Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Przechowywanie tapicerki skórzanej

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    Przechowywanie tapicerki skórzanej

    Jakiś czas temu kupiłem kompletna tapicerkę skórzaną do e32 rzadki i ciekawy brązowy kolor. Była wystawiana już na sprzedaż ale bez większego zainteresowania . Teraz z powodu braku pracy miałem wreszcie czas porządnie się nią zająć , tzn gruntowne czyszczenie i konserwacja, użyłem środków Gliptron . Po naprawie mechanizmu fotela nie długo znów będzie wystawiona na sprzedaż , ale tak naprawdę liczę się z brakiem amatora na taki kolor i raczej jestem przygotowany że zachowam ją sobie na lepsze czasy jako inwestycja na przyszłość

    I tu moje pytanie aktualnie wszystko jest wyczyszczone i nawilżone ale :
    1, czy należy stosować jakąś konserwacje jeśli zamierzam ją dłużej przechowywać ??
    2, w jaki najlepiej sposób zabezpieczyć ją przed kurzem , (aktualnie po wczorajszym czyszczeniu jest nakryta tylko jakimś materiałem i leży w garażu)
    3, optymalne miejsce do przechowywania tapicerki skórzanej - w suterynie nie bardzo bo zbyt wilgotno na poddaszu za gorąco w moim garażu (dach blaszany - piekło) więc też odpada

    Nie chciałbym żeby zaszła grzybem albo też nadmiernie się wysuszyła w dzisiejszych czasach e32 staje się już powoli Youngtimerem i tak naprawdę warto zachować taki rarytas w odpowiednim stanie na przyszłość.
    Teraz druga sprawa skóra wyczyszczona a co z elementami plastikowymi i dywanem ? Wszelkie plastiki są starannie wyczyszczone każdy osobno owinięty streczem i zapakowane w karton ,a co z deską rozdzielczą ????
    Deska również nie może być przechowywana w zbyt dużej temperaturze bo zacznie pękać , jest wyczyszczona i owinięta folią , czy to wystarczy ?
    I największy problem - wykładzina z podłogi to akurat jeszcze przed praniem ale to oczywiste że i tak nastąpi . Pytanie co dalej w jaki sposób zabezpieczyć wykładzinę przed dłuższym magazynowaniem i gdzie najlepiej ją przechowywać ?

    W sprawach tapicerki samochodowej wiem niewiele dlatego kto ma jakiekolwiek pojęcie na ten temat proszę o pomoc

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Na logikę powinno być sucho,bez wilgoci itd.Nie kładz nic na nie itd.(kiedyś trzymałem kpl. na strychu i wszystko ok tylko postawiłem coś cięższego na kanapie i się odkształciło i mineło wiele czasu zanim powróciło do normy).Przykryj jakimś prześcieradłem wcześniej konserwując i powinno byc ok

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    W żadnym przypadku nie owijaj folią, bo wtedy skóra nie oddycha ,ma być przepływ powietrza wtedy nic skórze nie będzie :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    No i smaruj ją często ...... to jak z dziewczyną, nie posmarujesz, nie jedziesz.... no chyba że świeżynka :P

    Jak German to Anna.

Podobne wątki

  1. [E38] Siema nowe foty po zmianie tapicerki
    Przez CHINOL w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 23:15
  2. [pozostale] Przechowywanie opon
    Przez michal_5000 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 23:34
  3. [ wnetrze] Zmiana tapicerki
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •