Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szybka przerobka audio e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan

    Szybka przerobka audio e38

    Witam,tak na szybko chciałem się podzielić jak przerobić audio w e38 bez dodatkowych kosztów.
    1-zdejmujemy boczki w aucie normalny zabieg jedna śrubka pod raczka do otwierania drzwi i demontujemy lampkę u dołu drzwi chwytamy za otwór po lampce i energicznie pociągamy do siebie wyskakuje z zaczepów i po temacie i jeszcze jedno klamkę wewnętrzna wkładamy w otwór w tapicerce w miejscu gdzie była klamka
    2-wykrecamy głośnik
    3-demontujemy plastikowa tzw tubę z drzwi
    4-robimy otwór średnicy głośnika po drugiej stronie oryginalnego otworu głośnika
    5-przykladamy go do drzwi w jego miejsce i wycinamy wygłoszenie tak jak dziura w puszcze plastikowej tak by głos z głośnika wpadał prosto w drzwi
    6-odcinamy przeciwległą końcówkę puszki plastikowej (prawa strona głośnik lewa końcówka tak na długości 2cm odcinamy )
    7-montujemy plastikowa puszkę z powrotem w drzwi i zakładamy głośniki (albo oryginalne albo tak jak ja sony X-ploud )
    Nawet na oryginalnych głośnikach jakość się poprawia o kilka procent nie wspominając o zmianie głośnika na inny jak ja to zrobiłem.Zamontowałem głośniki sony i gra naprawdę ładnie jest bassss itd wiec warto chwilkę poświecić i mamy kącik melomana.Mam nadzieje ze nie spotkam się z krytyka ze ingeruje w auto )ale wolność Tomku w swoim domku)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie226.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	8.2 KB
ID:	4336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie223.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	7.7 KB
ID:	4335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie231.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	9.6 KB
ID:	4334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie228.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	7.7 KB
ID:	4333Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie227.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	8.2 KB
ID:	4332 .Tak nie wiele a cieszy.Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Jak Tobie się podoba to po co krytykować,to auto ma cieszyć właściciela a nie forum,taka przeróbka wielu się przyda,fajnie,że się podzieliłeś.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Też właśnie myślę nad jakąś niewielką modernizacją w moim e39, bo czysto gra, ale jednak brakuje tych niskich tonów, a nie chce ładować tuby czy skrzyni do bagażnika także relacja bardzo przydatna ;)
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    pozostaje tylko podziękować , naprawdę warto taka mala modernizacje wprowadzić.i naprawdę nagłośnienie się poprawiło a na innych głośnikach sony x-ploud i radio blaupunkt naprawdę rewelka.Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Mógłbyś (jeśli posiadasz) dać wiecej dużych zdjęć pogladowych?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Może warto do ''instrukcje,Schematy''
    zapewne się przyda :)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jedna uwaga. Warto np. z maty bitumicznej zrobić daszek nad tym wyciętym otworem, żeby woda nie kapała do puszki, a będzie tak na pewno.

    Jeśli już zostawiamy seryjną puchę, warto ją wykleić matami bitumicznymi, zmniejszymy rezonowanie puszki, a co za tym idzie, poprawi się bas.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kolego jeśli możesz podeślij troszkę więcej, albo chociaż większe te zdjęcia :d
    Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    Witam chciałem wkleić większe ale mi wywalało ale postaram się wkleić większe fotki.A na głośnik nie poleci woda bo jest on przed wygłuszeniem i jakieś 6cm odizolowany puszką .Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez wkryntek Zobacz posta
    A na głośnik nie poleci woda bo jest on przed wygłuszeniem i jakieś 6cm odizolowany puszką
    Ale na dole puszki będzie stać wilgoć skoro wyciąłeś otwory w wygłuszeniu ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •