Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: E38 podświetlenie klamek

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    22
    BMW
    E38 728iA 96r.
    Skąd
    Warszawa
    Cóż temat okazał się bardziej skomplikowany niż myślałem - muszę zająć się tym na spokojnie, gdy będę miał więcej czasu.
    Jeżeli mam ciągnąć nowe przewody do drzwi to wypadałoby zrobić to jak należy.

  2. #22
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Ja bym podłączył pod lampkę w dolnej części drzwi :-)

  3. #23
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Do podświetlenia zewnętrznych klamek fabrycznie był dodatkowy przekaźnik.

    Schemat jego podłączenia jest w WDS

    Zielony przekaźnik w dolnym rzędzie("Optische Einstieghilfe"):
    Gdzie jest zlokalizowany ten przekaźnik? Moje obecne fabryczne podświetlenie klamek zew. nie działa w żadnych drzwiach.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Jedynym problemem przy zamontowaniu podświetlenia zewnętrznych klamek bez modułu jest fakt, że zapalają się, gdy włączamy centralną lampkę siedząc w samochodzie. Chociaż ja osobiście rzadko z tego korzystam. Ale plusem jest to, że jeśli np. podjeżdżam po kogoś wieczorem w ciemnym miejscu, to mogę wcisnąć centralną lampkę w podsufitce i osoba wsiadająca od razu będzie widziała klamki.
    Przy otwieraniu auta z pilota wszystko działa jak trzeba - i ogólnie inne sytuacje, kiedy powinny się zapalać są racjonalne i na miejscu;) U mnie klamki są podpięte do lampek w dolnej części drzwi. A z klamkami wewnętrznymi to nie ma żadnego problemu - spięte są z podświetleniem klawiszy do sterowania szybami. W tym wypadku nie ma żadnej różnicy w stosunku do fabrycznych ustawień.

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Gdzie jest zlokalizowany ten przekaźnik? Moje obecne fabryczne podświetlenie klamek zew. nie działa w żadnych drzwiach.
    Za schowkiem pasażera.
    Uchwyt przekaźników da się cały wysunąć i nie trzeba demontować schowka
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    ratownik mam dla ciebie ciekawe rozwiazanie ;-) zrób tak jak u mnie tzn. przy otwieraniu centralnego mam podpiety przekaznik pod sygnał do otwierania klapki paliwa , który załancza trymer czasowy i przez około 13sek. po otwarciu auta podświetlaja sie klamki zewnetrze i ringi smd, efekt naprawe super, wszystko w białym zimnym świetle. dodatkowo podpiołem sie do modułu lcm i świeca równierz wtedy zegary i cała konsola jak przy światłach ,zrobione na wzór opla astry h ;-)

  7. #27
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Post

    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    ratownik mam dla ciebie ciekawe rozwiazanie ;-) zrób tak jak u mnie tzn. przy otwieraniu centralnego mam podpiety przekaznik pod sygnał do otwierania klapki paliwa , który załancza trymer czasowy i przez około 13sek. po otwarciu auta podświetlaja sie klamki zewnetrze i ringi smd, efekt naprawe super, wszystko w białym zimnym świetle. dodatkowo podpiołem sie do modułu lcm i świeca równierz wtedy zegary i cała konsola jak przy światłach ,zrobione na wzór opla astry h ;-)
    Ciekawe rozwiązanie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •