Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: O ile obniżyć?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock

    O ile obniżyć?

    zastanawiam się dość mocno nad obniżeniem zawieszenia :D Wiem że najlepiej jest kupić nowe sprężyny ale to dość spory wydatek :( na ostatnim spocie dowiedziałem się o ściskaniu sprężyn co finansowo wychodzi dużo ciekawiej :) i teraz mam pytanie o ile zjechać w dół żeby spokojnie można było użytkować w 5 osób? Może ktoś to robił w swojej ślicznotce ? Trzeba montować dodatkowe dystanse?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    O ściskaniu sprężyn ? W jaki to niby sposób ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wicio, ściskanie sprężyn robiło się kiedyś przy oplach. Nie jest to dobra metoda. Ściskasz 1-2 zwoje sprężyny specjalną obejmą. Kłopot w tym, że pozostałe zwoje w tym momencie będą mocniej pracować i po pewnym czasie sprężyna pęknie. Również podcinanie sprężyn nie jest dobre i zakończy się tym samym.

    Polecam Ci pójść do firmy, która robi sprężyny (np. w Poznaniu był Pospring) i robi je na miejscu (!). Kiedyś podjechałem tam E30 Touring z wielką butlą LPG w bagażnikui zrobili mi wzmocnione sprężyny (z grubszego drutu) progresywne na tył, zahartowali, pomalowali proszkowo i zamontowali. Co prawda spędziłem tam większość dnia, ale spreżyny działały do samego końca bezbłędnie (aż auto sprzedałem).

    Możesz też dać swoje sprężyny, żeby rozhartowali, ścisnęli je nieco, zahartowali ponownie i zamontowali. Będziesz miał miękko i nisko (co rodzi inne problemy).

    Masz więc wybór:

    - kupić sprężyny obniżone uznanej firmy
    - ori sprężny ścisnąć w zakładzie
    - nawinąć nowe sprężyny o pożądanej charakterystyce
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 28-03-2012 o 12:19
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    może i faktycznie skuszę się na nowe obniżone, tylko zostaje druga część pytania jak nisko można opuścić żeby normalnie użytkować ?

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Wicio Zobacz posta
    jak nisko można opuścić żeby normalnie użytkować ?
    Moim zdaniem:
    Przód: od 40 do 50
    Tył: od 30 do 40
    Będziesz miał lekkie obniżenie, które w połączeniu z większym niż w serii kołem powinno dać dobry efekt.

    Pytaniem pozostaje jakie trasy chcesz pokonywać na takim obniżeniu i z 5 osobami na pokładzie? Jeśli byłaby to sytuacja okazjonalna (np. 1 w tygodniu wesele) to nic się nie stanie. Jeśli jednak chciałbyś użytkować tak obniżone E23 na co dzień po Warszawie to lepiej daj sobie spokój. Szkoda tej wiekowej babci na takie pomysły ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    50/30 myślę że by było bardzo dobrze.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    5 osób to właśnie okazjonalnie czyli wesele w weekend ewentualnie, ogólnie samochód używany jest okazjonalnie więc chyba zrobię przód -50 tył -30, dzięki wielkie za pomoc po obniżeniu wrzucę fotki jak wyszło

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Najlepiej jakbys kupil sprezyny i amortyzatory ale jak chcesz wydac malo to kup same sprezyny.Kiedys mialem E23 i obcialem po jednym zwoju,oj byla gleba i przyznam ze duzo na komforcie nie ubylo.
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Witam, również chciałbym uciąć swoje sprężynki, ponieważ kupiłem alu 19 i z przodu mam straszna szparę tył jest w miarę ok, ile trzeba uciąć, aby przód obniżyć jakieś 4-5cm,a tył 2-3cm? Dodam, że po wakacjach kupię już normalne sportowe sprężyny, ponieważ na chwilę obecną mnie nie stać, gdyż na słoneczka wydałem sporą sumką:D a chciałbym jednak zachować konkretny efekt wizualny;) Czy takie wyciągnięcie sprężyn i ucięcie jestem w stanie sam wykonać?

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    Witam, również chciałbym uciąć swoje sprężynki, ponieważ kupiłem alu 19 i z przodu mam straszna szparę tył jest w miarę ok, ile trzeba uciąć, aby przód obniżyć jakieś 4-5cm,a tył 2-3cm? Dodam, że po wakacjach kupię już normalne sportowe sprężyny, ponieważ na chwilę obecną mnie nie stać, gdyż na słoneczka wydałem sporą sumką a chciałbym jednak zachować konkretny efekt wizualny Czy takie wyciągnięcie sprężyn i ucięcie jestem w stanie sam wykonać?

    No i co ludzie czytajacy forum maja myslec o wlascicielach BMW serii 7 dla ktorych efekt wizualny jest wazniejszy niz bezpieczenstwo .... szkoda slow.

    Jezeli ciebie nie stac to odpusc sobie na jakis czas.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •