Strona 15 z 21 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #141
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Moim zdaniem "poprawianie" silników wolnossących bez jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych jest sztuką dla sztuki. Uzyskane różnice w parametrach po takich modyfikacjach nie przekraczają raczej marginesu błędów pomiarowych hamowni nie mówiąc o własnych odczuciach... No, chyba, że ktoś jest bardzo podatny na tego typu sugestie.

  2. #142
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Zbichu jak możesz to napisz co masz w swojej pomodzone i o ile to nie tajemnica jakie są koszta żeby osiągnąć taką moc i moment jak w twojej e65. Skrzynia daje sobie rade z taką mocą?

  3. #143
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja mam diesla i nic nie musiałem modzić. Wystarczył program. Kosztowało mnie to ileś tam godzin ślęczenia nad wsadami z moich połówek silnika. Właściwie nadal "kosztuje". Żaden mod w moim aucie nie jest tym ostatecznym :) Skrzynia z mocą radzi sobie świetnie, bo to nie problem dla niej. Max moc jest przy 3800 obr/min. Inaczej sprawa ma się z momentem i ten podałem w bezpiecznym zakresie. Można by rzec, że "znosi go bez zadyszki".

  4. #144
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Witam, byłby mi ktoś w stanie wytłumaczyć tak na chłopski rozum, tak jak dziecku co jest po kolei robione w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=NrTlLpkGUDI. I mam jeszcze jedno pytanie pościągałem sobie różne pliki xdf. i dlaczego w jednych są opcje wyłączania (np. tak jak w filmie lambdy) w innych nie. Pytania może i głupie ale jakoś trzeba zacząć, z góry dzięki.

  5. #145
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Na tym filmie prezentowane są niektóre możliwości programu Tuner pro. Wyłączane są lambdy. Pokazywane są możliwości programu oraz poddana jest pokazowej (bezsensownej) modyfikacji mapa rozgrzewania się silnika. Pliki xdf przygotowywane są przez różne osoby i zawierają różne możliwości edycji plików bin. w zależności od widzimisię autora. Xdf na filmie posiada 10 map do edycji :) Dlatego też wolę korzystać z programu WinOLS. Nigdy nie korzystałem z tuner pro i wygląda na to, że nigdy nie skorzystam.

  6. #146
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Zbichu widziałem że masz diesla ale byłem przekonany że jakieś mody typu większy IC lub coś innego masz wykonane. Jak taki wynik masz samym softem to jestem praktycznie zdecydowany na e65 z tym samym silnikiem :-) rozważałem jeszcze 750 ale chyba wolę mocnego diesla. Zajmujesz się chiptuningiem czy tylko sam dla siebie robisz?

  7. #147
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    To jest przyrost raptem około 20%, który nie wymaga ingerencji mechanicznych. Ten motor ma znacznie większy potencjał, ale dpf mnie ogranicza. Taki np. 2.2 hdi po wymianie zaledwie dwóch czujników i programie oferuje 65% więcej mocy i 35% momentu :)

  8. #148
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Zastanawia mnie jakie czujniki trzeba wymienić w takim hdi czyżby doładowania? Przepływomierz?
    Mam jeszcze pytanko co do innego filmu https://www.youtube.com/watch?v=ArM092hL9rI jak ma się on do rzeczywistości? Z góry dzięki za odpowiedz.

  9. #149
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Czujnik ciśnienia szyny wtryskowej i czujnik ciśnienia bezwzględnego powietrza. Jeśli chodzi o film to jest to prawda. Wyłączenie programowe dpf w 3.0 tdi jest przeraźliwie proste. Niewiele jest jednak sterowników gdzie dpf eliminuje się tzw. switch'em.

  10. #150
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Wyłączenie tzw. switch'em piękna sprawa, a w innych przypadkach jak to jest, przeróbka mapy dpf żeby się nigdy nie włączył? Ogólnie temat może nie taki straszny jednak jak spoglądam na to, to chyba największy problem jest rozszyfrować do czego jaka mapa. Istnieje opcja wyłączenia dpf funkcjom on/off, a jest takie coś do lambdy, a jeśli nie tak jak załatwia się eliminacje drugiej sondy. Z góry dzięki za odpowiedz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •