Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    Nierówna praca silnika na biegu jałowym

    Witajcie drodzy forumowicze . Rano po odpaleniu auta -2 stopnie silnik pracuje normalnie przez ok 2-3 minuty po czym zaczyna nierówno chodzić, po dodaniu gazu reaguje i chodzi normalnie ale gdy wróci do wolnych obrotów znowu nierówna praca. Dodawanie gazu nic nie daje ale wystarczy że zgaszę i ponownie odpalę auto i problem znika.
    Tu moje pytanie co może być przyczyną takiego zachowania?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-03-2012 o 17:21

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Może mapa zapłonu mu się rozjeżdża jak sondy zaczynają pracować? INPA

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Witajcie drodzy forumowicze . Rano po odpaleniu auta -2 stopnie silnik pracuje normalnie przez ok 2-3 minuty po czym zaczyna nierówno chodzić ,po dodaniu gazu reaguje i chodzi normalnie ale gdy wróci do wolnych obrotów znowu nierówna praca .Dodawanie gazu nic nie daje ale wystarczy że zgaszę i ponownie odpalę auto i problem znika.Tu moje pytanie co może być przyczyną takiego zachowania.
    Witam ponownie dzisiaj doszły kolejne objawy ,podczas jazdy dodaje delikatnie gazu i auto idzie a za chwilę żeby przyśpieszyć to trzeba wcisnąć żeby miało ochotę jechać i to też tak słabo.Ale dziś zapaliła się kontrolka silnika tak więc coś się knoci. Na kompa pojadę dopiero w przyszłym tygodniu może dowiem się co ją boli choć przychodzą mi do głowy tylko czujnik położenia wału lub przepływomierz sonda raczej odpada chyba że się mylę.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Raczej nie mozliwe, nie wiem co musi się dziac żeby zapalil się w e38 check ale na pewno nie bedzie to przeplywka ani sondy. Predzej cos z zaplonem jak brak napiecia na fajkocewki itp.... Czujnik walu mozes sprawdzic odpinajac czujnik walka, bo w razie awarii obroty zczytywane sa wlasnie z niego.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Mapa zapłonu nie może się "rozjeżdżać" ponieważ nie ma nic wspólnego z sondami. Prędzej z knocksensorem. Czujnik położenia wału też raczej bym skreślił ponieważ przy uszkodzonym czujniku auto zazwyczaj ma problemy z odpalaniem i "synchronizacja" pomiędzy czujnikami wału i wałka.
    Kilka pytań które zanim zdiagnozujesz autko pomogą nam w przybliżonej diagnozie:
    Czy auto podczas małych i stałych obciążeń ma tendencje do "falowania" i słabej reakcji na gaz? (sytuacja gdzie działają sondy - closed loop)
    Czy auto podczas przyspieszania idzie "pełnym ogniem"? (sytuacja gdzie brak wsparcia z sond - open loop)
    Gdzie ostatnio tankowałeś? Ja od 2 miesięcy zacząłem karać moich klientów łamaniem palców u rąk za tankowanie na innych stacjach jak te ze "skorupką", bo miałem dość tel i maila "autko mi przestało jeździć".

    Moim zdaniem objawy które opisujesz, na 99%, świadczą o problemie z układem paliwowym - tzn sondy (lub sonda) ew przepływka. Niestety wróżbita ze mnie marny... więć najlepsza będzie diagnoza na kompie.

    Pozdrawiam

    Kuba
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Mapa zapłonu nie może się "rozjeżdżać" ponieważ nie ma nic wspólnego z sondami. Prędzej z knocksensorem. Czujnik położenia wału też raczej bym skreślił ponieważ przy uszkodzonym czujniku auto zazwyczaj ma problemy z odpalaniem i "synchronizacja" pomiędzy czujnikami wału i wałka.
    Kilka pytań które zanim zdiagnozujesz autko pomogą nam w przybliżonej diagnozie:
    Czy auto podczas małych i stałych obciążeń ma tendencje do "falowania" i słabej reakcji na gaz? (sytuacja gdzie działają sondy - closed loop)
    Czy auto podczas przyspieszania idzie "pełnym ogniem"? (sytuacja gdzie brak wsparcia z sond - open loop)
    Gdzie ostatnio tankowałeś? Ja od 2 miesięcy zacząłem karać moich klientów łamaniem palców u rąk za tankowanie na innych stacjach jak te ze "skorupką", bo miałem dość tel i maila "autko mi przestało jeździć".

    Moim zdaniem objawy które opisujesz, na 99%, świadczą o problemie z układem paliwowym - tzn sondy (lub sonda) ew przepływka. Niestety wróżbita ze mnie marny... więć najlepsza będzie diagnoza na kompie.

    Pozdrawiam

    Kuba
    Witaj Kubo w odpowiedzi na twoje pytania:
    Właśnie tak jak piszesz z dolnych zakresów obrotów czasem przyśpiesza gładko a czasem jakbym kogoś holował.
    Obroty nie falują w żadnym zakresie
    Wtedy jak nie chce przyspieszać wiadomo pedał gazu głębiej a czasami do podłogi jak trzeba szybciej coś wyprzedzić ale wydaje mi się że powinna iść lepiej.
    Tankuję na BP lub Orlen
    Co do zasilanie paliwem może masz rację w zeszłym roku wymieniłem pompę na nowy zamiennik z którego nie byłem zadowolony od samego początku, mianowicie po wymianie żeby rano odpalić to muszę pokręcić kilka dobrych sekund żeby zaskoczyła (na poprzedniej tego nie było) a i na ciepłym silniku niekiedy jak pojeżdżę trochę zgaszę na kilkanaście minut to potem jest to samo a może nawet dłużej trzeba kręcić żeby zapalić, początkowo myślałem że to wina sondy jeśli chodzi o ciepły silnik ,ale później przypisałem całe zło tej pompie.
    Co do check to zapalił on mi się na nie rozgrzanym jeszcze silniku i przy delikatnym przyśpieszaniu do niedawna sygnał ten kojarzył mi się ewidentnie z sondą ale po wielu czytaniach na forum zwątpiłem nie wiem czy słusznie.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Jak to Twoim zdaniem sondy nie wplywaja na mape? Przeciez to one wlasnie reguluja czasy wtryskow :/

    Zmien pompe na uzywana ori i sprawdz czujnik polozenia walu. Problemy że startem powinny kojarzyc się wlasnie z nim. Nie ma kolegi z forum żeby Ciu inpe podpiac na szybko? Wszystko by wyszlo od razu.

    A nie myslales czasem czy nie masz sprzegla uszkodzonego? Przyczyna problemu często jest dwojaka!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Mogę się mylić, ale objawy które opisujesz mogą wskazywać na uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. Szczególnie "poranne problemy z odpaleniem". Wyglada na to, regulator nie trzyma ciśnienia. Za chwilke, jak skonczę pracę to opiszę jak to w miare szybko i "bezboleśnie sprawdzić", nie wydając majątku, ani nie dając się "wyrzeźbić" motoryzacyjnym znachorom.

    Jasne, że sonda nie ma wpływu na mapę zapłonu, nie ma wpływu na ŻADNĄ mapę. Dane z sondy wpływają na CZAS WTRYSKU, a nie ma wartości w mapie, a na pewno nie na mapę zapłonu.

    Pozdrawiam

    Kuba
    Ostatnio edytowane przez Koko_tuned ; 03-03-2012 o 21:36
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Sprzęgło wymieniłem bo się ślizgało a te nie ma takich objawów .Nie wiem czy te objawy trzeba ze sobą łączyć może zasilanie swoją drogą a a brak reakcji na gaz drugą .
    A czy regulator ciśnienia ma wpływ na przelewanie paliwa z jednej polówki do drugiej zbiornika? Pytam bo u mnie jest takie coś że wypali mi paliwo z prawej komory a w lewej jeszcze jest.Dlatego zawsze mam stan paliwa powyżej połowy zbiornika.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    A może masz problem z odsysaniem paliwa spod pompy? Zamiennik pompy może mieć inną wysokość, ew w grę wchodzi problem z filtrem (sitkiem na pompie). Miałem kiedys taki problem w jednej z rajdówek po założeniu Walbro 255HP. Była minimalnie krótsza od seryjnej pompy. Po chwili pracy na stałym obciążeniu odsysała sobie paliwo spod siebie i auto pracowało nierówno, problem znikał przy przyspieszaniu (siła bezwładności przelewała paliwo i pompa miała co ssać). Dodatkowo powrót (przelew) był jakoś nieszczęśliwie puszczony, że nie zapewniał odpowiedniego poziomu paliwa pod pompa.

    Wiem, że moja rada będzie rodem z epoki "szpachli łupanej", ale... Pozwól sie autu zagrzać, do jego nominalnej temp pracy. Zgaś auto. Odpal go jeszcze raz. Poczekaj, aż pojawią się objawy nierównej pracy. Znajdź wężyk powrotny układu paliwowego. Kombinerkami, lub innymi szczypcami spróbuj delikatnie zaciskać powrót paliwa. Oczywiście uważając żeby nie uszkodzić wężyka. Powoli zaciskając powrót obserwuj pracę silnika. Daj znać o zachowaniu silnika.


    Pozdrawiam

    Kuba
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •