Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Upgrade nawigacji do poliftu (kolorowe menu) w e65.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Czyli, konkludując, żeby mieć poliftowe menu, wystarczy po prostu wymienić wyświetlacz na poliftowy bez żadnego kodowania ?
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 24-02-2012 o 07:51

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    Żeby zmienić szatę graficzna monitora na poliftowa należy wgrać za pomocą WinKfp (tryb expert) oprogramowanie poliftowe. Jest to plik 14,5 Mb. Z logicznego punktu widzenia większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia błędu przy wgrywaniu dużego pliku (14.5Mb) niż np 100Kb. Żeby ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienie tego typu awarii do flaszowania wykorzystywane są światłowody ,czyli linie transmisyjne praktycznie niewrażliwe na zakłócenia zewnętrzne..

    Masz moze ten plik ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    jaro alfa

    Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. To czy monitor podejmie współpracę bez kodowania zależy od konfiguracji twojego auta oraz konfiguracji tego z którego pochodzi monitor. Ja szczegółowo nie testowałem "obcego" monitora w aucie.Stwierdzam tylko ,że nie zauważyłem niczego niepokojącego... oczywiście ,dla całkowitej kompatybilności należy dopisać prawidłowy VIN do monitora ( Nie zawsze udaje się to zrobić za pomocą kodowania.)

    do sebek,

    Do wgrania takiego pliku potrzebny jest jeszcze inny,który jest jakby "instrukcją" dla WinKfp w jaki sposób zaimplementować go do sterownika. W związku z tym sam pojedynczy plik bez tego drugiego i sprawnego WinKfp nie przyda się na nic.Te pliki są w bazach SP-Daten .
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 24-02-2012 o 08:46

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Replay 1999
    Dziękuję za info. W takim razie kupię monitor poliftowy i podłączę. Może będzie działał...
    Pzdr

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    jaro_alfa,

    Jak już będziesz gotowy na zmianę monitora ,jaszcze przed jego zakupem przyślij do mnie pełny VIN swojego samochodu oraz numer katalogowy BMW monitora ,który chcesz kupić. Ja w swoich dokumentach sprawdzę ,czy nie ma jakichś przeciwwskazań do zakupu tej konkretnej sztuki.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    jaro_alfa,

    Jak już będziesz gotowy na zmianę monitora ,jaszcze przed jego zakupem przyślij do mnie pełny VIN swojego samochodu oraz numer katalogowy BMW monitora ,który chcesz kupić. Ja w swoich dokumentach sprawdzę ,czy nie ma jakichś przeciwwskazań do zakupu tej konkretnej sztuki.
    ok. Niebawem podam. Bardzo dziękuje za zainteresowanie
    No i kupiłem, czekam na przesyłkę od gościa, który zajmuje się bmw 7-er. Twierdzi, że monitor będzie na 100% działał, tylko trzeba dokodować niektóre komponenty. Jak już zmienię, to oczywiście podzielę się informacją, co i jak.
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 27-02-2012 o 09:04

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    ... no i nowy wyświetlacz zamontowany !!! Działa elegansio, tylko jeszcze jadę na dokodowanie zmieniarek i telefonu, bo nie widzi ...
    ...i już zakodowane... działa.
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 10-03-2012 o 07:36

  8. #18
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Jestem juz tez po zmianie monitora i nawigacji. Musze powiedziec iz warto bylo :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Jestem juz tez po zmianie monitora i nawigacji. Musze powiedziec iz warto bylo :D
    no, i koszty niewielkie, tzn. względnie niewielkie...
    Pzdr

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Kłopoty mogą się pojawić ,gdy trzeba będzie przeprogramować cały samochód w ASO .Wówczas urządzenie diagnozujące sprawdzające system przed flaszowaniem może wskazać monitor jako moduł ,który należy wymienić przed przeprogramowaniem samochodu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •