Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

W±tek: Mo¿liwo¶æ po¿aru przez telefon w pod³okietniku e38

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Sk±d
    Kraków

    Mo¿liwo¶æ po¿aru przez telefon w pod³okietniku e38

    Mia³em wczoraj niemi³± sytuacjê gdy¿ najpierw zaczê³o mi ¶wieciæ trochê s³abiej i pod¶wietlenie wy¶wietlacz mid zacz±³ lekko drgaæ, zacz±³em szukaæ po bezpiecznikach ale nic nie znalaz³em, sprawdzi³em potencjometr i dobry i nagle pod¶wietlenie samo siê naprawi³o, wiêc pojecha³em do znajomego i w czasie jazdy znowu zaczê³o s³abiej ¶wieciæ. Ruszy³em akurat pod³okietnikiem (mam wbudowany telefon) i telefon sam siê w³±czy³ a pod¶wietlenie znowu przygas³o zatrzyma³em siê zacz±³em ruszaæ pod³okietnikiem przód ty³ a¿ nagle zacz±³ lecieæ dym z pod niego do¶æ intensywnie wy³±czy³em auto i ¶wiat³a i wyci±gn±³em na sile telefon z podstawk± i szybk± od³±czy³em kable od telefonu pod pod³okietnikiem. By³y ca³kowicie stopione bo od ruszania przód ty³ wy³ama³ siê kabel z podstawki i robi³ zwarcie z t± metalow± podstawka pod pod³okietnik. Nigdy bym nie pomy¶la³ ¿e przez taka pierdo³e mo¿e mi siê auto spaliæ a nie wiele trzeba by³o.

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    A bezpiecznik by³ dobry?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Sk±d
    Kraków
    je¶li chodzi o to czy mia³ tyle amper co trzeba to tak a potem sprawdza³em to 5 A pod mask± siê spali³ a 10 A w baga¿niku jest OK. Te¿ siê w³a¶nie zastanawia³em dlaczego nie spali³o bezpieczników jak tylko pojawi³o siê zwarcie.

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    No w³a¶nie bo pojawienie siê dymu to raczej wiêcej ni¿ 5A. Mo¿e bezpiecznik zawiód³? Ja bym go wzi±³ na testy i pod³±czy³ np. odpowiedni± ilo¶æ ¿arówek: H1 przy 12V ci±gnie 4,5A - wiêc dodaj±c jedn± 21W bezpiecznik powinien siê przepaliæ.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Sk±d
    Kraków
    kabel siê wy³ama³ i zwar³ z aluminiow± podstaw± do której przymocowany jest pod³okietnik, parê miesiêcy wcze¶niej przepali³ siê ten sam bezpiecznik pod mask± ok 1 miesi±c wcze¶niej radio nie chcia³o siê w³±czyæ ale po wy³±czeniu zap³onu i w³±czeniu ponownie dzia³a³o ostatnio pojawi³ siê b³±d na komputerze odno¶nie jakiej¶ anteny radiowej i odk±d mam to auto nie mogê siê ³±czyæ z telefonem interfejsem, wiêc kabel wy³amywa³ siê ju¿ d³u¿szy czas.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •