Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e38 Problem z opnami na tyle 18 cali

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Radox
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    55
    BMW
    E38 735 ' 97r. & kawasaki zx9r 96r.
    Skąd
    Goleniów/Szczecin

    e38 Problem z opnami na tyle 18 cali

    Wczoraj złapałem kapcia... myślałem że to tylko kapeć :p okazało się że opona, nie nadaje się nawet do podpalenia zdjęcie niżej:





    sprawdziłem także drugą stronę prawą i też niestety opona już się odkleja, i nadają się obydwie do wymiany, dodam że opony są na tylnej osi,
    rozmiar to 245/40 R18 93Y bridgestone potenza

    Co może być przyczyną że stan opon jest taki jaki jest czyli fatalny ? (przód OK)

    Myślę że te opony były jakieś zleżałe, lub nalewane.

    Opony były na wyposażeniu auta jak je kupiłem, z tego co wiem to nie były długo jeżdżone w tym aucie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    kolego to nie mozliwe, zebys nic nie zauwazyl wczesniej:> one juz bierznika nie maja, nie mowiac o ich boku:> kiedys mialem podobna sytuacje ale w e34 na 18' , gdzies zlapalem gwozdzia i jak jechalem po dosc dziurawej drodze, powietrze uciekalo, opona sie rozplaszczala pod ciezarem auta, i ostatecznie stalo sie z nia to co u Ciebie:)
    a moze, masz cos z zawiecha?kola nie staly w zbyt duzym negatywie?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Radox
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    55
    BMW
    E38 735 ' 97r. & kawasaki zx9r 96r.
    Skąd
    Goleniów/Szczecin
    zawieszenie jest w porządku, wrzuciłem na tył 16 zimę także dupa się trzyma nie lata nic...
    Takie koła kupiłem razem z autem i nie znam ich histrorii, fakt bieżnik się kończył ale czemu się tak rozpruły jak stare szmaty od wew strony

    Muszę kupić parę opon w tym samy rozmiarze na tył ale z innej firmy, i w lepszym stanie...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Indeks nośności ciut niższy niż zalecany. No i sprawdź dobrze geometrię tyłu. Może faktycznie zbyt duże negatywy

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Radox
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    55
    BMW
    E38 735 ' 97r. & kawasaki zx9r 96r.
    Skąd
    Goleniów/Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Indeks nośności ciut niższy niż zalecany. No i sprawdź dobrze geometrię tyłu. Może faktycznie zbyt duże negatywy
    to jaki rozmiar polecasz ?

    tak na geometrię się wybiorę.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    tak jak piszemy, geometria, i nowe oponki, ale nie rezygnuj z firmy, zla nie jest. pozdro

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    tyły powinny być takiej samej firmy co przody i o takim samym wzorze BIERZNIKA !!!!!!!! inne rozwiązania typu inna firma nie powinny mieć miejsca.to taka lipa na całego jak są inne opony z przodu niż z tyłu.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    tyły powinny być takiej samej firmy co przody i o takim samym wzorze BIERZNIKA !!!!!!!! inne rozwiązania typu inna firma nie powinny mieć miejsca.to taka lipa na całego jak są inne opony z przodu niż z tyłu.
    A co ma przednia os do tylnej?? chyba nie sugerujesz ze defekt tylnej opony byl wywolany przez ktoras z przednich opon...

    @radox: po pierwsze nie ZA MALA opona na E38 wiec nie nazwalbym tego problemem a glupota tego kto takie opony tam zamontowal/uzytkowal

    po drugie tuleje wahliwe masz w nienajlepszej kondycji stad i wyciachane wnetrze opon na tylnej osi

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-06-2012 o 02:18
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    tyły powinny być takiej samej firmy co przody i o takim samym wzorze BIERZNIKA !!!!!!!! inne rozwiązania typu inna firma nie powinny mieć miejsca.to taka lipa na całego jak są inne opony z przodu niż z tyłu.



    ????:> hmmm

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Radox
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    55
    BMW
    E38 735 ' 97r. & kawasaki zx9r 96r.
    Skąd
    Goleniów/Szczecin
    pierwsze co to geometria zobaczymy co nam pokaże, jak będzie ok założę nową parę gum na tylną ośkę i po bólu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •