Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [ elektronika] Zablokowane (zakodowane) OBC, i co dalej?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    11
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    WWA

    [ elektronika] Zablokowane (zakodowane) OBC, i co dalej?

    Witam!!

    Zdarzyło mi się wracać moim autkiem jako pasażer, a na koniec jazdy standardowo wbiłem kod do OBC... O północy nastał czas odprowadzenia autka, no i muka!! Wbiłem kod, a tu pomyłka, no to jeszcze raz, ale jestem pewien, że poprzednio wbiłem ten co zawsze... dalej kicha, aż w końcu (przypominam godzinę, 0:00) pi pi pi pi pi. No to pięknie!! Zanim wymyśliłem coś konstruktywnego, jak np. ponowne wprowadzanie kodu, przestało wyć. OK. Autko nocowało na ulicy, ale rano znów trzeba jeździć. Zdjąłem klemę, zwarłem z plusową (jak przy resecie komputera), odczekałem 10 minut i kolejna próba, ale tym razem czujnie z lekko założoną klemą. Pi pi pi pi... Ostatecznie wpadłem na to żeby wyjąc OBC i o dziwo przestało wyć. W końcu wieczorem w niedzielę odstawiłem autko na parking i stało do dziś (wtorek) z rozpiętym akumulatorem. Niestety po podłączeniu klemy dalej pi pi pi. Naturalnie wcześniej wcisnąłem OBC na miejsce. Co gorsza, nie wyświetla się już nic na OBC, żadne pola do podania kodu, ani CODE, miga tylko czerwona dioda przy klawiszu Code. Co dalej? Padło OBC? Można je zamienić jakimś innym, będzie działać w pełni?
    Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!!!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    Wg instrukcji obsługi: awaryjna procedura uruchomienia silnika jeśli nie pamiętamy kodu:
    - Odłączyc akumulator na 5 min
    - Przekręcic kluczyk do poz. 1 (włączy się alarm)
    - A time display will appear and run down to zero for 15 minutes (nie jestem pewny czy dobrze tłumacze to zdanie dlatego przepisałem z instrukcji, wg mnie to znaczy że wyświetlacz się wyłączy na 15 min, jeśli się myle to mnie poprawcie)
    - Po 15 minutach można uruchomic silnik

    W ciągu tych 15 min można spowrotem wprowadzic kod:
    - nacisnąc CODE
    - wprowadzic porządany kod
    - przycisnąc S/R
    - uruchomic silnik

    Spróbuj tego sposobu może OBC nie jest jeszcze martwy

  3. #3
    Nie wiem jak jest w E32

    Ale w E38 jest prosta sytuacja ..

    Wystarczy wsiasc do auta pozamykac wszystko wlaczyc kluczyc w poz 1
    po kilku minutach zaczyna sie odliczanie na OBC po czym po uplywie okolo 15 min mozna smialo odpalic auto .. kod zostaje zdezaktywowany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •