Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: E38 sprężyny

  1. #1
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    E38 sprężyny

    Wiem ,że było milion razy ,ale wniosków konkretnych nie ma ,więc zapytam :)

    Chcę w moim e 38 wymienić zawiecho konkretnie z przodu wszystko tzn wahacze ,drążek , końcówki drążków , amortyzatory i z tyłu amortyzatory bo reszta jest ok :)

    Jak to zwykle bywa przód auta jest za wysoko ,więc pomyślałem,że przy okazji trochę auto opuścić w dół zwłaszcza przód , nie tracąc na komforcie :)

    Więc mam pytanie do tych ,którzy maja jakieś doświadczenia w tym temacie ,jakie założyć amortyzatory i sprężyny.

    Amortyzatory jakim najbardziej wierzę to KAYABA ,miałem w poprzedniej e 38 i wytrzymały 200 tys ,więc wynik myślę mega.

    Jeżeli chodzi o sprężyny to myślałem o Eibachach tych czarnych podobno progresywnych.

    Co myślicie o takim zestawie bo już się naczytałem o tym,że zakładanie seryjnych amorów jest bez sensu jak są sprężyny niższe ,choć w poprzedniej e38 miałem sprężyny SUPLEXY + KAYABY amory i nie było wcale żle :)

    Oczywiście interesuje mnie obniżenie w granicach max - 30 przód ,a tył nie wiem bo i tak siada :)


    Proszę o jakieś mądre przemyślenia w temacie :) i jeśli ktoś ma coś ciekawego do sprzedania tzn sprężyny np to jestem zainteresowany :)

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Sprezyny nowe np AP -40 blue :) nie wiem czy wystepuja -30, -20

    Polaczenie komfortu z lepszym wygladem przy uzyciu amorow sredniej polki- w moim przypadku Meyle

    Ps

    Co sie dzieje z moimi ORI springami ? Zyja ? Daj znac ile km-ow zrobily- obliczymy wytrzymalosc :)
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Meyle tez mogę mieć ,ale nie wierze w ich jakość ,a druga sprawa KAYABY mogę mieć w super cenie i się sprawdziły :)


    Twoje springi z 3,0 d włozyłem do TDSa wtedy ,ale go sprzedałem ,przód sterczał ,ale było miękko :) :)

    Szlafengała a czy te AP sa progresywne ? :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d
    Skąd
    Łuków
    Ja nie dawno zamontowałem meyle i springi AP 40/30 , efekt ? . Jestem zadowolony auto ładnie stoi i bardziej bylem nastawiony w kierunku komfortu , moje oczekiwanie zostało spełnione . :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Koledzy mnie też czeka taki zabieg na dniach i jeżeli możecie,to wklejcie jakieś fotki waszego auta jak siedzi.
    Mój mechanik powiedział,że obejdzie się bez wymiany amorów i wystarczy wymiana samych sprężyn,ory.amory podobno dają radę przy wymianie samych sprężyn,przy obniżeniu -30/-40
    Mówię oczywiście o przodzie.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mi AP niepodchodzą, przod skacze jak piłka, co do amorow to mam meyle, tyle ze mayle tylko pakuje a w srodku jest monroe, jezeli chodzi o KYB to OK, elvis masz racje

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Po wymianie na ori amory moja 7er stoji wysoko szczególnie przód. też myślę o innych springach.

    http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pr...457149554.html - jestem skierowany ku Eibach-owi

    http://allegro.pl/bmw-7-e38-sprezyny...409613515.html - VOGTLAND ?? Co to jest ktoś wie?

    http://allegro.pl/mts-sprezyny-obniz...458552451.html - Tu jakiś MTS kojarzy mi się z JAMEXEM jeśli chodzi o jakość??


    Pozd
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d
    Skąd
    Łuków
    Kwestia gustu kto co lubi , jeden lubi sztywno to niech nazbiera na gwint :D , drugi lubi średnio wiec polecam AP mi sie spodobały , moim zdaniem 7er to nie wyscigówka ale tak jak mowie kto co lubi , JAMEX-y bym odpuscil , MTS-y masz w podobnej cenie co AP 40/30 , a eibach tez niby sztywny a duzo opinii czytalem i wiekszosc mowi , ze nadal jest miekko .

  9. #9
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Ja też oddaje głos na AP, komfort jest, obniżenie jest, lepsza trakcja wg mnie jest.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A czy ktoś z Was może zapodać foty na sprężynach AP?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •