Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Szyba czołowa, wymiana dostępne marki

  1. #11
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak dobrze pamiętam to tych kwadratowych jest dwie i należy je przykleić w odpowiednim miejscu na górze koło odpywu z szyberdachu(nie wiem czy masz szyberdach)

    Na górze tez należy przykleić te okrągłe i na pewno nalezy te okrągłe przykleić na dole gdzie dolega szyba do karoserii. Przy wycinaniu starej szyby te okrągłe gumki poprostu sa ucięte , a jak nie dasz nowych to szyba nie będzie miec na czym sie oprzec i wjedzie głębiej. Jak szyba jest głłebiej to inaczej do niej potem przylegaja te boczne listwy i pojawia sie szum.

    Nie pamietam ile czego jest ,ale w TISie mozna policzyć.
    Oczywiście uszczelka na górze szyby tez musi byc nowa i jest tylko oryginalna.

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/00/09/80

    Wynika z tego, że 2 plastikowe dystanse na górę, przy szyber dachu (ja mam sztywny) dochodzi 5 dystansów gumowych, 2 obok plastikowych i 3 na dole...
    Do tego nowa uszczelka i coś piszą o jakiejś piance na dole, czy takie coś też należy zabrać ze sobą do "szklarza"?

    Piszą też, o odcięciu kleju do 0,5mm od karoserii i nie wiem czy dobrze wyczytałem, że resztę należy usunąć chemią do zera czy tak odcięta możliwie najbliżej blachy się zostawia? Nie będę ukrywał, że będę nadzorował ich pracę...
    Na pewno każą całkowicie usunąć pozostałości po gumowych dystansach ale nie wiem co z tym klejem.

    Kilka tych plastikowej spinek do osłony podszybia też pewnie warto zabrać ze sobą :)
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 01-03-2012 o 15:43
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie wiem o jakiej piance piszą ,ja miałem ze soba tylko te dystanse gumowe i uszczelke na góre szyby.
    Stary klej trzeba usunąć do zera (maja taki skrobak
    do tego) ,jak widać bardzo wazne jest ile nowego kleju będą kłaść bo sie kanały odpływowe moga pozatykać ,jeśli są te kanały przy dachu otwieranym oczywiście.

    Przy wklejaniu nowej szyby miałem taką sama instrukcję jak z linka.
    Jeżeli chodzi o spinki z podszybia ,to tylko przy złym demontażu mogą popękać ,wyciągałem je wielokrotnie i wszystkie ocalały. Jak Ci jakaś pęknie to zawsze możesz ją póżniej wsadzić.

    Ważne jest jeszcze to żeby tę górną uszczelkę włożyli dobrze ,bo jak nie wejdzie do końca to potem odstaje od dachu i wygląda to kiepsko.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 01-03-2012 o 17:58

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Ostatnio napisałem do przedstawiciela tej firmy w Komornikach i babka stwierdziła, że taka szyba do mojego auta z czujnikiem deszczu, z grzaniem w kolorze zielonkawym, ja wiem, że to solar oni myślą, że solar ma odcień filetowy :)
    Maja racje - szyba solar (Klimakomfort) ma w zaleznosci od padania promieni slonecznych odcien niebieskawy do fioletowego - dokladnie sie jej przygladajac widac tez dodatkowa warstwe ktora konczy sie w okolicach czujnika deszczu
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    :) mi mowili w innym serwisie, ze Pilkington solar do mojego auta jest zielony... z ETK tez wyczytalem, ze solar jest zielony. To mowisz, ze jednak nie jest?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    W ETK szyba klimatyzacji komfort nie jest opisana jako zielona. Ma tylko w opisie "z zielonym klinem" ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź
    Coboss, dokonałeś już wyboru :?: Jeśli tak, to co wybrałeś i za ile :?:

    Pytam, bo być może i mnie czeka wymiana szyby... Mam trzy dobrze widoczne odpryski/pęknięcia nie większe niż moneta 1 gr i nie wiem w którą stronę iść - wymiany czy naprawy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0015.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	4351 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie0018.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	4352 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie0019.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	111.9 KB
ID:	4353

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Naprawa jednego pęknięcia 100zł - 150zł. myślę, że za trzy zapłacisz 300zł może mniej. Jeżeli szyba jest nieporysowana, ja bym naprawiał, zawsze jakieś 400zł zostaje w kieszeni.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Jeżeli szyba jest nieporysowana, ja bym naprawiał, zawsze jakieś 400zł zostaje w kieszeni.
    No właśnie jest porysowana, od końcówki prawej wycieraczki (to nie moja sprawka :) ). Z jednej strony naprawiać starą szybę, trochę zarysowaną i mającą na całej powierzchni mikro odpryski to słaba opcja, ale z drugiej strony wymienić na nową i dostać znów kamieniem to chyba jeszcze gorsza wersja :p
    Myślę nad takim rozwiązaniem, żeby szybę naprawić, kupić ubezpieczenie i w przeciągu roku z dużym prawdopodobieństwem wymienić ją na nową z powodu kolejnych odprysków:icon_rolleyes:

    Jeden warsztat już mi odmówił naprawy odprysków... więc czuję że zbliżam się do wymiany szyby:039:
    Ostatnio edytowane przez kuba__s ; 12-04-2012 o 07:05

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez kuba__s Zobacz posta
    Coboss, dokonałeś już wyboru Jeśli tak, to co wybrałeś i za ile
    To jedna z tych spraw, które będą zrobione gdy będzie zbędna kasa bo to czyste widzi mi się.
    Póki co wydaje mi się, że w kolejce do wymiany ustawią się amory ze sprężynami bo coś mi zaczął się samochód kołysać na zniszczonych drogach do tego siedzi z cm niżej prawy tył więc amortyzator mi zaraz podziękuje za współpracę.

    Co do naprawy to ja bym tego nie robił to chyba, że Ci to przeszkadza podczas jazdy, szyba z tego powodu nie pęknie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •