Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: szarpie skrzynia automatyczna

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    też mi sie tak wydaje :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    też wydaje mi się że 4hp22 były tylko przy silniku M30, trzeba sprawdzić po nr.vin

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie trzeba nic sprawdzać - M60 weszło na rynek z najnowszymi na owe czasy skrzyniami 5-cio biegowymi - 3.0 z 5hp18 , a 4.0 z 5hp30 - i nie było innej możliwości ( oprócz skrzyń manualnych ) .

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Nie trzeba nic sprawdzać - M60 weszło na rynek z najnowszymi na owe czasy skrzyniami 5-cio biegowymi - 3.0 z 5hp18 , a 4.0 z 5hp30 - i nie było innej możliwości ( oprócz skrzyń manualnych ) .
    które nie występowały z silnikami 4.0 w modelu E32-to tak na marginesie [mowa o skrzyni manualnej]

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Nie trzeba nic sprawdzać - M60 weszło na rynek z najnowszymi na owe czasy skrzyniami 5-cio biegowymi - 3.0 z 5hp18 , a 4.0 z 5hp30 - i nie było innej możliwości ( oprócz skrzyń manualnych ) .
    które nie występowały z silnikami 4.0 w modelu E32-to tak na marginesie [mowa o skrzyni manualnej]

    e nie możliwe ;)


    Nie występowały ale już występują 740 w manualu - pewna część posiadaczy poprawiła ten błąd BMW ... Zresztą BMW samo się zreflektowało w modelu e38 ...

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Nie występowały ale już występują 740 w manualu - pewna część posiadaczy poprawiła ten błąd BMW
    Ja to właśnie staram się poprawić ;) Kilku znajomych stwierdziło że jak mnie się uda to i oni zaryzykują swapa. Mowa o e32 3.0 i 4.0 v8.
    Shadowline 740i w manualu :]

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Przy pomocy kolegów z forum napewno Ci sie uda poprawić fabrykę. My zanosimy sie z zamiarem SWAPU ale silnika z 3.0 na 4.0 ale Narazie brak funduszy.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    mam tez problem tego typu, wrzucam D w pewnym momencie szarpnie jakby miało koła wyrwac, ze wsteczbyn jest podobnie tylko troche slabiej.Podczas jazdy jest tak ze czasami na zimnym mi przedłuza ze nie moze zredukowac, a jak sie lekko nagrzeje to juz zmnienia płynniej ale nie tak jak na poczatku kiedy ja kupiłem.Dodam ze jeszcze pojawił mi sie wyciek gdzies w okolicach kabla od skrzyni (5hp30).Cos z tym musze zrobic, kolezka mechanik BMW mowił ze do mnie wchodzi olej shela 80 zyka za litr i trzeba kupic beczke 20 litrow bo tylko tak sa lane, to realne?
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    troszkę znam te problemy automatu bo rozbierałem takie skrzynie przyczyny takiego zachowania są różne ale najczęściej przyczyna jest niski poziom oleju w skrzyni lub zabrudzenie układu hydraulicznego . jeśli jest za mało oleju elektrozawory sterujące biegami w skrzyni zapowietrzają sie a gdy w końcu dojdzie do nich olej następuje szarpniecie najbardziej jest to odczuwalne na zimnym silniku ponieważ olej jest wtedy gesty
    w skrzyni automatyczne musi być zachowana absolutna czystość olej należy wymieniać co 50 -60 tys km wraz z filtrem nie wchodzi w rachubę takie coś jak mycie filtra . elektrozawór w automacie musi dostać odpowiednie ciśnienie oleju żeby zmienić bieg jeśli ciśnienie jest małe lub olej jest stary eletrozawór przy powietrza sie i przeciąga bieg. co do tego oleju to powiem tak można stosować oleje atf różnych firm najlepiej moim zdaniem mobila albo febi tylko zależy jaka skrzynia bo jak np u mnie 4hp24 to mobil 220 a jeśli chodzi o 5hp30 to raczej mobil 320
    Kubeł750

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    mam tez problem tego typu, wrzucam D w pewnym momencie szarpnie jakby miało koła wyrwac, ze wsteczbyn jest podobnie tylko troche slabiej.Podczas jazdy jest tak ze czasami na zimnym mi przedłuza ze nie moze zredukowac, a jak sie lekko nagrzeje to juz zmnienia płynniej ale nie tak jak na poczatku kiedy ja kupiłem.Dodam ze jeszcze pojawił mi sie wyciek gdzies w okolicach kabla od skrzyni (5hp30).Cos z tym musze zrobic, kolezka mechanik BMW mowił ze do mnie wchodzi olej shela 80 zyka za litr i trzeba kupic beczke 20 litrow bo tylko tak sa lane, to realne?
    Ten wyciek musisz usunąć. Z tego co piszesz to wycieka Ci przy kostce na skrzyni. Tam są dwa simeringi. W ASO koszt dwóch sztuk do 20zł. Żeby to wymienić musisz zdjąć miskę. Co wiąże się z wymianą oleju, filtra i uszczelki.

    Co do oleju to jeżeli masz 5hp30 (taka skrzynia jak moja) to kup olej ELF elfmatic 3G. Jest to odpowiednik DEXTRON III, który jest zalecany do naszych skrzyń biegów. Na tabliczce znajdującej się na bocznej ściance skrzyni biegów znajdziesz dokładne dane skrzyni i prawdopodobnie będzie tam też czarna kropka. Oznacza ona właśnie rodzaj oleju. Olej możesz kupić na litry a nie w jakiś tam baniakach 20 litrowych. Kup 8 litrów i wystarczy. Prawdopodobnie litr zostanie Ci na dolewkę.

    Jeszcze jedno... Jeżeli chodzi o wymianę oleju co 50-60tyś to chyba zbyt długi okres ;) Najlepiej wymieniać co 15tyś. Dla oszczędniejszych..... Im dłużej tym gorzej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •