Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jak rozróżnić te silniki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków

    jak rozróżnić te silniki

    Witam nie mogłem znaleźć tego nigdzie więc pytam. Bo jak wiecie z moim motorem jest gruby problem i nie za bardzo da się ustalić przyczyne, więc tak powoli przymierzam się do kupna całego silnika, tylko jak je rozpoznać żeby mi ktoś nie wcisnoł np 3.0, 3.5, 4.0,
    bo są bardzo podobne, a jeszcze wyczytałem że mój rocznik powinien mieć vanosa więc dodatkowe utrudnienie, bo nie wiem czy będe w stanie stwierdzić jednoznacznie, i czy ktokolwiek będzie wiedział że to jest ten motor który pasuje do mojego auta, bo pewnie nawet wiązka nie będzie pasować do innego motoru i w ogóle komp inny. Teraz tak sobie myśle żeby sprawdzić czy ten silnik który ja mam, jest aby z tego auta, bo może handlarz go podmienił bo z tego co wiem to lata w drifcie a te silniki są łakomym kąskiem tylko właśnie jak to zrobić? Pomóżcie

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez martinez538 Zobacz posta
    Witam nie mogłem znaleźć tego nigdzie więc pytam. Bo jak wiecie z moim motorem jest gruby problem i nie za bardzo da się ustalić przyczyne, więc tak powoli przymierzam się do kupna całego silnika, tylko jak je rozpoznać żeby mi ktoś nie wcisnoł np 3.0, 3.5, 4.0,
    bo są bardzo podobne, a jeszcze wyczytałem że mój rocznik powinien mieć vanosa więc dodatkowe utrudnienie, bo nie wiem czy będe w stanie stwierdzić jednoznacznie, i czy ktokolwiek będzie wiedział że to jest ten motor który pasuje do mojego auta, bo pewnie nawet wiązka nie będzie pasować do innego motoru i w ogóle komp inny. Teraz tak sobie myśle żeby sprawdzić czy ten silnik który ja mam, jest aby z tego auta, bo może handlarz go podmienił bo z tego co wiem to lata w drifcie a te silniki są łakomym kąskiem tylko właśnie jak to zrobić? Pomóżcie
    1. Wrzuc zdjecie... od razu bedzie widac co masz.
    2. Silnik na vanosach wielce "lakomym kaskiem" dla driftowcow nie jest- padaja one jak muchy
    3. Silnik z vanosem najszybciej rozpoznasz po alternatorze chlodzonym ciecza i po wystajacym z bloku silnika mocowaniu/gniezdzie na niego
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    i z vanosem po skosnych pokrywach rozrządu :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No i jeszcze po bardziej obłej pokrywie silnika niż w bezvanosowcu.
    A było coś jeszcze o elektronicznej przepustnicy?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    i z vanosem po skosnych pokrywach rozrządu :)
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    No i jeszcze po bardziej obłej pokrywie silnika niż w bezvanosowcu.
    A było coś jeszcze o elektronicznej przepustnicy?

    Roznic jest duzo wiecej ale dla laika najprosciej rozpoznac po alternatorze chlodzonym ciecza
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •