Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nierówna praca silnika 3,0 V8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    85

    Nierówna praca silnika 3,0 V8

    Witam . Od jakiegoś tygodnia zauważyłem że w moim samochodzie silnik pracuje nierówno. Nie jest to mocne trzęsienie karoserią ale trochę odczuwalne jest. Druga kwestią jest to że silnik nie zawsze pracuje nierówno. Czasami mu to się zdarzy nawet jeżeli jest rozgrzany. Ale częściej pojawia się na zimnym. Ale nie występuje to zawsze.... Apropo silnik pracuje tylko na benzynie nie mam LPG. Byłem na kompie błędów brak !! Obecny przebieg to 244 tys. napewno jest orginalny. Obroty na luzie trzymają się w zakresie 0625-0660.
    Zastanawia mnie kwestia katów czy nie są zapchane. Tylko jak to sprawdzic :D

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sprawdź jeszcze uszczelki pod pokrywami zaworów. Często od strony ściany grodziowej lubi gromadzić się olej i zalewać świece. A to częsta przypadłość E38
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    chcialem to powiedziec :-) najczesciej zalewa swiece od strony kabiny, umnie lekko byly zawilgocone na prawej glowicy, najdzieniejsze ze po wymianie oleju ustapilo ;D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    jeśli zbiera się tam olej to troche pomaga dokręcenie pokrywy głowicy - bynajmnije u mnie ta przypadłość też była i naprawde trochę pomogło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •