Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 196

Wątek: Spręzyny tylne-wymiana, jaka firma.

  1. #101
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez PrzemoS Zobacz posta
    pytam o wzmacniane csg bo takich nie miałeś
    Wzmacniane są z przodu a z tyłu założyłem zwykłe ze względu na czas oczekiwania. Rożnicy nie ma prawie żadnej. Wzmacniane dają raczej tyle, że jest sztywniej i ...gorzej na naszych zmęczonych drogach. Wysokość będzie niemal taka sama po założeniu jednej i drugiej a za jakiś czas i tak siądą tak samo obie :/

    Gdyby nie było problemu ze sprężynami to nie byłoby takiego tematu. Ja osobiście mam już 3 zestaw i nadal czekam na coś sprawdzonego. Nadzieję mi zrobił dostęp do Sachsów ale już potwierdzono, że i te siadają w cholerę. :/
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 29-03-2012 o 09:03
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #102
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    zrobiłem dziś zdjęcia...niestety telefonem więc jakość słaba:(...ale chyba nie o to chodzi;). Przód lesjofors(załozone jakieś pół roku temu)
    Załączone miniatury Załączone miniatury Zdjęcie0867.jpg   Zdjęcie0864.jpg   Zdjęcie0868.jpg  

  3. #103
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No to ja nie wiem jak to jest. Pierwsze pomyślałem, że założyłeś springi od 5.0 do 3.0 ale Ty masz 750i, zawieszenie stoi trochę wyżej niż powinno i nie wiem czy to wina zdjęć (profilu) czy masz źle ustawioną geometrię, ba wygląda to jakbyś po wymianie jej w ogóle nie ustawił.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #104
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    z tego co wiem to geometrii z przodu się nie ustawia(jedynie zbieżność...no chyba ze jestem w błędzie). Co do tyłu to masz racje, jeszcze nic nie ustawiałem...czeka mnie jeszcze wymiana piasty(na początku tygodnia ma być wymieniana) i chce to zrobić po jej wymianie...choć panowie mechanicy wszystko sobie poznaczyli i poskładali i poustawiali tak jak było. Myślę ze jest w tym sporo winy zdjęć...staniesz pod trochę innym kątem i już inaczej to wygląda...myślę ze najlepiej będzie pomierzyć jak to stoi...i wspólnie ustalimy jak jest...moze i jest za wysoko...choć jak patrze na fotki nowych e38 to myślę ze jest podobnie. Co do tyłu to spodziewam się że usiądzie jakieś 2-3cm(tak było z przodem). Opony 235/50/18

  5. #105
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To jak usiadzie bedzie do d upy :( Prawidlowo jest teraz u lukasza

  6. #106
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Domanus Zobacz posta
    z tego co wiem to geometrii z przodu się nie ustawia(jedynie zbieżność...no chyba ze jestem w błędzie). Co do tyłu to masz racje, jeszcze nic nie ustawiałem...czeka mnie jeszcze wymiana piasty(na początku tygodnia ma być wymieniana) i chce to zrobić po jej wymianie...choć panowie mechanicy wszystko sobie poznaczyli i poskładali i poustawiali tak jak było. Myślę ze jest w tym sporo winy zdjęć...staniesz pod trochę innym kątem i już inaczej to wygląda...myślę ze najlepiej będzie pomierzyć jak to stoi...i wspólnie ustalimy jak jest...moze i jest za wysoko...choć jak patrze na fotki nowych e38 to myślę ze jest podobnie. Co do tyłu to spodziewam się że usiądzie jakieś 2-3cm(tak było z przodem). Opony 235/50/18
    OK, po wymianie warto zrobić spokojnie trochę km bo nowe springi zawsze usiądą i się ułożą (właśnie te 2-3cm) gorzej jak po 3,4,6 miesiącach zaczynają dalej opadać wtedy można nerwicy dostać.
    Geometrię ustawia się wszystkich kół i przód zależny jest od tyłu i wzajemnie.
    Geometrię ustawia się zawsze gdy coś wymieniasz, względnie zbieżność możesz ustawić po wymianie np. końcówki drążka.
    Geometrię ustawia się tylko komputerowo, ja nie wierzę, że da się ją ustawić prawidłowo starymi metodami nawet gdy ma się 16" czyli 4 równe felgi.
    Geometria w naszych autach jest dość wrażliwym tematem, niewiele trzeba aby się zmieniła i ciężko znaleźć fachowców, którzy dobrze ją ustawią.
    Mało jest inżynierów, którzy słuchają poleceń programów takich jak:
    -pełen bak
    -obciążenie tyłu odpowiednią wagą
    -obciążenie fotela pasażera z przodu odpowiednią wagą
    Ma to symulować pojazd z pasażerami, do tego idealne ciśnienie w oponach plus solidne sprawdzenie czy nie ma jeszcze gdzieś jakichś luzów.
    Dopiero gdy w ten sposób ustawią geometrię to człowiek czuje jak auto się świetnie prowadzi i jak dobrą ma trakcje i wyważenie 7er.

    Po Twoich zdjęciach widzę, że jak ustawisz geometrię, to optycznie prześwit jeszcze się zmniejszy i wtedy powinno to wyglądać dobrze, teraz ewidentnie koła schodzą się do wewnątrz choć nie jest źle.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 29-03-2012 o 09:00
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #107
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Lukasz i jak wrażenia z jazdy na nowych sprężynach ?
    Pozdrawiam, Przemos

  8. #108
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Czytałem cząstkowo temat przed kupnem nowych sprężyn i postanowiłem zaryzykować i kupiłem sprężyny na Tył -> Monroe (choć mam dostęp do źródełka i było wiele innych jak np opisywane K+F) Auto po założeniu nowych sprężyn poszło o cale 4 centymetry do góry - w sumie nie zleżało mi na zmianie wysokości, ale tylko na wymianie, bo miałem 1 pękniętą i drażniło mnie to - choć auto stało tylko o 1,5 centymetra niżej z strony pękniętej sprężyny.
    Jestem też po Geometrii auta (robiona na obciążeniu -19 parametrów na wydruku) i po założeniu Nówek Oponek Bridgestone Prootenza RE050A 275/40/18 .
    Jeśli chodzi o moje Zadowolenie i jakie będą Efekty tej wymiany - napiszę później, bo na razie jest Ok i nie siadły springi.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5544.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	98.5 KB
ID:	4312

    Jeśli ktoś zechce pozostałą 1 szt (sprawną OE BMW starą sprężynę) to oddaje Gratis jedynie koszt przesyłki za pobraniem do zapłacenia.
    Ostatnio edytowane przez ArekLand ; 03-04-2012 o 22:42

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    Minęło trochę czasu jak wrażenia?

    lukasz740 - jak u Ciebie? Jaki numer mają te Bilsteiny wzmacniane? drogie były?

    Jakie wrażenia z KF po 2 miesiącach? Siadły?

  10. #110
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    Sprężyny KF zwykłe...nawet jeśli siadły to minimalnie. Mogę z czystym sumieniem polecić. Jutro zrobię fotkę i wstawię

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •