Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    250ps i 600nm..duuzo,ale czy skrzynia wytrzyma? Wyczytalem gdzies ze 500nm dla tego automatu to gorna granica. Mam do wymiany kolektor wydechowy (wedlug moich mechanikow jest troche dziwny dzwiek i osadza sie sadz co faktycznie widac) i moze przez to jest tak malo dynamiczny, jednak od poczatku bylem nastawiony na chipowanie,a oni mi to odradzili. Dlaczego? Nie podali jakiegos konkretnego powodu..powiedzieli tylko ze te silniki juz sa dosc wysilone-nastepne moje zdziwienie :o jestem laikiem,ale nie raz wydaje mi sie ze gadaja bzdury :p co Ty na to? A gdzie mozna Ciebie zastac drogi kolego ? :)

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    W serii ten silnik ma 500Nm. 100Nm więcej to tylko 20%. Nie wierzę, że skrzynia jest projektowana ze wspolczynnikiem bezpieczeństwa np 1.1 - przecież to śmieszne. Pękniety kolektor wydechowy bardzo zmienia dynamikę spalin w kolektorze, co nie pozostaje bez wpływu na pracę turbosprężarki. Szczególnie jest to odczualne po słabszym "spool up'ie". Jeśli mechanicy odradzają chipowanie... może mają jakiś powód, ale np. wstydzą się go ujawnić.
    Co do wysilenia tego silnika... hmmm 218ps z 3 litrów... daje to nam jakies 72,3 ps z litra... czyli tyle co robiła inna szanowna krzyżacka grupa producencka w swoich tedeiczkach na "pompowytrysku" :) lat temu 9 może 10. 500Nm z 3 litrów to jakieś 166Nm z litra, czyli wartość identyczna jak w "golficzku czwóreczce" z silnikiem TDI 105ps. Dla osób, które słabo siedzą w motoryzacji różnicę pomiędzy 500Nm a 600Nm zobrazuję inaczej.

    500Nm jest to wartośc którą w przybliżeniu odzwierciedla małolatka ważaca 50kg stojąca na końcu metrowej dźwigni.
    600Nm jest to wartość którą w przybliżeniu odzwierciedla ta sama małolatka ważąca 50kg, ale trzymającą w rekach torby z zakupami, których sumaryczna waga wynosi 10kg, stojąca na wspomnianej wcześniej dźwigni.

    I niech niech nikt mi nie powie, że skrzynie biegów w BMW można zniszczyć zakupami małolatki :P - ok, just kidding :D

    Pozdrawiam

    Koko

    ps. Można zastać mnie w Krakowie - głównie, oraz w różnych miejsach na "występach gościnnych".
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    podoba mi się twoje tłumaczenie.
    730

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Rzeczywistość trzeba sprowadzać do rzeczy najprostszych, a nie komplikować ją. 50kg, metrowa rura to łatwo wyobrażalne rzeczy...

    pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    No niestety nie do konca tak jest, bo niestety automaty w BMW sa slabe i zle znosza dodatkowe obciazenia. Co wiecej 730d e65 jak sie nie myle ma 6HP26, a tam akurat magiczne 600NM bylo max momentem.
    Wg mnie lepszym porownaniem byloby ugryzienie przez pszczole, jedna niewiele moze zrobic, a po chipie to tak jakby ugryzlo Cie 5 pszczol i jestes na owe uczulony ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    No niestety nie do konca tak jest, bo niestety automaty w BMW sa slabe i zle znosza dodatkowe obciazenia. Co wiecej 730d e65 jak sie nie myle ma 6HP26, a tam akurat magiczne 600NM bylo max momentem.
    Wg mnie lepszym porownaniem byloby ugryzienie przez pszczole, jedna niewiele moze zrobic, a po chipie to tak jakby ugryzlo Cie 5 pszczol i jestes na owe uczulony ;)

    Jeszcze raz, jak dziecku ze wsi, o tych pszczólkach poprosze...


    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  7. #57
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Koko pomysł z wodorem już porzuciłeś?

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Chwilowo raczej tak... mam masę innej roboty...
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    A powiedz jak wygląda zgranie i potem wgranie takiej mapy do kompa ?
    V12 soundsystem !


  10. #60
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To zależy od sterownika. Niektóre zapisuje i odczytuje się przez gniazdo diagnostyczne. A pozostałe trzeba rozebrać i tam się podłączać lub wylutowywać układ z mapami. Wkładać do specjalnego programatoran i przeprogramowywać. To oczywiście w skrócie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •