha, .

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Hej, mam problem z moim m60b30, tzn. fura ledwo jedzie :) Mam problem ją rozbujać do 150km/h na autostradzie z butem w podłodze (az wstyd :))! Błędów nie zgłasza, do tej pory co zrobiłem - pomiar kompresji i wychodzi po 13.5-14 barów na każdy cylinder, to chyba nienajgorzej ;) Zmieniłem filtr powietrza na nowy, sprawdziłem przepływkę - wygląda na sprawną, bo po jej odpięciu silnik gorzej pracuje. Tylko co dalej? Na co jeszcze szczególnie zwrócić uwagę? Auto ma gaz, pali od strzała, pracuje równo, ale jest tak samo mułowata na benzynie i LPG. Jakiś reset kompa zrobić? Spróbować jakieś czujniki podpinać/odpinać? Coś jeszcze można wykluczyć prostym sposobem?

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez g_t_r Zobacz posta
    Hej, mam problem z moim m60b30, tzn. fura ledwo jedzie :) Mam problem ją rozbujać do 150km/h na autostradzie z butem w podłodze (az wstyd :))! Błędów nie zgłasza, do tej pory co zrobiłem - pomiar kompresji i wychodzi po 13.5-14 barów na każdy cylinder, to chyba nienajgorzej ;) Zmieniłem filtr powietrza na nowy, sprawdziłem przepływkę - wygląda na sprawną, bo po jej odpięciu silnik gorzej pracuje. Tylko co dalej? Na co jeszcze szczególnie zwrócić uwagę? Auto ma gaz, pali od strzała, pracuje równo, ale jest tak samo mułowata na benzynie i LPG. Jakiś reset kompa zrobić? Spróbować jakieś czujniki podpinać/odpinać? Coś jeszcze można wykluczyć prostym sposobem?
    Prostym sposobem możesz odłączyć na noc akumulator a rano po odpaleniu jechać tylko na Pb i nie używać w ogóle LPG. Będziesz widział czy jest jakaś poprawa czy nie. Jak to nic nie da to obstawiałbym jeszcze uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. One tak lubią fiksować a błędu nie generują a błędne dane są gorsze niż ich brak.
    Może katy są zawalone ?

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki za wskazówkę, czyli nie muszę robić pełnego resetu ze zwieraniem klem itd (mówiąc szczerze, boję się tej operacji), wystarczy odpiąć klemy na noc? Ok spróbuję. Czujnik położenia wałka - tutaj rozumiem musiałbym w ciemno zmienić na nowy ORI... sprawdzę też katy - dam znać czy coś pomogło :)

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    10
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Grabownica (Podkarpacie)
    Kolego gtr sprawdz sondy i przepływkę (odpiecie jej nic ci nie powie)podjedz na jakiegoś kompa,u mnie było identycznie słaba mułowata itp błędów zero na kopie pokazało w parametrach rzeczywistych że przepływka nie pracuje.

  10. #50
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Zakupiłem interfejs ADS (okrągłe złącze) na RS232, po 3 dniach walki z INPA (od razu dla potomnych - należy odpuścić wszystkie interfejsy na usb, w e38 w okolicach 94roku) zatrybiło i zagadało w końcu morsem ;) Wklejam co udało mi się zarejestrować:

    https://images82.fotosik.pl/423/ce691261bf80bf6cgen.jpg
    https://images84.fotosik.pl/422/117c455e5db3e1b1.jpg
    https://images81.fotosik.pl/423/b859d25715df4fb2.jpg
    https://images81.fotosik.pl/423/e58666ecdfae805c.jpg

    Wygląda na coś z sondami lambda?
    Ostatnio edytowane przez g_t_r ; 11-03-2017 o 14:42

Podobne wątki

  1. [silnik] Pompa wody z e38 m60b30 do e32 m60b30
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 15:32
  2. [pozostale] m60b30 problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 17:06
  3. Zamulone 3,5 M62 do 4500obr - poźniej kopniak
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 15:21
  4. m60b30 vs m30b35
    Przez mlodygniewny78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •