Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #171
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    tak zapytam te softy z ecubin to ori soft sterowników naszych bmw czy jakieś przerobione?

  2. #172
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Oryginalne wsady.

  3. #173
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Zbichu kazałeś pytać więc pytam, szukam jakiś konkretnych poradników co do rozpoznawania map, programowania sterowników najlepiej w wersji PL. Sam coś tam znalazłem, ale mam pewien niedosyt.

  4. #174
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    W wersji PL nie widziałem nic mądrego. Winols to dobry program i działa intuicyjnie jak napisałem, ale trzeba mieć wiedzę odnośnie tego co i gdzie zmienić. Każda platforma sterowników charakteryzuje się inną strukturą działania. Żeby zacząć trzeba mieć też obiekt doświadczeń... czyli własne auto Najłatwiejsze w edycji są EDC15 i od nich najlepiej zaczynać. Np. jakieś 1.9 tdi VAG. Jest dużo informacji na temat modyfikacji tych sterowników. Wszystko jednak w wersji EN, DE, FR, ES. Są też instrukcje działania , zależności i struktury sterowników, których treść pozwala na rozwikłanie zasady ich działania, ale pisane są one po niemiecku i ciężko nawet znaleźć coś w j. angielskim, bo tłumaczenie z niemieckiego technicznego to też niezła jazda.
    Tu jest zestaw informacji, które mogą Cię zainteresować. Takie "zrób to sam" https://sites.google.com/site/vagecumap/
    Tu natomiast sporo przydatnych artykułów http://www.motorsport-developments.co.uk/stus.html
    Powodzenia!

  5. #175
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Dzięki za info na pewno się przyda, czym więcej działam z tym tematem tym bardziej doceniam sterowniki stand alone typu emu, megasquirt tu wszystko jest jakoś prostsze.

  6. #176
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Myślę, że po kontakcie z tymi zabawkami można docenić złożoność oprogramowania zawartego na platformach EDC czy motronic boscha.

  7. #177
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    wracajac do tematu wylaczenia sond lambda to moge zrobic to zwyklym kablem przez zlacze obd za pomoca win kfp, kiedys aktualizowalem tak sterownik silnika i skrzyni a mozna znalezc soft z normami euro 2 i tam sa sondy wylaczone :) musze tylko znalezc nr tego softu

  8. #178
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Jeszcze jedno pytanie. Wczoraj pobawilem sie bardziej pasoftem i wchodzac w dde silnika mozna edytowac hexem soft sterownika silnika. Na ktorej wartosci moglbym sie skupic zeby wylaczyc sondy i jaka wartosc mam wpisac?

    Wyglada to podobnie ja tu:


    Czy soft od m62tub35 jest taki sam jak m62tub44? Gdyby mi sie nie udalo wylaczyc sond hex edytorem to mam opcje wgrac w swoje 3.5 soft od 4.4 bez sond
    Ostatnio edytowane przez edibmw7 ; 31-07-2016 o 13:58

  9. #179
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Trzymaj się raczej opcji o której pisałeś w poprzednim poście, bo unieruchomisz auto.

  10. #180
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Zbichu a opcja edytora hex o ktorej pisales? Edytujac ten plik ktora wartosc trzeba na jaka zmienic?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •