Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: wypadanie zapłonów i dymienie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław

    wypadanie zapłonów i dymienie

    Od 3 miesięcy posiadam BMW E65 745i z 2001 roku N62. jak kupiłem to sie wydawało wszystko ok skusił mnie przebieg 117 tys km po stanie auta książce przeglądów i po sprawdzeniu w serwisie kiedy byly robione przeglądy sie zgadzało. Teraz mam kilka problemów zaczęło się od nie równej pracy silnika na postoju i to nie za kazdym razem przeważnie na ciepłym. i od jakiegoś tygodnia auto zaczęło dymić wydaje mi sie ze na biało na ciepłym silniku i to nie zawsze. po podłączeniu pod kompa wychodzą błędy wypadania zapłonów w 8 cylindrach i ta pompka powietrza. jeżdżę na oleju liqui moly 5w30 nie ubywa i plyn chłodniczy tez nie ubywa. cewki byly sprawdzane jedna nówka sztuka świece miałem 4 elektrodowe a teraz jedno elektrodowe na obu typach świec efekt taki sam. świece wyglądają prawidłowo czyli odpowiednia barwę mają i spalanie jest dobre w cylindrach. ciśnienie sprężania tez równe na wszystkich. po opinii kilku mechaników dym nie śmierdzi płynem ani olejem tak jakby sie cos paliło katalizator od ubogiej mieszanki na wolnych obrotach. analiza spalin nic nie wykazuje CO 0,00 HC 8 lambda 0,999. i jeszcze jedno pytanko jak na pokrywach zaworowych są te seperatory odmy to na nich jest taki dzióbek (dziurka) na środku i zatkam to zaczyna coś syczeć czy to prawidłowo??? dziękuje za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Mam nadzieje, że szyna napinająca nie zaliczyła zgonu / deformacji. Część numer 10 : http://www.realoem.com/bmw/showparts...67&hg=11&fg=25

    Ale to sprawdzał bym już na samym końcu, kiedy inne mniej inwazyjne sugestie innych userów nie wpłyną na poprawę.

    Z moich jeszcze dodatkowych sugestii :
    a) przepływka
    b) zalewanie świec (rurka)
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 26-02-2012 o 10:12
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    słyszałem taki przypadek o tej szynie ale wydaje mi się ze było by wiecej niewytłumaczalnych błędów w pamieci a nie tylko zapłony. przepływka ponoć dobra. sytuacja jest tylko na wolnych obrotach. jakies slady oleju przy jeden swiecy byly ale po wymianie na nowe swiece czyste sytuacja taka sama i i nie bylo by wypadania na wszystkich garkach.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    spr.membrany olejowe a najlepiej odrazu zamów nowe w servisie.koszt mały a syczeć nie powinno raczej po zatkaniu tego otworku.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Odmy sprawdza się bardzo łatwo, ogólnie ''na oko'' można ocenić ich stan.. Może węże które idą do separatorów są już wyeksploatowane, przytkane? Ogólnie też powinno się je wymienić na takie z izolacją.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    słyszałem taki przypadek o tej szynie ale wydaje mi się ze było by wiecej niewytłumaczalnych błędów w pamieci a nie tylko zapłony
    Był by tylko błąd "zapłonu" na wszystkich cylindrach.
    Szyna ogólnie nie jest droga ale przy okazji to rurkę trzeba było by wymienić od wody , uszczelki itd. itd.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    jeśli syczy z krućca separatora to 100% pęknięta membrana a to znaczy lewe powietrze do silnika

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    a jeszcze jedno pytanko. w impie jak odczytuje wskazania sond lambda to one powinny pływać od zera do .. tak jak w innych autach czy to są jakieś sądy pradowe??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    jeśli syczy z krućca separatora to 100% pęknięta membrana a to znaczy lewe powietrze do silnika
    tak zgadza sie w obu dziura duża koszt 118 zł za dwie juz wymienione. narazie błedów nie ma pojezdze zobacze. co do dymienia to jeszcze jest.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    to teraz pogoń autkoniech zacznie oddychać normalną mieszanką a nie olejową,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •