Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: problem ze skrzynia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg

    problem ze skrzynia

    koledzy i kolezanki mam taki mały dylemacik natomiast moja skrzynia niechce redukowac tak jak powinna , jadac na piatym biegu wciskam gaz w podłoge a ona redukuje maksymalnie do czwartego biegu, po wcisnieciu przycisku kickdown zero reakcji, pod kompem nie ma zadnego błedu , biegi zmienia płynnie , przy recznej zmianie wszystko gites i jeszcze taka jedna zagwostka ze jak wciskam poedał gazu do deski to na drajwie (D) zmienia biegi przy trzech i poł tysiaca obrotów , podpowiedzcie cos bo nie wiem od czego zaczac
    mam problem z tylnym lewym czujnikiem ABS czasami sie potrafi zapalic ale po wyłaczeniiu i właczeniu ponownym zapłonu gasnie , czy to moze byc przyczyna

  2. #2
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    A czujnika kick-down nie masz uwalonego, jest umiejscowiony w pedale gazu jak go do dech dasz. Sprawdz połączenia elektryczne itp. przepryskaj sprajem do konserwacji elektroniki działa on na zaśniedziałe styki jak wd40 na rdze itp. jak skrzynka działa normalnie na tylko z kick down problem do sprawdz najpierw to, np. podepnij inny pedał gazu z sprawnym kick-down. Przede wszystkim sprawdz na diagnozie spod DISa - można spod niego zrobić diagnostykę skrzynki a nie tylko odczytanie błędów skrzyni ale to już akurat nie każdy warsztat posiada bo sprzęcik nie kosztuje tysiaka czy 2 tylko x10 więcej.

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Kickdown -- wygląda na niesprawny, skoro nie reaguje.

    Pedał gazu -- jeśli wciśniesz 100% bez kickdown (KD), to skrzynia powinna zmieniać biegi na czerwonym polu.
    Ja używam KD rzadko, a 100% nawet dość często i zawsze wtedy zmienia biegi na czerwonym polu.
    To sugeruje, że masz awarię gdzie indziej, a nie tylko w przełączniku KD.

    Sprawdź w INPA na przykład, czy skrzynia nie pokazuje, że auto skręca. Wtedy objawy są podobne.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg
    temat nie aktualny prosze o zamkniecie , przyczyna była zbyt luzna linka gazu i przepustnica nie otwierała sie do konca ......

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynia
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 09:00
  2. problem ze skrzynia
    Przez leni12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 19:59
  3. Problem skrzynia 730d
    Przez Piotrek730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:15
  4. Skrzynia automatyczna,problem...
    Przez jerzyw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 12:50
  5. skrzynia biegów problem
    Przez wisior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 10:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •