Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wymiana TV 4:3

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Wymiana TV 4:3

    Witam Koledzy. Nie działał mi monitor 4:3 jak zakupiłem 7er.
    Nadszedł czas na dopieszczenie niuni, więc zakupiłem sprawne całe radio 4:3 od naszego kolegi z forum "tomashbo" (wielkie dzięki raz jeszcze).
    Jak wiecie mam przerobionego Anglika i monitor miałem po lewej stronie, a z prawej przyciski.
    Dziś dostałem w/w monitor od tomashbo od wersji europejskiej.
    Przy wymianie natknełem się na problem (Cała jednostka z 4:3) nie chciała wejśc w ramke)otóż ramka (stelaż) pod TV 4:3 Brytyjskie, róźni się od ramki pod TV 4:3 Europejskie. Musiałem, zaznaczone miejsce (na ponizszym zdjęciu) czerwonymi liniami zjechać kontówką, aby było równe z lewą strona.. i przewiertac nowe dziurki w stelażu w miejscu, zaznaczonym na poniższym zdjeciu czerwonymi kółkami.

    Poniżej Zdjęcie ramki angielskiej:



    a Tu ramki Europejskiej:



    Uważajcie Panowie jeżeli będziecie kupywać ramke pod Monitor 4:3 bo z tego co oglądalem teraz na allegro to wiekszość z nich jest alngielska (sprzedający pewnie nie wiem ani, że różnia się te ramki) ps. Ramka EU powina mieć wypuklenie po lewej stronie.

    Było tak:



    A teraz jest tak:





    Panowie jest Opcja, żeby wgrać do monitora PL Menu? Pozdrawiam!!
    Biały

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Monitor przyszedł o 19, zdążyłeś poprawić ramkę i opisać to forum jeszcze tego samego dnia - pełen podziwu za cierpliwość ;] Cieszę się bardzo, że gra jak powinno i że jesteś zadowolony ;)

    Nie chcę Cię kolejny raz wprowadzić błąd, bo mam mocno niepełną wiedzę, ale większość sprzedawców na allegro oferuje tą usługę przy użyciu płytki, ergo musisz mieć czytnik. Możliwość pewnie jednak jest, ale myślę, że raczej nikt tego nie praktykuje - nie słyszałem o możliwości wymiany softu w module tv. Jeśli się mylę to proszę na mnie nie krzyczeć ;]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Monitor przyszedł o 19, zdążyłeś poprawić ramkę i opisać to forum jeszcze tego samego dnia - pełen podziwu za cierpliwość ;] Cieszę się bardzo, że gra jak powinno i że jesteś zadowolony ;)

    Nie chcę Cię kolejny raz wprowadzić błąd, bo mam mocno niepełną wiedzę, ale większość sprzedawców na allegro oferuje tą usługę przy użyciu płytki, ergo musisz mieć czytnik. Możliwość pewnie jednak jest, ale myślę, że raczej nikt tego nie praktykuje - nie słyszałem o możliwości wymiany softu w module tv. Jeśli się mylę to proszę na mnie nie krzyczeć ;]
    Tomasz'u Dzieki tacy jak Ty motywują mnie do dalszej pracy nad ulepszaniem swojej 7er. Wiem, że za pomocą płytki tylko, że ja nie mam żadnego czytnika..:( i głównie chodzi mi o to, czy idzie np: podpiąć czytnik np: mk2, wgrać jezyk polski i odpiąc znów czytnik ? Czy wgrany polski język wgrywa się na boadmonitor 4:3 i tam pozostaje w pamięci? hmm..
    PS. Tomasz'u zauważyłem, żę telewizor mam odblokowany, mogę oglądać w czasie jazdy :)) Pozdro!
    Biały

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Oooo... Miałem odblokowane tv, ale myślałem, że brak blokady leży w tunerze. W takim razie masz miłą niespodziankę ;) obyś się tylko nie zagapił ;D

    Wiem, że nie masz czytnika, ale niestety język zostaje właśnie na nim - MK4, które kupiłem miało już j. polski, stąd ten wniosek. Podesłałem Ci link do mk2 z polskim językiem, może pójdzie dość tanio ;)

  5. #5
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Fajnie się czyta takie zgrane akcje :]

    bravo Panowie

    Kup czytnik a może na jakimś spocie/zlocie ktoś Ci wgra język polski
    Pewność na każdym kilometrze ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Oooo... Miałem odblokowane tv, ale myślałem, że brak blokady leży w tunerze. W takim razie masz miłą niespodziankę ;) obyś się tylko nie zagapił ;D
    W sumie to ja nie wiem, po której stronie leży blokada czy w tunerze, czy w TV, bo jak zakupiłem 7er to nie działał, jak sam z resztą wiesz monitor. Może poprzedni właściciel sobie odblokował tuner, jak mu to wszystko śmigało. PS: Niespodzianka miła jest :))

    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Podesłałem Ci link do mk2 z polskim językiem, może pójdzie dość tanio ;)
    Dzięki

    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Fajnie się czyta takie zgrane akcje :]

    bravo Panowie

    Kup czytnik a może na jakimś spocie/zlocie ktoś Ci wgra język polski
    Masz racje to była zgrana "akcja" :D
    Biały

  7. #7
    Blokada TV jest w videomodule. A język w czytniku. Najlepiej zamontować czytnik, bo wpływa on także na ładniejsze wyświetlanie grafiki.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Blokada TV jest w videomodule. A język w czytniku. Najlepiej zamontować czytnik, bo wpływa on także na ładniejsze wyświetlanie grafiki.
    Sylwku powiedz mi jak się podłącza czytnik mk2 do instalacji ? dodaje, że jedyna wtyczka jaka mi wystaje to, ta na poniższym zdjęciu:

    Biały

  9. #9
    Do tego miejsca właśnie podłącza się dodatkowy kawałek wiązki, który z drugiej strony zakończony jest złączkami: niebieską i bordową (chociaż chyba widziałem też inne kombinacje).

    Dodatkowo, żeby działała nawigacja, trzeba dołożyć moduł GPS montowany za videomodułem (mk3 i mk4 mają ten moduł w sobie). Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy na wtyczce do podłączania wiązki nawigacyjnej są odpowiednie dodatkowe kabelki przekazujące sygnały z modułu ABS.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Do tego miejsca właśnie podłącza się dodatkowy kawałek wiązki, który z drugiej strony zakończony jest złączkami: niebieską i bordową (chociaż chyba widziałem też inne kombinacje).

    Dodatkowo, żeby działała nawigacja, trzeba dołożyć moduł GPS montowany za videomodułem (mk3 i mk4 mają ten moduł w sobie). Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy na wtyczce do podłączania wiązki nawigacyjnej są odpowiednie dodatkowe kabelki przekazujące sygnały z modułu ABS.
    Dzięki, chodzi Ci o taki modul?
    http://www.allegro.pl/item1060564771...avi_rozne.html

    Czyli to tej białej wtyczki podłączam wiazke z dwoma wtyczkami :) ?
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •