Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #111
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Hamownia to fajna rzecz, ale to tylko tzw Full Throttle... Największa sztuka to zestroić pośrednie i małe obciążenia. Zresztą są auta które bardzo ciężko zestroić na hamowni.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  2. #112
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez marek2m Zobacz posta
    Autko po całodniowych torturach na hamownii zostało podkręcone do 295 KM i 640 Nm
    Cytat Zamieszczone przez marek2m Zobacz posta
    O skrzynię się mniej boję bo w E38 740d jest najmocniejsza 5HP30.
    No ale nie jest ona o wytrzymałosci do 560 Nm...?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #113
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    No ale nie jest ona o wytrzymałosci do 560 Nm...?
    Jest, ale jest też zapewne jakiś zakres tolerancji. Coś jak z datą przydatności do spożycia ;)

  4. #114
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    5
    BMW
    325tds
    Skąd
    Błonie
    A ja jeżdżę po ulicach w większości pokrytych asfaltem, a nie po okrągłych rolkach hamowni, więc wynik na papierze nawet mnie specjalnie nie ciekawi. Równie dobrze mógłbym zmierzyć przyspieszenie na powierzchni księżyca z butlą z tlenem w bagażniku. (pozostaje jeszcze problem chłodzenia) Mój TDS nie jest nowy, więc i przed remapem potrafił puścić bąka na czarno. Mam świadomość obniżenia ekologii, ale dotyczy to tylko krótkich chwil. Podczas normalnej jazdy wszystko jest po staremu. Pisząc że "zajął się moim sterownikiem" uprościłem temat. Mapy wgrywałem sam, a Koko parokrotnie dostosowywał je na podstawie moich spostrzeżeń. Czy tak jest nieprofesjonalnie? A może po przejechaniu 200tys.km nie znam samochodu, i lepiej żeby dobrze wypadł na hamowni, niż żebym był usatysfakcjonowany? Poza tym mylicie pojęcia. Zupełnie czym innym jest strojenie silników zasilanych mieszanką homogeniczną, a co innego mieszanką uwarstwowioną. Reasumując konkluzja brzmi tak: żeby zmieniać mapy trzeba coś wiedzieć teoretycznie i empirycznie. Ja na ten przykład chętnie dowiedziałbym się coś niecoś o mapach czasu ładowania cewki WN, czyli dla jakich obciążeń zmniejsza się energię ładunku?

  5. #115
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    ale jest też zapewne jakiś zakres tolerancji
    Zgadza się tuczi...jednak tutaj już za bardzo bym nie przesadzał...560 a 640 to jest spora róznica...jak się jeździ spokojnie to OK ale jak chce się trochę poszaleć no to niestety ale może być kuku...ja i tak już słyszałem opinie,że ta skrzynia do 4.0d jest za delikatna...ale moze to błędne opinie.Niemniej jednak życzę bezawaryjności i radości z jazdy.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #116
    Początkujący Użytkownik Awatar marek2m
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    podkarpackie
    Skrzynie 5hp30 są najmocniejsze w e38. Były w 750i i 740d właśnie ze względu na wysoki moment obrotowy. Słabsze modele skrzyń są w pozostałych modelach e38.

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    A w 730D nie było też 5hp30?

    Pozdrawiam


    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #118
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie. 5HP24, ten sam typ skrzyni był też w 4.4.
    3.5 miały 5HP19
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #119
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    U mnie w 3.5 siedzi 5hp24, a w aucie znajomego (730d) INPA zeznaje, że auto wyposażone jest w 5hp30.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  10. #120
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja też w 3,5 mialem 5hp24... Nie wiem skad masz te informacje ;) 5hp19 to chyba tylko w r6

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •