Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Interfejs I-bus

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz

    Interfejs I-bus

    Witam,

    Ma ktos do odsprzedania interfejs Ibus z kością Melexis. najlepiej podpinany do klasycznego COM ale USB tez mógłby byc.
    Wiem że można kupić za 40 euro online, ale może ktoś ma zbedny, to i cena będzie lepsza...


    pzdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, jak masz zdolności manualno-techniczne, to mógłbyś pokusić się o samodzielne zbudowanie sobie interfejsu za niewielkie pieniądze.

    Dla przykładu, jeden prosty schemat jest tu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=15&t=146512
    3x tranzystor (łącznie 1,5zł)
    2 x dioda (łącznie 0,60 zł)
    5x razystor (łącznie 0,50 zł)
    1x przekaźnik (3 zł)

    Nie wydaje mi się, żeby było to warte 40€.. części to góra 10 zł. Płytkę drukowaną może Ci wytrawić za około 11 zł firma na allegro a jakiś znajomy elektronik-hobbysta polutuje to wszystko do kupy za dwa piwa. A jak zrobisz wszystko samemu to jak widzisz 1/10 ceny gotowca.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Interfejs jaki podałeś w linku nie nadaje się do ciągłej pracy w aucie.
    Tak jak napisałem szukam interfejsu z układem melexis th3122 (bo ma wbudowany detektor kolizji transmisji).

    Układ na tranzystorach ma w d..ie czy to co wysyła nie nałożyło się akurat na jakiś telegram od innego urzadzenia.
    To inne urzadzenie (oryginalne) kapnie się że była kolizja i powtórzy telegram - akcja dojdzie do skutku a nasz układ na tranzystorze jest ciemny w tej kwestii i transmisja nie dojdzie.

    podsumowując do sporadycznych podłączeń - nie ma sprawy transyztorowy interface też jest ok - w koncu podlaczymy go na 5 minut - zrobimy co trzeba np NAVCODERem i odłączymy. Jednak jesli chcemy na stałe podlaczyć celem np obsługi CARX - to PEWNE jest że będą kolizje.

    Dobrym miernikiem tego zjawiska są opinie o zmieniarkach MP3 - one też nie mają detekcji kolizji - wszyscy wiemy jak ten szajs się zachowuje (raz działa, raz zmiana plyty wywala go i jest cd check itp - słowem kiszka)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    witam

    czy jest ktos ze śląska kto ma ten interfejs? lub może się jakoś czymś wpiąć w I-busa w moim e38 i uaktywnić mi system DSP w liczniku ?? bo powoli instaluję go u siebie, narazie zamontowalem monitor w desce i podlaczylem wiązkę niestety jedyna reakcja to taka ze na chwilę mrugnie przy wlaczaniu/wylaczaniu radia i tyle.
    uklad bym sobie sam zmontowal po schemacie tyle ze plytki wlasnie nie ma i to jest lipa. a jak juz mam ten interfejs to jaki program sciagnac aby aktywowac to DSP? jestem kompletnie zielony w temacie I-busa wiec proszę aby mi to ktos kumaty nakreślil. Czy to jest cos w rodzaju INPY ze klikam myszką na opcje czy jakieś programowanie i ekran jak w DOSie.

    Obdzwonilem kilku elektronikow w calej okolicy i albo wogole nie wiedzą co to jest DSP, IKE, I-bus o kodowaniu już nie wspominając a jak juz ktos wie to nie potrafi/nie ma sprzetu/nie chce się tego podjąć. Nawet sławetny warsztat w mikołowie nie ogarnia.

    pozdrawiam:D
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 08-03-2012 o 08:42

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak dokładałem DSP w E39 to wystarczyło zmodyfikować klucz ZCS za pomocą NCS Expert i wszystko hula. Pojawiła się dodatkowa opcja na liście modułów w NCS i bez problemu dokodowałem DSP do samochodu.

    Jak coś to podeślij numer VIN na PW, wygeneruje Ci właściwe ZCS.

    Jak coś to 11.03 będę na 80% w Katowicach(spot forum Strefa Car-audio), to mógłbym Ci przekodować samochód jeśli miałbyś z tym problem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    ooo to byłoby zajebiście :) a gdzie macie tego spota i o której?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    tak się zastanawiam, czy CarX wysyła też coś na szynę IBUS , czy tylko słucha?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •