Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: jaki akumulator do 745d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków

    jaki akumulator do 745d

    musze zmienic akumulator fabrycznie mam 90Ah 900A podobno jest to AGM czyli zelowy czy mozna wsadzic zwykly elektrolityczny?? odpowiedznik ktory ma tyle A to bedzie ok 110Ah i 900A czy alternator sobie z tym poradzi i slyszalem ze trzeba aku zarejestrowac czy dis'em to zrobie??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    z tego co mi powiedzieli w serwisie to jeśli jest agm to należy wymienić na taki sam, wymiana na zwykły kwasowy wymaga przeprogramowania całego auta

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Nic nie wymaga programowania ,w dodatku całe auto, żart jakiś ,pie...lą w serwisie bo chcą ci wsadzić aku za 1200pln .Kupujesz aku 110ah boscha kwasowy i rejestrujesz go to tyle w temacie.Żelowy ma kilka zalet,jedna z nich i najmocniejsza to że możesz go rozładować prawie do zera i naładować i tak długo i w nieskończoność,prawie ! .Natomiast w kwasowym będzie problem ,pogną się płyty i kibel.Kwasowe nie trawią głębokiego rozładowania.Przy prawidłowym działaniu instalacji czyli zero podbierania prądu,prawidłowe ładowanie kwasowy nie różni się i będzie działał jak należy i kasy zostanie na inne pierdołki .Tak czy tak i tak aku idzie do wymiany po 2-4 latach.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    z tym przeprogramowaniem to to samo mówili w 2 serwisach jak jest naprawde to nie wiem , Łukasz nie zgodze się z Tobą że po 2-4 latach do wymiany ,miałem u siebie agm 9 letni i nadal kręcił a wymieniłem tylko dlatego że po 5 min, wyłączało się radio

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    od nowości auto ma 2-gi aku, nowy założyłem 4 lata temu, bez meldowania( nie wiedziałem) i chodzi bez problemu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Żeby wymienić ten akumulator to trzeba jakoś dać potrzymanie prądu z innego akumulatora czy normalnie można odłączyć akumulator i pozostawić samochód bez źródła prądu a następnie podłączyć nowy? Czy może jest jakaś specjalna inna procedura? Wiem że po wymianie trzeba jakoś zarejstrować ale to chyba trzeba jakiś komputer do tego czy z poziomu meni auta można to zrobić? Dzięki z góry za pomoc
    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Może przytoczę nienajlepszy przykład.... ja nawet kiedyś ...wyjąłem mój rozładowany kompletnie akumulator...włożyłem pożyczony od kolesia który miał Lublina, podpiąłem pod moje auto i odpaliłem,później odkręciłem aku i oddałem kolesiowi. Przez chwilę auto moje chodziło kompletnie bez baterii.
    Nie wiem czy dobrze robiłem ale skutek był pożądany :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    uhu 970PLN troche sporo wiec stwierdzilem ze dam mu jeszcze jedna szanse, podlaczlem go pod elektroniczny prostownik moze sie naladuje.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    nie oszczędzaj na akumulatorze, to wydatek raz na klika lat ale przy "Dizelu" i naszym kiepskim paliwie w zimie, jedno zakręcenie więcej powoduje wielką ulgę ...wiem co piszę :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    daj odsapnac wydalem 880 na przeplywki w tym miesiacu, w styczniu sterownik swiec, a w lutym przeglad. Dis pokazal ze jest aku jest naladowane w 43% auto malo jezdzi i ma na dodatek monitoring ktory tez ciagnie prad.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •