Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Podczas postoju silnik gaśnie, podczas jazdy na niskich obrotach gaśnie...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Podczas postoju silnik gaśnie, podczas jazdy na niskich obrotach gaśnie...


    Drodzy koledzy...Podczas jazdy na niskich obrotach, zatrzymując się do świateł sam gaśnie....tak samo robi stojąc na luzie...oczywiście już rozgrzany...Komp wywalił błąd że to przepływka...po tłumaczeniu: otrzymuje za ciepłe powietrze....Problem jest także z przyśpieszaniem!Przy kick downie zamula i i nie zawija jak wcześniej.Po odłączeniu kabla od przepływki nie zaczęsło...w sumie bez zmian.Czy takie zachowanie to na pewno może być przepływka?
    Ostatnio edytowane przez SHOTGUN ; 11-04-2012 o 03:38 Powód: bledy ort w tytule
    SHOTGUN

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    podmien i sprawdz jaki problem. jezeli przeplywka zglasza ten blad "hot film mass..." to jest do wymiany i tyle ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    Dzięki!!!właśnie tak zgłasza!Kupiłem nową!Dziękuję za podpowiedź!
    SHOTGUN

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    łomatko czemu od razu nowa? :D

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja tak miałem w M62TUB44, co śmieszniejsze, po zakupie nowego przepływomierza Bosch'a i to właśnie on był przyczyną problemów (jakaś wada fabryczna).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    Tak kupiłem nową, zaadoptowałem, ale teraz wskazuje na problem z czujnikiem położenia wału...Nie trzyma obrotów, a jak się rozgrzeje to gaśnie schodząc poniżej możliwych....falujące obroty, brak kopyta, podczas przyśpieszania na 4000 zawiesza się....jest dziura...itd...albo żabka...
    SHOTGUN

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    co do przepływki, to słyszałem, że można ją naprawić sprayem przeznaczonym do elektroniki...
    SHOTGUN

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Mógłbyś kolego napisać co to za specyfik?
    Miałem identyczny problem w e34 m50b20
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok
    Szukając na różnych forach tematu dotyczącego przepływki, znalazłem wypowiedź gościa, który zajmował się elektroniką czy był jakimś elektronikiem. Wypowiadał się co do przepływki i jej budowy, mianowicie sądził, że wystarczy kupić preparat do przemywania elektroniki i przeczyścić nim ten drucik w środku urządzenia (przepływki). Pewnie wybierając się do sklepu z elektroniką można zapytać o coś takiego...nie jestem w stanie teraz przypomnieć sobie na jakim forum była ta wypowiedź...Jeśli masz zamiar reanimowąć przepływkę można spróbować tego, chociaż nie mam pojęcia czy to da efekty...
    SHOTGUN

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Tak swoją drogą to odłączenie przepływki z reguły poprawia pracę silnika jeśli występują z nią problemy więc to dobry pierwszy krok do diagnozy. Ale wiadomo że lepiej tak nie jeździć bo silnik jest zalewany. Z czasem moga dostać katy i sondy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •