Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 216

Wątek: jaki silnik do F01

  1. #181
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W nowym numerze AutoMotoTechnika są artykuły poświęcone doładowaniu. W jednym nich są opisane przyczyny wystąpienia przedwczesnych awarii turbosprężarek. W większości przypadków jest to przepracowany olej, włącznie ze zdjęciami. Turbo kiedyś I dzisiaj kręciło się jak szalone, a ten sam olej siedzi trzy razy dłużej niż kiedyś.
    pozdrawiam Bartek

  2. #182
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Pacjent 730D. Załóżmy że ma prawdziwy przebieg 220t z książką itd. Powiedzmy ze olej będę zmieniał co 10tys km. Jakich innych niespodzianek można się spodziewać po takim aucie?

  3. #183
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Ostatnio u kolegi były dwa Xy z motorami 3.0d fakt że na dwóch turbinach ale podstawa ta sama.
    Oba przebiegi w okolicy 200tys realne.
    W X6 jak wyjęli tłok to była w nim dziura na mały palec. W X5 kolesiowi dwie korby bokiem wyszły na autostradzie przy 150. W bloku dwie dziury wielkości pięści.
    Zależne jak ktoś użytkował. To auto używane więc loteria. Możesz mieć drugie tyle bez awarii a możesz zacząć od pomp paliwa, wtrysków, na turbinie kończąc.
    Teoretycznie jak poprzedni właściciel dbał i Ty nie będziesz zalewał diesla z tesco to przez kolejne 100k tylko olej i filtry zmieniasz

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  4. #184
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    To co piszesz, to chyba przez lejące wtryski, które ktoś olał i dalej jeździł, no i zalecenia serwisowe co do terminu wymiany oleju.
    Niemożliwe by po 200tyś zaczęły się sypać.

  5. #185
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    W nowym BMW interwał wymiany oleju to 25-30 tys km. Wymiana filtra powietrza wg pakietu Service Inclusive przypada na co drugą wymianę oleju. Kiedy często po 15 tys km jest już tak zasyfiony, że nadaje się na śmietnik.
    Jeżeli ktoś (jak ja) bierze nowe auto i przewiduje nim jeździć 3-5 lat - ma w tym czasie wszystkie serwisy gratis to nie zaprząta sobie głowy częstszą (platną) wymianą elementów eksploatacyjnych. Po przebiegu dajmy na to 150 tys km auto ma 5 razy wymieniony olej i 3 razy wymieniony filt powietrza. Ja się pytam jakim cudem taki samochód ma być bezawaryjny?

  6. #186
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Bartos, dokładnie tylko jak bez rozbierania silnika sprawdzisz czy ktoś tego nie zbagatelizował

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #187
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No ciężko, ew można sprawdzić korekcje wtrysków, mało kto zgodzi się na test przelewowy. Olej zawsze będzie czarny więc to nie wyznacznik. Im nowsze tym gorzej.

  8. #188
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wtryski piezo są fajne, bo szybsze i precyzyjniejsze od elektromagnetycznych.
    Element piezo ma jedną wadę. Podając mu napięcie odkształci się i pozostanie w tej pozycji. Żeby się odkształcił, należy podać mu odwrotne napięcie(zmienić biegunowość). Dlatego najgorsze co można zrobić to sprawdzać, który cylinder nie działa odłączając wtyczki od wtrysków.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #189
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Diesel, czy benzyna...

    Jak ktoś się zastanawia, to pierwszym pytaniem jest jak dużo się jeździ, w jakim cyklu (miasto/trasa) i jak zasobny portfel się ma. Nie ma co się oszukiwać danymi technicznymi. Zapraszam na portal sprotmonitor.de. Tam znajdzecie realne spalania, a nie jakieś wróżenia z fusów na autocentrum. Nie ma dwóch zdań - diesel jest oszczędniejszy... w spalaniu i tylko w spalaniu. Nie patrzcie, że 3,0d ma mniejszą pojemność itd. To, że Common Rail jest wszechobecny wcale nie ułatwia sprawy. Turbo w 740d jest dwustopniowe. Nie jest to takie proste i nie każdy turbiniarz powinien się za to brać. Abstrac***ąc od kosztów turbin itd., wtryskiwacze w benzynie są o wiele bardziej wytrzymałe, pompy paliwa tak samo, do tego kosztują o wiele mniej. Co do samego turbo, to w dieslu masz praktycznie zawsze VTG (które lubi się zacinać, jak się nie butuje co jakiś czas), a w benzynie proste i niezawodne rozwiązanie z wastegate. Diesel ma DPF, benzyna prosty katalizator. Wtryskiwacze w dieslu pracują znacznie bardziej precyzyjnie, wielofazowo i pod znacznie wyższymi ciśnieniami. Diesel ma potężny moment - znacznie bardziej zużywa przeniesienie napędu... Długa debata... Dla jasności - nie zawsze na korzyść benzyny.

    Ja miałem Mondeo 2,5t 220KM. Katowałem je niemiłosiernie - trasa do PL 200-220km/h gdzie się dało. Auto wytrzymało od 171tys.km do 235tys.km. Wymieniłem tylko dwumasę, bo zaczęła robić problemy przy wbijaniu biegu 1-2 na zimnym silniku. Ciąg pełny niezależnie od obrotów, nie było zadyszki, but od startu (1450obr/min i już było 320Nm). 200km/h w 27s od startu zatrzymanego, nie było spowolnień...

    Inna sprawa... Większość benzyn ma tzw. miękkie turbo - dla wygładzenia i lekkiego podniesienia momentu. W dieslach wzrost momentu jest bardzo duży dzięki turbosprężarce...

    Długo by dywagować, ale wrócę do wstępu - zadaj sobie pytanie "jak dużo jeżdżę, gdzie jeżdże i gdzie jest moja granica bólu wydawania rocznej kwoty na paliwo?". To, że diesel się psuje znacznie częściej, niż benzyna jest potwierdzone, ale nie znaczy, że jest sumarycznie drożej.

    Z mojej perspektywy - jak wsiadłem do diesla, to niestety hałas jest spory. Mimo, że to 7er, to niestety diesel, to diesel. Mnie ten hałas nieco razi, ale może jestem nieprzyzwyczajony, bo większość moich aut miały silniki benzynowe.


    Zastanawia mnie jednak jedno... Ktoś kupuje 7er i bierze 3,0d pod maskę... Hmm... No trochę wiocha. Nas nie stać na nowe, kupujemy używkę, więc jest to jakoś logicznie podytkowane, ale kupować furę w salonie za 80tys.€, czasami golasa i brać diesla, bo nie stać mnie na paliwo? Rozumiem jeszcze tego z 740d, ale 730d jest bardzo zastanawiające...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-10-2015 o 23:04

  10. #190
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    wtryskiwacze w benzynie są o wiele bardziej wytrzymałe
    Nie myl tradycyjnych wtrysków z pośredniego wtrysku jak we wspomnianym przez Ciebie mondeo, z bezpośrednim wtryskiem stosowanym w F01, w każdej benzynie.

    W 4.4 producent podaje w ISTA informację, że jeśli jeden cylinder kuleje z powodu wtrysku, a wtryski mają numer do jakiegoś tam, to należy wymienić cały rząd na nowe.
    Common rail jest o tyle lepszy, że jest wiele firm, które ogarniają regenerację wtrysków. Chociaż z piezoelektrykami też nie jest łatwo.

    Bezpośredni wtrysk benzyny jest stosunkowo nowym rozwiązaniem(to też jest common rail), ale dopiero jak stanie się bardzo pospolity w compactach i autach typu passat, mondeo itp. wtedy będzie można ogarniać ew. regeneracja(stanie się ona opłacalna)



    Ktoś kupuje 7er i bierze 3,0d pod maskę... Hmm... No trochę wiocha. Nas nie stać na nowe, kupujemy używkę, więc jest to jakoś logicznie podytkowane, ale kupować furę w salonie za 80tys.€, czasami golasa i brać diesla, bo nie stać mnie na paliwo? Rozumiem jeszcze tego z 740d, ale 730d jest bardzo zastanawiające...
    To, że ktoś bierze diesla nie znaczy, że nie stać go na paliwo, tylko chce za paliwo zapłacić jak najmniej.
    Jako nowe 3.0d w E65 czy F01 pracowały bardzo kulturalnie.

    Z powodu oszczędzania paliwa, dostępne są także w polskich salonach samochody z instalacją gazową
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [Stag] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 15:06
  2. [E38] Kupno E38 JAKI SILNIK ???? Jaki Gaz ??????????
    Przez pest2000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 20:03
  3. [silnik] Doradzcie, jaki silnik w e65 ?
    Przez maciek266 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 13:10
  4. [ pozostale] Jaki silnik do e38 ??
    Przez Świrus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 08:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •