Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9

W±tek: E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod g³owic±, mo¿na?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar konieczko23
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    41
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Lubin

    E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod g³owic±, mo¿na?

    Witam. Chcia³bym zapytaæ, czy przeprowadza³ ju¿ kto¶ taki zabieg w tym (lub podobnym) silniku.
    Ile mo¿e mniej wiêcej kosztowaæ wymiana i czy w ogóle jest op³acalna?

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Sk±d
    WSC
    Wymienia³em kilka lat temu, w jeden dzieñ mo¿na ogarn±æ je¶li mamy równ± g³owicê, oczywi¶cie najlepiej wymieniæ obie na raz.
    Uszczelki kupowa³em w ASO, nie pamiêtam ile mnie wszystko razem wynios³o ale niewiele. Oczywi¶cie piszê tu o M62B44. Chêtnie zrobi³ bym tak± wymianê jeszcze raz. Je¶li chodzi o porady przy wymianie to, korzystaj±c z okazji sprawd¼ stan ¶lizgów ³añcucha, i wymieñ sobie uszczelniacz na wale. Ja tego nie zrobi³em, i po tygodniu musia³em rozbieraæ rozrz±d, celem wymiany wspomnianych ¶lizgów. Jak znajdê faktury to napiszê, ile da³em za uszczelki, ¶lizgi i uszczelniacz, co¶ mi siê kojarzy ¿e wyrobi³em siê w 500 z³otych - wszystko.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Sk±d
    Mazury
    Oj z tym 500z³ to kolega lekko przesadzi³, ja w³a¶nie robi³em rozrz±d i za same uszczelki da³em ponad 600z³ a g³owic nie ¶ci±ga³em, szyny ponad 700z³ a gdzie olej, robocizna. 500 ale razy 6.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar konieczko23
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    41
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Lubin
    To w sumie wymiana obydwu uszczelek ile mnie wyniesie? wyjdzie co¶ ok 1500z³ czy wiêcej? :)

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    Zale¿y czy robisz sam, jedna uszczelka pewnie gdzie¶ z 250 z³, do tego waro wymieniæ pod pokryw± zaworów (warto, ale wiadomo jak jest), tu za 50 z³ sie kupi jedn± (zewnetrzna) , kwestia pozostaje czy sam to zrobisz czy oddajesz do warsztatu

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar JointoVicz
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Sk±d
    Torun
    da sie i nie widze sensu wymieniania obu naraz - glupota na moje:) po co w ogole ruszac druga strone skoro jest dopbrze:) glowice trzeba dac do planowania i dopiero wymieniac uszczelki;)

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar konieczko23
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    41
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Lubin
    Znaczy siê wiesz, mnie jedynie martwi to ¿e tam jest ³añcuszek, a gdzie¶ czyta³em, ¿e to ponownego ustawienia trzeba mieæ jakie¶ urz±dzenie czy co¶, nie wiem.. wymiana uszczelki wygl±da tak jak w innym aucie, czy jest wiêcej bawienia? trzeba rozbieraæ przód ¿eby siê tam dostaæ, czy wystarczy zdj±æ pokrywê i siê zabieraæ za rozkrêcanie i wymianê ? :)

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Sk±d
    WSC
    Odszuka³em faktury - dok³adnie 178 z³ jedna sztuka uszczelki w nominale (chodzi o wymiar).
    Faktury za ¶lizg (tzw. boomerang) nie znalaz³em ale co¶ ko³o 220z³. Ceny mia³em z rabatem pewnie dlatego takie rozs±dne. Wracaj±c do tematu. Ja osobi¶cie silnik rozbiera³em do panewek - chcia³em sprawdziæ ich stan, dodam ¿e nie trzeba ¿adnych skomplikowanych narzêdzi, jedyne co musia³em dokupiæ to klucze dynamometryczne i kilka nasadek . Mam fotorelacjê z rozbierania silnika, jak znajdê trzochê czasu to poobrabiam i udostêpniê. Ca³o¶æ zabawy wynios³a kilka tysiêcy, ale same uszczelki pod g³owice to tylko kilka setek.

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar konieczko23
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    41
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Lubin
    ok, dziêki za informacjê :)

Podobne w±tki

  1. [silnik] Wymiana uszczelki pod klawiatur± , proszê o pomoc
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 01:21
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11
  3. Uszczelka pod g³owic± ?? e38 M62B35
    Przez Maniek e38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 11:05
  4. Uszczelka pod g³owic±
    Przez patrykg4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 15:38
  5. Uszczelka pod g³owic±
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •