Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: M60B30 - tłumik środkowy ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kuna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    32
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kę3n

    M60B30 - tłumik środkowy ?

    Witam.

    Przejrzałem górę tematów i co człowiek to opinia, jednak nie znalazłem odpowiedzi konkretnie na nurtujące mnie pytanie. Posiadam E38 3.0 V8 (M60B30).

    - Czy wymiana samego środkowego tłumika na przelotowy magnaflow typu X, z uwzględnieniem faktu, że cala reszta wydechu jest serią, spowoduje trochę agresywniejszy dźwięk pracy silnika?
    - Czy opłaca się wywalić katalizator i zamiast niego wstawić strumienicę? A może zwykłe rurki? Chodzi mi cały czas o dźwięk przy braku spadku mocy.

    Jak dla mnie moje auto jest trochę za ciche, chciałbym uwydatnić piękno V8-ki.

    Pozdrawiam.
    Kuba

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar norbi 735il
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    281
    BMW
    było BMW e34-520i, 2x e32 735i......jest BMW e38 4.0i 94r.
    Skąd
    Częstochowa
    witam,
    jeżeli chodzi o tłumik środkowy to jak go wyjmiesz i wstawisz magnaflow typu X to tak jak byś wstawił rurki i na pewno będzie głośniej,
    a jeżeli chodzi o kata to jak założysz strumienice za miast kata to auto będzie głośniejsze i bardziej zrywniejsze i mniej paliło bo je szybciej rozbujasz-na strumienicy auto jest bardziej dynamiczniejsze .Kata możesz sprzedać za nie małe pieniądze:D
    Ja u siebie mam zamiast kata strumienice ,wyciąłem tłumik środkowy i założyłem rurki. Auto jest bardziej dynamiczniejsze niż było dzięki strumienicy i teraz na prawdę fajnie chodzi i słychać.
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez norbi 735il ; 31-07-2012 o 17:30

Podobne wątki

  1. [układ wydechowy] Środkowy tłumik
    Przez Johnny735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 01:09
  2. [E38] Tłumik środkowy
    Przez tomcad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •